fethullah gülen gerçeği

 1. 1.
  aslında hep ağlıyor.
  inanılmaz mantık hatası yahu.
  #9208566 :)
 2. 2.
  1.papa vatikanda sadece italya cumhurbaşkanı ve abd başkanına uygulanan en üst protokolle fethullah güleni misafir etmiştir.

  2.fethullah gülen in mektuplarında ''hazret'' demesi eleştirilmiştir. halbuki bu sultan abülhamit dahil osmanlı padişahlarının papa ile yazışmalarında aynen kullanılan bir tabirdir.

  3.papaya ziyarette heyette bulunan monsenyör george marovitch nasıl fethullah gülen in yardımcısı veya talebesi değilse gazeteci sıfatıyla hazır bulunan alaaddin kaya da değildir.

  4. fethullah gülen in kelime-i tevhitle alakalı düşünceleri şöyledir.
  --spoiler--
  La ilahe illallah diyenler Muhammedun Resûlullah; da demeli. Artık bugün eşya ve hâdiseleri didik didik eden pek çok kimse mutlak hakikat olan Allah;a ulaşma yolunda, buna karşılık pozitivizm ve rasyonalizmin getirmiş olduğu inkâr-ı ulûhiyet; anlayışı da yavaş yavaş yıkılıyor. Batı âlemindeki ferdi hâdiselerle başlayan, yani James Jean, Eddington, Einstein gibi kimselerin dine yönelişi, şimdilerde kitlevî hüviyet kazanmak üzere.. Fakat ben ne kadar arzu ederdim, La ilahe illallah diyen bu insanlar, Muhammedun Resûlullah desin ve tam kurtuluşa ersin! Meselâ, Jean deli gibi âşık bir insan. Ama Muhammedî vapura binememiş. Eddington, astro-fizikçi. James Jean Pakistanlı bir dostundan Allah;tan hakkıyla korkan âlim kullardır ayetini duyunca;Bu başka değil, bu bir Allah kelâmı itirafında bulunur; bulunur ama bu Hz. Peygamber;i de ikrar anlamına gelir mi? Bunu bilemeyeceğim; ama Einstein bu kâinâtı, içinde işleyen müthiş nizam ve ahengi görüp de Allah;ı kabul etmemeyi aptallık sayar. Fakat o da Hz. Muhammed (sas) ;in kaptanlığını yaptığı gemiye binemeyenlerden biri.

  m.fethullah gülen
  --spoiler--
  #9208850 :)
 3. 3.
  dünyaya yayılmış türk okullarına öncülük eden kişi. daha önce adını bile duymadığım ülkerlerde, türk okulları sayesinde istiklal marşını ezbere biliyor çocuklar. bu türk okullarını ilk kez ,ayna programını(belgesel) izlerken gördüm . masonlar nasıl mason locaları açıyorsa ftg in okullarıda sanırım aynı amaçla çalışıyor. onların mason locaları varsa bizimde türk okullarımız var diye göğsümüzü gere gere söyleyebileceğimiz bir oluşum. her ne kadar gülen in amerikada ikamet etmesini garip karşılasamda, araştırmalarım devam ediyor bu kişi hakkında. papa ile görüşmesi, ülkesine dönmemesinin sebebi v.s v.s bunları anlamaya çalışsam da kafamda hep soru işaretleri kalıyor...
  #9208966 :)
 4. 4.
  usa today gazetesinin haberine göre öncülük ettiği eğitim müesseleri abd nin en büyük eğitim organizasyonu olup on binlerce kişiyi eğitmektektedir.

  tablo buyken,amerikanın kendi yapamıyormuş gibi okullarında amerikancılk yapma maksadıyla eğitimci ithal etmeyeceği düşünüldüğünde amerikaya hizmet ettiği iddialarının ne denli kof iddialar olduğu görülebilir.

  not: dikkat! on binler..
  #9209012 :)
 5. 5.
  artık gına getiren zırvalardır, iftiralardır. yahu kaç defa okudun veya izledin bir tane kitabını veya vaazını. hea kemalperest bünye sorarım sana izledin mi bir tane kıçından başından kırpılmamış bir vaazını?

  kaldı ki adamların tvlerinde radyolarında bu atmaya ıkındığın bok defaatle açıklandı.

  ne diye hala ben herşeyin en iyisini biliyorum havalardasın.

  hırrım.
  #9209031 :)
 6. 6.
  (bkz: şaka yapıyorsun)
  #9209038 :)
 7. 7.
  saçma bir ifadedir.
  fethullah gülen koca bir yalandır çünkü.
  #16258624 :)
 8. 8.
  fbi ın sitesine girdiğinzde göreceğiniz gerçektir.
  #16258635 :)