bugün

Avon , oriflame gibi fakat türk malı bir kozmetik firması. Fazla güven vermeyen ürünlere ve bolca olumsuz yoruma sahipler bulaşmamak lazım diye düşünüyorum.
bu işi bir arkadaşımın annesi yapıyor, durumları da iyi yani ihtiyacı yok keyfe keder yapıyor ve sürekli facebookta reklamını yaptığından duydum firmayı. dandik mala prim verecek insan değildir ama ben ürünlerinden hiç kullanmadım.
leş denmiş, bulaşmamak gerek denmiş.

şahsen ben yüz temizleme sütünden ayak peelingine, diş macunundan tüy dökücü kremine, parfümünden diş macununa kadar birçok ürünü kullandım, müşterilerime de denedim.

en ufak bir zarar teşkil etmiyor,

gönlünüz rahat olsun.
Erkek parfümleri oldukça iyi olan kozmetik firmasıdır. Shooters man kullandım uzun süre çok memnundum.
Gül kokulu el kremini severek kullanıyorum.
Doğal kozmetik ürünler satan marka.
ismi dolayısıyla antipatik gelen kozmetik markası. Hiçbir ürününü kullanmadım ama sürekli az ünlü bloggerlarda görüyorum. Öve öve bitiremiyorlar... pr olduğu için mi acaba...
Son derece dandik olan kozmetik markası.

Geçenlerde 35 lira verdim parfümünü aldım bir heves sıktım uç dk sonra arkadaşıma "parfüm nasıl kokuyor hacı denk mi" diye sordum parfüm mü sıktın kanka belli olmuyor dedi...
siyah nokta kili çok başarılı.
bu aralar çok ünlü oldu çoğu kişi bu markayı tercih ediyor. evet bazı ürünleri güzel ama bence biraz daha geliştirmeliler ve renk veya cilt tipine göre daha fazla ayırmalılar.
ingilizce pharmacy kelimesinin okunuşudur. eczane anlamına gelir. eczaneler kimyasal veya doğal bakılmaksızın ilaç satan kuruluşlardır.
ince uçlu eyelinerı, pudrası, göz altı kapatıcısını kullandım. tamam sağlıklı, içeriği piyasadaki diğer ürünlere nazaran daha temiz ama pudrasının en açık rengi bile benim cildime koyu geldi. ayrıca kutusu da biraz dayanıksız. eyelinerını kontrol etmek çok zor ki ben normalde de likit eyeliner kullanmaya alışkın biri olmama rağmen kendisini maybelline'nin biten eyelinerının fırçasıyla kullanmak zorunda kaldım. ama gözden kolay temizlenmesine rağmen gün içinde çıkma ve bulaşma yapmaması güzel. göz altı kapatıcısını biraz fazla akışkan buldum. birazcık pudramsı bir kıvamı olsaydı daha güzel olabilirdi. kapatıcılığı iyiydi. ancak ben zaten normalde çok fazla cilt problemi yaşayan biri olmadığım için çoğu ürünün kapatıcılığından memnun kalırım. bazı arkadaşlara yetersiz gelebilir kapatıcılığı. ancak farmasi'nin satış sistemi dolayısıyla ürünlere ulaşmak çok çetrefilli ve yorucu bir hal alıyor. bir aracı bul, ona istediklerini söyle, o sana getirsin, onunla buluş, parasını öde falan filan çok sıkıcı ve ilkel açıkçası. bir de ürün miktarları fiyatlarına göre az. pudrasının, fırçayla az miktarda uygulamama rağmen, birkaç kullanımdan sonra dibi göründü, kapatıcısı da kısa sürede bitti.
Böyle kullanmadan bile kötü yorum yazanlar olmuş, çok ilginçtir ki ben kaç tane bb kremini bitirdim hatırlamıyorum bile, oldukça ince bir yapısı var ve kapatılcığı da gercektn takdir edidlecek sekilde bi bb kremden beklediğiniz her ne varsa karsılayabilme kapasitesine sahip, kullanımda boşa atılacak bir para yok yani. (bkz: farmasi BB cream) .
avon vee oriflame ile karsılaştıracak bir marka olduğunu düşünmüyorum avonun belki yenilenmesinden dolayı kafaya kafaya gelebilirler fakat oriflame genelde zaten çok kötü üsürnler. Fondtenini uzun zamandır kullanıyorum fakat gecenlerde övgülere dayanamayıp dr. c.tuna ürünlerini de deneme amacıyla cay agacı yağlı yüz yıkama jelini sipariş ettim çay ağacının zaten yüz için çok faydalı oldugunu biliyordum şu an icin hiçbir sıkıntım yok, beyaz tenli olduğum için hassiyet problemi yaşıyorum ama Farmasi de oyle bi sorun da yaşamadım.Bakalım şimdi el kremini sipariş ettim heycanla bekliyorum. (bkz: tree tea face wash)
Son zamanlarda uygun fiyata güzel ürün bulma konusunda pek memnun kalamıyoruz, her sey bu kadar pahalı iken ucuzsa kötüdür diye düşünerek BB kremini aldım, fakat cok değişiktir ki memnun kaldım. Bence kesinlikle denemeden gecmeyiniz derim.Size böyle güzel bi ürünü kullanmanıza yardımcı olduğum için dua etmeyi de unutmayın kızlar hgdfgsdfg.
bi süredir farmasi ürünlerini satıyorum, ve girgide büyüyüen bir müşteri kitlem oluşmaya başladı, açıkcası kullanmadıgın ürünü satma olayına karsı oldugumdan kendim deneyerek başladım. inanın memnun kalacagınız bir marka, özellikle BB kalp ben.
görsel
Şöyle ki fiyat ve performans açısından bütün ürünlerin üstünde olduğunu düşündüğüm marka Farmasi, ayrıca hayvanlar üzerinde deney yapmadıklarını duyduğumda sevgim ikiye katlandı. Seviyorum ve kullanmaya devam edeceğimmmm . (bkz: farmasi BB Krem - All in One)
Genelde Türk kadınlarının bir şekilde bulaşıp, parasını kurtarmak için, eşine dostuna bir şeyler satıp parasını kurtarmaya çalıştığı network ağlarından biri.
ürünlerini pek sevemediğim bir markadır.
yani sephora varken...
*sanki param yetiyormuşçasına.*
değişik bir isme sahip olan kozmetik firması. vakti zamanında dr. cevdet tuna tarafından kurulmuş. ilk başlarda ilaç üretimi olarak yola çıkan cevdet tuna, sonralarda farmasi ile kozmetik sektörüne de giriş yapmış. üyelik sistemi, müdür, direktör ve satışlardan prim usulü ile bir çalışma işleyişi var. farmasi üyelik iptali için de sadece iletişim sayfasının kullanılmasını uygun görmüşler. internet üzerinde sağlıklı bilgi bulmak zor. üye olurken gayet kolay işleyen sistemler, nedense ayrılırken "mesaj at, mail gönder." şeklinde çalışıyor.
Aynısefa serisi ürünleri çok güzel. Yüz kremi güneş koruyucu ve yoğun nemlendirici özelliklere sahip. Aynı serinin yoğun bakım balmi var, yüzdeki sivilce lekeleri kaşıntı gibi cilt sorunlarını iyileştiriyor.

