bugün

ne fethullah gülen, ne atatürk. Kişi önce insan olmalıdır, birisinden bahsederken usulende olsa ismiyle zikredilir. Eğer ki sen alaycı, hafif meşrep bir ağızla fetoş dersen bırak birilerinin değerlerini küçümsemeyi, alaşağı etmeyi önce kendine karşı saygısızlık yapmışsındır. Konu fetoş, atoş falan değil. Fethullah gülan bu ülkede adam mı öldürdü de bu kadar aşağılayıcı bir tavır alıyorsun, otuzbin insanın dolaylı yoldan katiline "sayın" deniyorsa, bu adama da en azından fethullah gülen diyebilme gayreti içine insanın girmesi lazım, en azından insaniyet namına.
(bkz: fatoş)
(bkz: recep tayyip erdoğan a tayyip demek)
biri de kalkıp bu giriye zekice laf soktuğunu sanan dangalak bünye babında kelam ederse tam olacak olan zihniyettir.

"sen git neüdüğü belirsiz bir adamla bu ülkenin en büyük değeri ve kurucusu olan atatürk ü bir tut, sonra da o "biri de" zamiriyle ataya laf at...

durup dururken polemiğe gir, haksız çıkınca da moda git, ağla zırla bilemedin demokrasi de." diye savunamayan salak zihniyete karşı olan zihniyettir.
(bkz: polemik)
x, y veya z zihniyetidir. ne farkeder ki.. önemli olan, böyle bok atmayı adet haline getirmemizdir. anlamaya çalışıyorum, bu hakaretlerin veya anlamsız önermelerin (kime veya neye karşı yapılmış oldukları hiç önemli değil) gerçekten faydalı bir yanı var mıdır diye fakat olumlu yönde bir cevaba hala ulaşamadım.. neyse, belki de sorun, bende ve benim gibi hala bu konuyu çözmeyi başaramayanlardadır..
kibar feyzo filminden bir sahneyi akıllara getiren zihniyet. çağrışım da son derece serbest olunca her şey bir anda gelişiveriyor;

-fetoş da ne lan
-pust gibin ibne gibin bi sey
saygıyı zerre haketmeyen birine niye saygı göstereyim ki diyen, mantıklı zihniyet.

edit:kötüleyenler artı oy verenlerden fazla, ne diyelim böyle bir ülke burası, herkese hoca efendisiyle mutluluklar...
bu zihniyet öcalan köpeğine "sayın öcalan" diyenleri de olumlu karşılamış takdir etmıştir. Bu zihniyetin kime hizmet ettiği bellidir.
mükemmel bir zihniyettir. istediğine istediği gibi hitap edebileceğini bilir.
insanın kendine yakışanı giymesidir. insanların dini duygularını kene gibi sömüren bir adama madalya mı takalım?
çocukken beyni yıkanmamış zihniyettir. fetoşşş fetoşşş...
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
fetoş fetişizmidir.
Güzel bir zihniyettir. bazı kişilerin lideri yada idolü olabilirken bazıları için çokta önemli olmayan bir insan olabilir. tabi ne sölenirse sölensin bu zat hakkında saygısılık etmemek adına saygı ifadesi olaraktan pekiştirme sıfatı gibim şeyler konulmalıdır.
(bkz: sayın fetoş)
(bkz: hz fetoş)
bu zat-ı muhteremi din alimi, peygamber, seyyid sananlardan daha mantıklı insanlardır.
(bkz: feto$ gulduren)
(bkz: ben sana bir şey demiyorum fetoş)
din olgusunu kullanarak insanları manipüle etmeyi meslek edinmiş kişiyi hakettiği üzere ciddiye almamaktır. ayrıca çift "t" ile daha güzel olmaktadır.. fettoş.. ehhehe..
recep tayyip erdoğan a tayyip, gayyip veya rte demek;
abdullah gül e abd gülü demek;
ak partiye akepe demek;

demekle aynı zihniyettir. kısa yoldan görüşünü belli etme durumudur. yakışanı budur.
saygıdan nasibini almamış zihniyettir. gülünüp geçilir, kaale alınmaz.

ayrıca bakınız:
(#1823851)
direk f diyende vardır. terbiyesizler!!!~ ~swh~ ~
muhtemelen o şahsın tipini görmemiş kişidir. zira şirin bir tarafı olmamakla beraber içindeki her şey de yüzüne yansımış durumdadır.
aglak nursuz papaz, fetos hatta ibne diyeni bile gordum..bu kadar duzeysizlesenler vardir. fasizan,cana kasteden insanlar haricinde kimseye bu sekilde bir hitabet olmaz..
kısaltma seven zihniyettir. zira uzatmanın bir anlamı yoktur.