bugün

diğer kıytırık fem dersanelerinden farklı olan, kadıköyde dokuz kişilik sınıflarda eğitim verilen, "bir öğrenci össyi eşşek gibi nasıl kazanır"ı canlı canlı izleyebileceğiniz bir mekanmış efendim, duyduğum kadarıyla.
bu dersanenin müdürü okulumuza şöyle bir seğirtmiş(!), tek tek anlatmıştı da müthiş eğitim sistemlerini.
elimize de tutuşturdular tabii katalogları filan, bakıyoruz, bina şahane, kantin pırıl pırıl.. kafesi de var.
"ulan o değilde, benim gittiğim dandik fem'in kantininden fare çıkmıştı be! kızlar tuvaletinde de pisuvar var zaten!" tarzı düşünceler geçiyor bir yandan da, film şeridi şeklinde.
sonunda, bayağı bayağı etkilenmiş, "kadıköy dünyanın ucu ama minibüse biner gideriz anasını satıyım"a kadar varmıştık.
yani Halihazırda devam eden dersaneyi bırakıp buna kayıt olacak derecede etkilenme oldu bizde. pozitif elektriklenme.
derken..
müdür birşey söyledi.
fiyatı sormuştu galiba içimizdeki tek akıllı kişi.
"sudan ucuz, senesi on milyar" dedi müdür...
(sessizlik)
bundan sonra ne mi oldu?
kimbilir..
müdürün aldığı senelik maaşın zaten on milyarı geçmeyeceği, bu durumda nasıl seneliği on milyar olan bir dersaneye sudan ucuz diyebildiğini filan konuştuk aramızda galiba.
tam hatırlayamıyorum. *
fettullah eğitim merkezi'nin ilgili dallarına nakit akışını artırmak amaçlı kurduğu dershanecilik çılgınlığında son nokta. yakında 1kişilik, deniz manzaralı, mini barlı,rus öğretmenli özel grup dershanelerini de duyarsak şaşırmam.
seneler evvel normal fem 1-1,5 milyar arasındayken fem özel için 4 milyar istiyorlardı.