bugün

(bkz: ibrik yapım)'ın (bkz: ruhsar dizisi nin finali) ve (bkz: leyla ile mecnun ben bu oyunu bozarım) senaryolarından sonra. yakında yayınlayacağı yapım. leyla ile mecnundan tanıdığımız kuşlu, böcekli olmasada güzel öğütler veren ak sakallı dede bu seferde ferhat ve onun ilk aşkı aslıyı kavuşturmaya çalışacak.

Ak sakallı dede, mecnun'u leylasına kavuşturmuş ve bir hikaye'nin daha sonuna gelmiştir. ''her son yeni bir başlangıçtır.'' diyen ak sakallı dede'nin yolu bu seferde aşkı için dağları delmeye hazır olan ferhattır. Ferhat 30'lu yaşlarda, hayalperest, karasız, içine kapanık, içindeki çocuğu asla öldürmemiş ve ilk aşkı aslı'ya olan sevdasını yıllar boyunca muhafaza etmiş platonik aşk'ın anlam kazanmış halidir. Yıllardan sonra Aslı, ferhat'ın yaşadığı şehre geri dönmüş ve onun çalıştığı fabrikada iş sağlığı güvenliği uzmanı olarak başlamıştır. Ferhat , aslıyı gördüğü andan itibaren umudunu yeniden filizlendirmiş ve kendi dağında hapis olmuştur. bu noktada ak sakallı dede devreye girer ve ferhat'ı aslısına kavuşturmak için yardımlarda bulunur. ferhat için yardımdan çok bir mucizeye ihtiyaç vardır. çünkü aslı, kerem adında biriyle nişanlıdır...

Ferhat, hem arkadaşları, hem de ak sakallı'nın yardımıyla aslı'nın gönlünü çalabilmek için olmadık maceralara yelken açacaklardır...
bakalım bu aşk üçgeninde kim kazanan taraf olacak ? aşkı için yanan kerem mi ? yoksa sevdası için kocaman dağları delmeye hazır olan ferhat mı ?

yeni sezonda, sizlerle...

afiş - 1 :

http://i.hizliresim.com/zA39M6.jpg
--teaser--

(gün/dış)

ferhat : ne kadar çok yürüdüm arkadaş, dön dolaş aynı yere geliyorum hep.

ak sakallı dede : evlat...

ferhat : ( hafiften tırsar ) evet..

ak sakallı dede : kayboldun galiba.

ferhat : sanırım öyle oldu dede. nasıl çıkacağımıda bilmiyorum. sen çıkışı biliyor musun ?

ak sakallı dede : ah be evladım. sen kendi dağında kaybolmuşsun.

ferhat : neolmuşum.

ak sakallı dede : kaybolmuşsun, mevzu ne bakalım gönül işleri mi ?.

ferhat: çok seviyorum aslında ama ona sevgimi ifade edemiyorum. böyle yolda yürürken attığım her adımda onun adını hecelerken buluyorum kendimi.

ak sakallı dede : sen sırılsıklam aşıksın evladım. ama merak etme ben yardım edeceğim sana, hadi ey bakalım kafanı.

ferhat : neden ?

ak sakallı dede : ah be evladım, ey sen korkma hadi başlıyoruz.

( ferhat kafasını eğer dede gelişine ense köküne bastonu indirir ve ekran tamamen kararır. ak sakallı dede'nin sesi duyulur sadece )

'' dağları delmeye hazır mısın ? ''

--teaser--
ak sakallı dede : evlat...

ferhat : ( hafiften tırsar ) evet..

'dan sonrasını okuyamadım, kusura bakma haşmetcim, olmamış.