bugün

zannımca hiç bir işe yaramaz, lanetlediğim, nefret ettiğim fikir akımı, Kahrolsun feminizm.

edit: imla.
eski bir entrymden alıntı yapıyorum,

--spoiler--
ataerkil toplumun baskısından, bu erkek egemenlikten kurtulmak. kadınların da karar alabilmesi, bilimde, sanatta, siyasette kısacası hayatta daha aktif olması.
evlenmeden önce babanın malı evlendikten sonra kocanın malı olma durumundan kurtulmak. 'birey olabilmek'.
kadından öte insan olarak görülebilmek.
işte savunduğum tam olarak bu, yani insan muamelesi görmek.
--spoiler--

(bkz: feminizm/#17785612)
evde kalmış kızların kocayı buluncaya kadar evde kalmışlık duygusunu bastırmak için kullandığı yaygın yöntem.
kadın erkek eşitliğini sağlar. kadının özgürlüklerine sahip olmasını sağlar.
kezbanların yalnızlığına bulduğu kılıftır. git kendine bak iki süslen sevgili bul bak bakalım feminizm kalıyor mu? *
kadının evde kalmışlığı ile hiçbir alakası olmayan feminizmin, erkek düşkünü ya da düşmanı kadınlarca inşa edildiğini düşünen insanların cevaplamasının komik olduğu sorudur.

antik yunan'dan bugüne, ikincil konuma itilen, dışlanan, hor görülen kadının kimliğini kazanma mücadelesidir feminizm. antik yunan'ı da boşver, "lanetli havva imgesi"ni düşünseniz yeter. iki kıçı kırık hak verildi diye "e tamam ne derdi var bunların" diyen erkeklerin kadın cinayetlerinin okumasını iyi yapmasını öneririm.

kadın ile erkek eşit değildir. ancak bu eşitlik zannettiğiniz gibi fiziki bir eşitlik talebi de değildir. kadınların feminizmle peşine düştüğü eşitlik, haklar düzleminde bir eşitliktir. eşit yurttaş olma, eşit yaşama arayışıdır.

gözünüze taktığınız at gözlüklerini çıkarmanız dileğiyle...
feminizm tam olarak erkek düşmanlığı değildir. sadece erkeklerde ki çoğu anlamsızlığa yada üstün kalmalarına dikkat çeker.
şimdi söyle ki;
az önce abim bana seslendi ve balkona gitti. balkona mutfaktan geçiliyor.
peşinden gittim.
- abiiiii ne var?
- şey koysana çay.
- içireyim mi sonra?
ula beni çağırıp balkona gidene kadar neden kendin koymadın??? hem bu kadar zaman kaybetmezdik.
sonuç ev işleri kadınlara bırakılır. iyi de be adam eline mi yapışır ocağın, çaydanlığın, musluğun ve çakmağın önünden geçtin 2 saniye önce.
sonra da derler ki neden feminizm. aha da tam bu yüzden işte!
Belli bir ölçüde gerekli olan düşünce tarzıdır. Kadının haklarını korur.
birçok olumsuzluğun kaynağı olarak hala kadınları gören erkek egemen zihniyete, biraz ayna tutmaya yarayabilir.
(bkz: sözünde durmayan kadınlara pantolon giydirmek)
(bkz: erkek gibi sakız çiğnemek)
(bkz: biraz kadın ol)
(bkz: erkek sürücü)
(bkz: erkek gibi ağlama)
(bkz: babanı kardeşini s keyim)
(bkz: babam kocam olsun ki)
(bkz: erkek gibi ağlama lan)

nasıl hoş mu? daha devam edeyim mi?