At kestanesi jeli zaten kas ağrısı kemik arısı olan yere sürüp biraz masaj yapınca geçirmediği ağrı nerdeyse yok.

White correct aydınlatıcı serisi var. Aydınlatıcı yüz kremini kullanıyorum, memnunum tonigini de denemek ıstiyorum.

En ucuz deniz mineralli şampuan anneme almıştım, merakımdan denedim ve yumuşacıktı, şaşırttı.

Bb kremi evin makyaj sevmeyen kızları olarak hepimiz denedik. Ağır yapışkan bir görünümü ve hissi yok. nemlendirici güneşe karşı ince bir kalkan olusturuyor, üstelik de doğal görünüyor.

Inci özlü yüz sabunu, temiz, yumuşacık ve mis gibi bir cildiniz olması konusunda harika.

Style go gibi bir saç şekillendirici ürün, nemli saçlarımı kuruduğu 15 dakika içerisinde olması gerektiği gibi kıvır kıvır yapmada basarili, ama kokusu bir elidor bukle belirginlestirici ya da urban hibiscuslu kıvırcık saç spreyi gibi güzel değil.

Gül ve kıl özlü bir maskesini kullandım, beğenmedim.

Madame parfümünü denemek ıstiyorum içinde sevdiğim notalar var ama almadım henüz.

Temizlik bezleri pahalı ama çok başarılı.
Evde butun gün temizlik ve yemek yapıp tatlış sunumlarını bizlerle paylaşan ev hanımlarının yeni gozdesi markadır. Bu arkadaşlarda yok müdür oldum yok bilmem ne oldum diye paylaşım yapıp dururlar. Çok gülüyorum paylaştıklarını gördükçe gerçekten kazanç elde ediyorlardı merak etmiyor değilim. Ürünlerinde denemis biri olarak ultra dandik firmadır.ev hanımı arkadaşlara başarılar dilerim
Ülkemizdeki doğrudan satış yapan kozmetik firmalarından biri.

Bu gibi firmalara nedense hiç bir zaman güvenemedim. Ne kadar kurumsal bir kimliğe sahipmiş gibi görünseler de hayali bir ticaret birimi gibi hissettiriyorlar bana.
ilk eczane olarak ortaya çıkmış fakat sonradan kozmetik firmasına dönüşmüş markadır.
(bkz: cevdet tuna)
Aynısefa sabunu ve kokusu çok hoş.
muhasebedeki gacıların ek işi sanırım. el kremi ve dudak yağı satmaya çalıştılar.(dudakları yiyiyorum)
saçınız bok gibi diyerek morallerini bozup savuşturdum.
ben nivea kullanırım.
cildim hassas.