bugün

1.papa vatikanda sadece italya cumhurbaşkanı ve abd başkanına uygulanan en üst protokolle fethullah güleni misafir etmiştir.

2.fethullah gülen in mektuplarında ''hazret'' demesi eleştirilmiştir. halbuki bu sultan abülhamit dahil osmanlı padişahlarının papa ile yazışmalarında aynen kullanılan bir tabirdir.

3.papaya ziyarette heyette bulunan monsenyör george marovitch nasıl fethullah gülen in yardımcısı veya talebesi değilse gazeteci sıfatıyla hazır bulunan alaaddin kaya da değildir.

4. fethullah gülen in kelime-i tevhitle alakalı düşünceleri şöyledir.
--spoiler--
La ilahe illallah diyenler Muhammedun Resûlullah; da demeli. Artık bugün eşya ve hâdiseleri didik didik eden pek çok kimse mutlak hakikat olan Allah;a ulaşma yolunda, buna karşılık pozitivizm ve rasyonalizmin getirmiş olduğu inkâr-ı ulûhiyet; anlayışı da yavaş yavaş yıkılıyor. Batı âlemindeki ferdi hâdiselerle başlayan, yani James Jean, Eddington, Einstein gibi kimselerin dine yönelişi, şimdilerde kitlevî hüviyet kazanmak üzere.. Fakat ben ne kadar arzu ederdim, La ilahe illallah diyen bu insanlar, Muhammedun Resûlullah desin ve tam kurtuluşa ersin! Meselâ, Jean deli gibi âşık bir insan. Ama Muhammedî vapura binememiş. Eddington, astro-fizikçi. James Jean Pakistanlı bir dostundan Allah;tan hakkıyla korkan âlim kullardır ayetini duyunca;Bu başka değil, bu bir Allah kelâmı itirafında bulunur; bulunur ama bu Hz. Peygamber;i de ikrar anlamına gelir mi? Bunu bilemeyeceğim; ama Einstein bu kâinâtı, içinde işleyen müthiş nizam ve ahengi görüp de Allah;ı kabul etmemeyi aptallık sayar. Fakat o da Hz. Muhammed (sas) ;in kaptanlığını yaptığı gemiye binemeyenlerden biri.

m.fethullah gülen
--spoiler--
usa today gazetesinin haberine göre öncülük ettiği eğitim müesseleri abd nin en büyük eğitim organizasyonu olup on binlerce kişiyi eğitmektektedir.

tablo buyken,amerikanın kendi yapamıyormuş gibi okullarında amerikancılk yapma maksadıyla eğitimci ithal etmeyeceği düşünüldüğünde amerikaya hizmet ettiği iddialarının ne denli kof iddialar olduğu görülebilir.

not: dikkat! on binler..
(bkz: şaka yapıyorsun)
saçma bir ifadedir.
fethullah gülen koca bir yalandır çünkü.