bugün

Dinler arası diyalog, çalışmaları ile tanınan gülen cemaati lideri Fethullah Gülen'in bir kiliseye yaptığı yüklü miktardaki yardımdır. haberin ayrıntıları için:

http://www.haber1.com/hab...id=99022&Categoryid=6

edit:be pezevenk! sen bana eksi basarken, senin beynine basılan mührü al götüne sok... ayrıca hiç üşenme sabaha kadar beni eksile.
kilise duvarina "powered by fetos" yazdirtacak bir eylem. thanks to sakirts, we have money elhamdulillah.
parayı nereye harcıyacağını bilemediği için yapılan bağıştır ya da bi çıkarı vardır değil mi? (bkz: bana faydasi olmayan kilisenin papazini sikeyim) yoksa oda böyle derdi.

(bkz: feto fun club cılar)
Parayı aldığı yer iade etmesinden ibaret olan durum.
şakirtlerinden söğüşlediği paralardan oluşmaktadır.
propaganda amaçlı bir haber başlığıdır.
din kardeşliği adına,dinini sorguladığım olay..
(bkz: fethullah gülen den uludağsözlük e rekor bağış) *
şaşırılması gereken bir olaydır zira bu kişi yıllardır evanjelistlere hizmet etmektedir, şu an yaşadığı abd deki evinin bahçesinde büyük bir bayrak direği asılı ve gönderinde de türk bayrağı değil abd bayrağı asılıdır.
asparagas diye bilinen bir haber örneği.

(bkz: desteksiz sallamak)

(bkz: at yalanı seveyim inananı)
daha önce yayınlanan onlarca iftiradan farkı düzeltme yapıp özür dileyebilecek bir yazarın kaleminden çıkmış olmasıdır aslında. yazık ki bu iftiralara inanıp dalga geçecek ne kadar çok gafil olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

edit:lan bu ne kadar eksi ibneler. yanlış birşey söylediysek cevabını verin. haklılığımıza tepki olarak bastığınız eksiler içinizdeki kinin yansımasıdır.
yazarın yorumudur.verilen linki okuması tavsiyemdir. ayrıca tarikata bağış yapsa amuda kalkar kırk takla atar olmaz böyle şey dersiniz adam kiliseye bağış yapmış( yazar deyimiyle) bu sefer amuda kalkıp ters takla atmışsınız.nerden nasıl saldırsam diye pusuya yatıyorsunuz ama genede gülünç olmaktan kurtulamıyorsunuz. sinagoga bağış yapsa egonuzu tatmin eder mi doğrusu merak ettim.
Ya arkadaşlar saçmalamayın bu olayın gerçe olup olmadıgını nereden biliyorsunuz? (cenneti karanti altına alma denemesiymiş), allahımya ordan burdan duyma seyler ile burada yazar olunmaz.
--alıntı--
Almanya'nın en önemli Protestan kiliselerinden biri olan Dresden'deki Frauenkirche, 2. Dünya Savaşı'nda bombalanıp yerle bir olmuş bir yapıt.
Bu kilise Doğu Almanya döneminde onarılamadı.
Malum komünist yönetim böyle bir öncelik ve bütçe öngörmüyordu ibadet yerleri için.

Daha sonra iki Almanya birleşti ve Frauenkirche'nin onarılması gerektiği tartışmaları alevlendi.
Nihayet devlet ve bireysel inisiyatifler sayesinde kilisenin onarımına 1992'de başlandı.

Restorasyon çalışmaları yıllar aldı ve Frauenkirche eski haline 2005'te yeniden kavuştu.
O gün bu gündür Dresden'in en önemli noktalarından biri.
ibadete de açık.

Onarım için toplam 182 milyon Euro harcandı.
Bunun 70 milyonu Alman devletinden geldi. Geri kalan ise kişi ve özel kurumların yardımları...

Geçtiğimiz günlerde restorasyon çalışmalarını üslenen vakfın yöneticilerinden biri ile konuşuyordum.
Konu dönüp dolaşıp restorasyonun finansörlerine geldi.
Bunun üzerine ismini vermek istemeyen Alman yönetici şöyle dedi:
"Devlet desteği dışında toplanan yaklaşık 110 milyon Euro'luk yardımın en büyük bölümü Türk bir dini liderden geldi."
Bu lider Fethullah Gülen'di.

Bu bilgi üzerine Gülen'in şimdiye kadar başka bir kiliseye yardım edip etmediğini araştırdım.
Yakın çevresi onun bu tip yardımları gizli tuttuğunu, ABD'de bazı kiliselere yardımda bulunduğunu ama bunun kamuoyunda bilinmediğini söylediler.

Ben Gülen'in Almanya'daki bir kiliseye yüz binlerce Euro bağışlamasını manidar buldum.

dinler arası diyalog, çalışmaları ile tanınan Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen'in bir kiliseye yaptığı yüklü miktardaki yardım, Akşam gazetesi yazarı Nagehan Alçı köşesine taşıyınca ortaya çıktı.
--alıntı--
italya'nın maddi açıdan sıkıntı çektiği bir zamanda 2. abdulhamid'in roma'da bir kilise yaptırdığından ve bu kilisenin üzerinde hala halife abdulhamid'in isminin ve tuğrasının saygı amaçlı bulunduğundan habersiz cahil cühelanın tepkisine sebep olmuştur.
çünkü bunların dilinde islam, gönüllerinde hristiyanlık vardır.

edit: eksileyin şakirtler.
ilgili link ve kaynağa bakılırsa asparagasın daniskası bağış. garip adamlar sizi.
amerika da yaşa,
abd hükümeti arkanda olsun,
eski cia ve fbı ajanları tarafından korun.

cübbeli ahmet yapacak değil bu bağışı, elbette hocaefendi! yapacak.
yalan haberdir. net.