bugün

bir nevi sevgi(!) ifadesidir. yumos gibi...
dusunce ozgurlugu icerisinde soylenmesinde sakinca olmayan durumdur.

dusunce ozgurlugu nedir? dusuncelerimizi ozgurce soyleyebilmek. eger, ben birisinin hakkinda hakarete varan seyler dusunuyorsam, bunu da ifade edebilmeliyim. obur turlu, sadece dusuncelerin kisitlanmasi ve baski ortami olusur. bu da hic saglikli degildir.

"e ana avrat kufretme hakkini da saglar mi bu sana" derseniz, evet saglar. soylenmesi gereken, ne dusunuluyorsa odur. o nedenle avrupa'da hz. muhammed'e hakaret eden karikaturlere birsey yapilamadi. o adam senin peygamberini terorist olarak goruyorsa, bunu bu sekilde ifade etmekte serbesttir.
(bkz: ne diyek mahmut mu diyek)
bu zatı sevmeyenlerin kullandığı bir deyimdir. hatta fettoş da olabilir. *
vaaz verirken dinleyenlerin çığlıklar attığını görünce ve fetullah gülen'in çığlıklarınıza kurban olurum dediğini duyunca hak verilebilecek hitap şekli.
zavallılığın göstergesidir (hatta okeyidir)*. fethullah gülen'e fetoş der kimileri ama hiçbir cemaatçi buna laf söylemez, sadece fethullah güleni savunmaya çalışır, senin ona neden öğle dediğini sorgular; çünkü: cemaatçiler (burada kasıt nur cemaatidir) herşeye rağmen seni kazanmaya çalışır.
onlar ki kendisine küfreden hikmet çetinkaya'ya, gel abicim bak panelimiz var sende katıl, derler. onlardır ki: kendisini yok etmeye çalışan ve kendilerine her türlü boku atan işçi partisi liderine, gel aga bak biz türkçe olimpiyatları yapıyoruz sende katıl yorum yap, derler.
onun talebeleri ODTÜ'de, boğaziçi'nde ders çalışıp, adam kazanırlarken; sözlük ona fetoşşş demeye devam etsin.
ibneliktir, puştluktur, saygısızlıktır.

çok saygıdeğer* Ahmet Türk için "pkk'lı şerefsiz" ithamında bulunmam hasebiyle çaylak olan benim nezdimde bu harekette çaylaklık sebebi olmalıdır. yok bu değilse o da değildir.
Seviyesizliktir.
(bkz: #2156663)
kendisine göt denildiğinde kızmayacak insanın eylemidir zira burada göte göt diyorlarmış.
bir samimiyet gostergesidir.
george bush un cokca yaptigi sey.
göte götoş demeye benzer.
kişinin kendine yakışanı başkasına satmasıdır.
iki sebepten müütevellid olabilir;

birincisi büyük ortadoğu projesi eşbaşkanı ve tc. başbakanı Recep tayyip erdoğan'ı oylarıyla destekleyen, dünyanın her yerinde ingilizcenin ve anglo sakson kültürünün misyonerliğini yapan fethullah gülene fetoş diyenlerdir. genellikle sağ görüşlü olmakla birlikte milliyetçi ya da kendilerinden farklı bir içtihat yapısı içindeki islami camaatlerdir.

ikinci ise iran'ın ajanlığını yapan, hükümetle birkaç yıl sonrası için anlaşmış, nihaî hedefi devlete ve askeri kurumların tamamına nüfûz ederek türkiyeyi teokratik bir yapıya kavuşturmak için çalışan fethullah gülenedir. çağdaş yaşamı destekleyen tipler, aşırı solcu güruh, neo atatürkçü(evet bunu ben icad ettim) tayfadır.

hasılı kelam, kendisi hakkında aralarında mini mini bir çizgi bulunan bu iki sebebin hangisi olursa olsun, [dahası bu sebeplerin birisinin arkasında duran, diğer sebep müntesiplerinin /fethullah güleni ıyk tüü kaka demeleri koşuluyla/ aralarında herhangi bir münakaşa çıkmamasına rağmen] kendisi kaka bir insandır.

kitaplarını okumak, vaazlarını dinlemek zinhar din-i mübin i islamdan inhiraftır. cenab-ı vacib ul vucud cem-i cümlemizi muhafaza buyursun.

amin.
sevmem, saygi duymam, sosyetik ve medyatik kankileri beni hic ilgilendirmez.
fetos derim.
ama:
ben derim.
korukorune bir zit ideolojiye bagli, kelle koltukta kendi siyasi ve politik goruslerinin savunan tatli su devrimcileri diyemez.
derse;
deniz gezmis, mahir cayan, che, yilmaz guney gibi kendi kutsal deyerlerine laf sokunca viyaklamamasi gerekir.
insan olana, insan yaratılana insan müsveddesi demektir.

kandini müsvedde görenler, buyursunlar...
bir insan hernekadar şahsına münasır hata sahibiysede kendisi hakkında bukadar ahlaksız boyutlara varacak karalama yapanların mahşerde o nefret ettikleri insandan helallık almak zorunda kalacağı bir durumun başlangıcı bir lakab.
cami duvarına işemektir. görüş ve fikirleri kabul edilmese de kimseye saygısızlık yapılamaz. tıpkı vakit muhabirinin eski yök başkanına mason musunuz demesi gibi.
cok güzel bir ifadedir. cuk diye oturmaktadir.
konu hakkinda kimsenin o kadar yazip cizmesine gerek yok. müslüman adam icin, adam gibi adam icin tek bir kıstas var su an icin: abd'nin ortadoğu'daki isgallerine, katliamlarina ses cikariyor mu, cikarmiyor mu? bundan ötesi laf-ı güzaf. kimse bos yere fethullah güzellemesi yapmasin. bu is camilerde gözyasi dökmeye benzemez. mertsen o kadar, mazlumdan yanaysan eger, hadi göster yigitligini, elinde bir sürü de lobi gücün var, kafa tut amerika'ya derler adama!..
(bkz: edeb ya hu)
atatürk'e demediğini bırakmayan maskaralara inat yapılabilir gayet de. fettoş. al bakalım. ne oldu? çarpıldım mı? allah mı, peygamber mi bu adam?! mesih mi, mehdi mi ne boktur yani.. sen önce yediğin çanağa pislememeyi, atatürk'e saygılı olmayı öğren.
(bkz: nurcu sazan avı)
cemmatlerinin hitap şekliyle, Hz. Fetullah hoca efendi hazretleri zaat-ı muhteremleri beyefendilerine söylendiği zaman bu cemmatin üyleri tarafından muhtemelen derisi yüzülecek olan kişinin söyledği sözdür...

(bkz: nur cemaati)