bugün

üniversitelerin felsefe için ayırdıkları bölümdür.

misal (bkz: ege üniversitesi felsefe bölümü)
okuduğumda sözlüğün felsefe bölümü olarak anladığım ilginç olabilecek başlıktır.
mezunlarının çoğu işsiz kalan bölümdür.
"muhtemelen" mezunlarının çok para kazanmak yahut güzel bir iş sahibi olmak için okumadıkları bölümdür.
(bkz: ileri mastürbasyon teknikleri)
mezun olanları için anormal* gözüyle bakılan iki bölümden biridir.
diğeri mi?
(bkz: fizik bölümü)
Orhan veli'nin yarıda bıraktığı bölümdür. ayrıca bu sene hedeflediğim bölümdür.
ikinci üniversite için başvuruda bulunmayı düşündüğüm bölümdür.
asla bir meslek kazandırmayan bölüm. eğer zevk için üniversite okuyacaksanız okuyun , meslek için okumayın.
çok okumayı ve yazmayı gerektiren bölüm. tabi bizim ülkemizde pek önemsenmiyor bu bölüm. türkiye'de varolmaktan yok olmaya, avrupa'da yok olmaktan var olmaya giden bir süreçtir felsefe.

fanatik akpli dayıma felsefe bölümünü kazandığımı söylediğimde tepkisi şu olmuştu:

-demek dinsizlik he.

hadi onun negatif de olsa bir tepkisi var peki yengem:

-ben hiç öyle bir şey duymadım. (felsefeden bahsediyor)
Zekanın önüne geçen bir bölümdür. Bazen çok havalı gibi gözükse de ehil insanların elinde olmayınca anlamsızlaşır. Hayatı" mış" gibi yapmayı keser. Kendine dürüst olmaya yaklaştırır. Kendini tanımakla ilgili yalanları keser. Aslında hayatın ne kadar basit ve bir o kadar da o basitliğin içinde yatan karmaşadan ibaret olduğunu anlatır.
bir odtü felsefe terk olarak size söyleyeceğim şudur:
eğer amacınız para kazanmaksa;
ister odtğ ister boğaziçinde okuyun
bi bok yapamazsınız.
pdr bölümünden elini ayağını çekmesini istediğim bölümdür. sizin yüzünüzden iş bulamayacağız uyanıklar.
tutturup maddi sebeplerden ötürü gitmediğim/gidemediğim bölümdür. şimdilik dondurdum. bir yıl daha hazırlanırım. şayet edebiyat gelirse edebiyat okurum, gelmezse felsefeye devam.
Zor bolumdur bir yılda beyin hücrelerimi yakmıştı Allahtan erken bıraktım da mühendisliğe döndüm .
Babanız zengin ise zevk için okuyun. Zira bir üniversitede 100 kişi varsa en fazla 2 si devlette iş buluyor.

Yani babanız zenginse düşünün.
üniversitenin adını vermeyeceğim ama böyle felsefecilerin hakkaten kontak olduğunu anlıyoruz.
hoca soru soruyor millet bilemeyince sinirleniyor siz bunu nasıl bilemezsiniz diye alıyor eline su şaşalını açıyor kapağını son defa soruyorum bildiniz bildiniz diyor neyse gene bilen yok benim saf arkadaşım da önde oturuyor aboo adam sıyırdı diyor bi attı suyu milleti ıslattı garibim anlatıyor nasıl ıslandım diyor üstüne notlarda gitti diyor.
ben gülmekten yarılıyorum yıllardır dedim bu felsefe yaş diye şimdi kendi de öyle diyor.seviyorum kız seni.

edit: hoca aramızda galiba bir adet eksi geldi.
sosyolojiden bile gereksiz bölüm ülkemizde maalesef, 3.sınıf dünya ülkelerinde okunmayacak bölümdür.
edit:2 filozof ya da göt kılı eksilemiş.
iyi bir üniversitede en önemlisi de severek gidip okunması gereken bölüm. Mezun olduğum Bölümüm. iş kaygınız olacaktır illaki ama felsefe salt iş kaygısıyla okunamayacak bir bölüm. Bu yüzden ikinci üniversite olarak tercih etmenizi daha çok öneririm.
Kesinlikle aöf olarak tercih edip gitmeyin, felsefe filozoflar tarihinden daha gerçekçi daha somut bir olgu, test usulü sınanamazsınız.
makina mühendislerini 4-5 km yürütüp fen edebiyat kantininde çay içmelerine vesile olan kızlardı.

bir kız düşürürüm ümidiyle 5 km yürüyorlardı, bakıyorum onlardan buralarda da var. ^^
ikinci üniversite olarak okuduğum bölüm. Lisedeyken çok istemiştim içimde kalmıştı. Şimdi sadece keyiften okuyorum. Her ne kadar sınavlara hiç çalışmadan giriyor olsam da idare ediyorum.
ikinci üniversite olarak okumak istediğim bölüm.
Bu bölüm okunacak en mantıklı veya bu hayatta yapılması en boş olmayan bölüm. iş olarak değil de insana katacak çok şeyi vardır, her zaman bu bölümü okumak istemişimdir fakat dil seçtiğim için felsefeyle yolum ayrıldı, bence saçma sapan dersler yerine ortaöğretimde ilk zamanlar verilmeli bu ders sonuçta felsefe kavramı hayatımızın herşeyi bireyin kendini amaçlarını hayatını sorgulaması çok önemli, umarım Türkiye de felsefenin değeri ileride daha fazla anlaşılır.
insana kattığı cok sey vardır , insanı diri tutar felsefe yozlastırmaz okursunuz okutursunuz sanıldıgı kadar da kolay bi bölüm degildir aksine oldukca da zordur. 4 senede bitirenler tebrik edilmeli
Bu dönem itibariyle bir yıl ara vermiş bulunuyorum bu bölüme. Ne sınava çalışabiliyorum, ne de zihnimde bir şey biriktiriyorum. Bu şekilde herkese haksızlık, Seneye daha sağlıklı devam edeceğim sanırım.
güncel Önemli Başlıklar