bugün

Amcamdır amk. Ölüm haberini hemen yetiştirir. Bok var gibi ya sabahın ya gecenin köründe arar. Beklesene amk neyin ispatı peşindesin. Zaten ölen ölmüş bizi strese sokmaktan başka bi halta yaramıyon.
gandalfın lakaplarından biri.
insanların içini karartmaktan zevk alan, panikten ve kaostan beslenen, mutluluğa düşman, huzura düşman, umuda düşman şahıslardır. psikologlar bu tipleri detaylı olarak incelemeli.
Şu virüs döneminde iyi iş yapan tipler.
Devlet bahçeli ve rte. çocuklar piskevit yiyemiyorlar. 45 yaşıma geldim, fakir sayılmam, hâlâ piskevit yemedim. Bedava kek de yemedim. Felaket harbiden.
aralarında olduğum gruptur. bir felaket tellalı olarak görevimi layıkıyla yerine getiriyorum. şuan çevremde bir çok kişi savaş beklemektedir. eved
Bazen gelinler kaynanasının ölmesi için birden söyler bunu mesela hemen ölsün diye. Ah yengem ah...
bazı yazarlardır.
annem ve beraberindeki dokuz adet teyzemin ustalıkla ifa ettikleri sosyal sorumluluk.

neleri kaçı rdım onların yüzünden bilemezsiniz.

arkadaşlarla bilye oynamanın, nasıl feci bir ölüme bağlandığı konusunda annemin ortaya attığı hipotez, hollywood yapımı korku-gerilim filmlerini bile gölgede bırakır.
kötü haber vermekten haz alan kişidir/kişilerdir.
(bkz: şom ağızlı)
bi göz gezdirdim de yok patron olmamış. klasik anlamsız cümleler klasik anlamsız kelime oyunları falan filan.

kitap okuma alışkanlığı olan kesime değil de daha çok feysten fuystan bir şeyler okumaya kasan ve bu sayfadakileri anlamlı bulup farklı gören insanlara hitap ediyor.
toplumun sevgisini kazanmış genç yazar, felaket tellalı kırmızı vosvos.
http://www.facebook.com/felaket.vosvos
leyla ile mecnun'da ki erdal bakkaldır. hatta bu konuda üstüne yoktur.
yüzüklerin efendisi'nde grima tarafından gandalf'a takılan lakap.
çocukken felaket tellahı olarak bildiğim ve dile getirdiğim, kötü haber getiren insanlar için kullanılan sıfat.
muhabbet tellalı'nın amcaoğlu.
kaçılması gereken insan tipidir bunlar. bir de şom ağızlıdırlar genelde. başınıza birşey gelmicekse bile dedikleri için gelir mutlaka.
aşırı derecede evhamlı olan kişiler için de söylenir.
(bkz: şom ağızlı)
her olayı kötü ve sıkıntı yaratacak biçimde yorumlayıp dile getiren kimse.
rte'nin son günlerde ağzından düşürmediği iki kelime.
+oluuumm selma hocanın ödevi napıcaz?
-bilmiyorum napıcaz?
+olum o karı takık bize vallahi bırakır.
-serkan, hatunu kesiyorum bi git ulan.
+olum o karı seni kesmiyorki.
-ybsg!
Ali kırca'nın senelerce yaptığı deprem, tsunami tarzı haberleri.
''hiiiiii biliyooo musunuz bugün nohoollduu??!!'' diyerek yanınıza gelen ve türlü komplolarıyla gününüzü panik atağa bağlayandır.