bugün

Helal olsun lan sana. Günün özeti.

Edit:Bakıyorum da çekemeyenler eksi atıyor atın amk.
fatih sultan mehmet daha 21 yaşında istanbul'u fethederek 1000 yıllık bizans imparatorluğu'na son verdi ve bu olay birçok tarihçi tarafından orta çağ'ın sonu yeni çağ'ın başlangıcı olarak kabul edildi. adam bir çağı kapatıp yeni bir çağ açtı ve bunu fethedilemez denilen istanbul(konstantinopolis)'u fethederek gerçekleştiriyor. öte taraftan Atatürk'e bakacak olursak Türkiye'yi avrupalı işgalcilerden ve radikal dinci gruplardan temizleyerek tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ni kuruyor. ben bu iki büyük lideri sabaha kadar anlatırım ancak bahsetmek istediğimi anlayan beyinler için zaten buna gerek yok. daha hâlâ anlamayan yada anlamak istemeyenler için söylenecek söz yok. atalarına küfreden toplumlar bu dünyada iflah olmaz.
Vahdettin bizim değil haberiniz olsun.
devletimizi devlet ülkemizi ülke milletimizi millet yapacak kabul budur.

gelmiş geçmiş
tüm atalar bizimdir.

yaptıklarıyla yapmadıklarıyla öğretir.

geleceğimizi güçlü kılacak budur geçmişi bütünlüğüyle kabul, atalarımızı sahiplenmektir.

bölücü konuşan ayrıştıran kim olursa olsun ayıklanmalıdır.
"bunu çomarlara söylemen gerek" hedesi.
olması gerekendir.
Yanlış anlaşılma olmasın ama bazı şeyler imkan meselesi. Mesela büyük iskender diye bildiğimiz adamın babası büyük bir kral olduğu için oğlunu iyi yetişsin diye Aristo gibi adamlara teslim etmiş.

Fatih döneminin en iyi eğitimini almış. 21 yaşında diye başlıyoruz ama Osmanlı sehzdeleri daha 6 yaşında eğitim almaya başlıyor.

Vahdettin gibi bitmiş bir imparatorluğun son savaşında tahta çıkmış olsaydı acaba fatih nasıl davranırdı.

Fatih ilber Ortaylı ifadesiyle evet büyük Mareşaldir belki de Osmanlının en büyük padişahı bile olabilir ama şartlar çok önemli.
doğru önermedir, ikisi de atam değildir ama ikisi de benim tarihim, geçmişimdir.
ikisini de saygı ve sevgiyle anıyorum.
ilki tamamda ikincisi kim oluyor.
fatih osmanlı hanedanının. bizimle alakası yok.

atatürk atamız, önderimiz.
Öyle zaten Fatih ve Atatürk'den başkası yalan gibi. Bu ayarlarda adamlar keşke hep gelseydi o zaman bu durumda olmayacaktık.
Tüm devlet liderleri velisiyle de delisiyle de benim atamdır. Hain olmaları mümkün değildir. Allah onlardan razı olsun.
Uzun zamandır savaşını verdiğim durumdur. Lakin durumun önemini kavrayamayan, farkında olmayan ve işi yarışa, inada düşürmüş kimseler yüzünden yaşadığımız durumdur. Herkes çıkarı kadar türk olduğu için memlekette( bunu gayette içten söylüyorum üstüne alınan düşünsün) cebini düşünen bir kesim fatih sultan mehhmet han'a acaba Müslüman mı öldü diye sorarken, diğer cebini düşünen kesim ise ulu önder Atatürk'e de din düşmanıydı diyor. Dediğim gibi çıkarı kadar türk bu millet . O yüzden sıkıldım bu gözünü para bürümüş haysiyet yoksunu insanlardan. Halbu ki kara kuvvetlerimizin bile hem kuruluş yılı olarak hemde armasında metehan'ın tahta çıkış tarihi olan m.ö 209 yılını esas almışken, bu çıkarı uğruna geçmişini satan insan müsvettelerini hiç anlayamayacağım sanırım.
al hepsi senin olsun. yetmezse oğuz kağan'dan başlayarak tüm türk büyükleri senin olsun.