not: evet kocayı da buldum. ama hala feministim.
şuan ki işleyiş ve üslupla hiçbir işe yaramaz, hiçbir yere götürmez. feminizm için açık zihinler, yenilikçi beyinler, olaylara geniş perspektiften bakabilen düzgün insanlar gereklidir. e malumunuz toplumda bu tarz insanlara öyle çok rastlanmıyor. ama sıkıntı yok kadınlar onu da hallediyor. bundan sonra yetiştirilen her bireye bu özellikleri yüklemeye çalışıyoruz. erkeklerden nefret etmiyoruz sadece konusmak, kendimizi anlatmak, insan muamelesi görmek istiyoruz. amacımız dünyaya hakim olmak değil amacımız erkekleri nüfustan silmek değil amacımız erkeklerin kadınlara gereken hakları tanıdığı onları birer kavram olarak görmedikleri anlayışlı huzurlu bir dünya yaratmak. unutmamak gerekir ki kadın annedir. annelerimize zulmetmeyin anneleri sevin onlara istedikleri hakları özgürlükleri verin.
edit: hayır ne yani kötü bişey mi söyledim neden bu eksiler neden ?
Toplumda kadinin hak ve ozgurluklerinin arttirilmasini saglamaya yonelik, kadinlarin sorunlarini oteki toplumsal sorunlardan soyutlayan dusunce sistemidir.
baya bi işe yarar eyleme giden kadın yoldaşlarıma bir femen gibi olamadınız dedim muhahahhahahahha. cidden bizim millet birkaç meme görse belki şu kadın sorununada bir el atar.
Kendini parmaklamaya yarayan topluluk.
aile içi huzursuzluğa hatta şiddete diye cevaplayacağım soru cümlesi. Evlerden ırak.
bulaşıktan kaytarmak için kullanılıyor gibime geliyor ama kızlar biz yemeyiz yıkanacak onlar.
Kadın haklarını korumak, ataerkil düzenin içinde kadınların erkeklerden üstün olma durumunu değiştirmek. Cinsiyet farkını unutup, eşitlik sağlamayı savunmaktır. Tabi bunlar amacından sapılmayan feministlik hareketleridir. Günümüzde rant orospuları feministliğin arkasına sığınıp erkek düşmanlığını alenen abesçe yapmaktadırlar.
bugün biz kadınların sahip olduğu tüm haklarda feminist mücadelenin büyük katkısı var. yakın tarihten örnek verirsek daha dün akp' nin çıkarmaya çalıştığı " tecavüzcüye af yasası" feminist örgütlerin karşı çıkmasıyla engellendi. böyle nice örnekler verilebilir. bu mücadeleyi seksistler yüzünden küçümsemek akıl işi değil.
bir erkek olarak ben, lisans dersi olarak aldım okulda ben feminizm'i.

şuanki evrildiği düşünce ile çıkış amacının farklılığı bir yana, türkiye'de feminizm diye bir şey yoktur.

simone de behauvoir dediğimde yüzüme boş boş bakan feminist mi olur?

moda akımı gibi feministim kız artık diyerek yeni güne başlayıp.

feminist = erkek düşmanlığı kafasında kadınlar var ülkemizde ki bunun adı feminizm değil.
ha ayrıca (bkz: erkek kesen feminist kiz)

ilgi budalası, vasat bir trollden başka bir şey değildir. onun amacı dikkat çekmek sadece. başarıyordur büyük ihtimalde abazan çok sözlükte. prim yapması çok kolay.

ama genede teşekkür ederim kendisine. her ne kadar vasıfsız ve gereksiz bir kişilik olsa da bazen böyle başlıklar görünce mutlu oluyorum. felsefe ile alakasız entryler de olsa, nihayetinde kapsamı felsefe ekolü içerisinde.

bozuk saatin günde 2 iki kere doğruyu göstermesi misali. 1 gitti, 1 kaldı...
(bkz: ernestine rose)
içine kalın giren erkeklerin ciyaklamasına yarar.
gerçekten ne işe yaradığını merak ediyorsanız başlıkta bir sürü bilgi var biraz okuyun öğrenin araştırın. direkt çamur atmayın.
insanın insan gibi yaşamasına yarar. Bununla sorunu olan da insan olamaz!
güncel Önemli Başlıklar