bugün

türkiye nin geldiği durum. okulu bitirmek için sınavlara çalışırsın tüm konuları ezberlersin zamanla, bazıları son gecede..bitirirsin okulu bir baktın sınavı geçmek için ezberlediğin tüm bilgiler sıfırlanmış ne işine yaradı hiç tabi ki öğrenmek için bakmadın ki sen sınav geçmek için baktın ama srnin suçun değil bu emin ol, zaten öğrenmeni değil ezberlemeni istiyorlar. bölüm bitmiş herkes tecrübeli aramaya başlamış (tecrübeyi nerede kazanacakları ayrı bir ironi). geceni gündüzüne katıp çalışmışsın gençliğin bok olmuştu hatırlarsın, bakkaldan iki ekmek alabilmek için. gidersin derdini anlatırsın birine ve sana söyleği,

"fazla düşünme kafayı yersin" böyle mal bir sisteme ses çıkarmıyorsak oturup üstünde düşünmüyorsak zaten kafayı yemişiz.
Küçük kardeşimin gün boyu "Neden bunun adı sandalye ama masanın adı masa?" gibi soru sormasına verecek cevabımın olmamasına karşı gün boyu benim de bunu düşünmem. Sanırım ben de kafayı yiyorum.
doğrudur fakat insan boş kalınca düşünmekten başka ne yapıyor ki?
karşı tarafın tezinize artık bir antitez üretemediği anlamına gelir. o kadar savunmasız kalmıştır ki artık boşver ya Takma bu kadar düşünürsen kafayı yersin diye teselli eder.

Ben de diyorum niye kafayı yedim.
Düşünen insanın kendini yıprattığı bir gerçek. Mesele , düşünme biçiminin yıpratıcı olması. düşünme eyleminin değil. Obsesif olmak da bir düşünme şeklinden geliyor.

görsel
27. cumhurbaşkanımız ve t.b.m.m 28. başkanı sayın binali yıldırım'ın söylediği söz olarak tarihe geçmiştir.

ne kadar büyük,ne kadar halk sevdalısı devlet adamlarımız var göründe utanın ey gafiller;

http://www.youtube.com/watch?v=f0TZeyJ3txE
Sikko Arkadaş telkini.
(bkz: çok düşünme delirirsin).

Düşünmek o kadar kötülenmiş ki, allah selamı zannettiği en çok kullandığı "selamün aleykum"un dahi anlamından bihaber kalmış bu üşengeç toplum.