bugün

maliyeti ucuz olan veya seyyar satıcıdan maksimum bir liraya satın alınabilen tatlılardır. irmik helvası, un helvası, şambali, şerbet, kesme şeker vb tatlılar buna örnek gösterilebilir. şahsen ben de isterim fakirler de benim gibi tramisu yesin, brownie yesin, chocolate strudel yesin ama herkesin ayağını yorganına göre uzatması gerekiyor ne yazık ki. *
ekmek tatlısı. evet varmış böyle bir şey, ekmeğin üstüne şerbet döküp yiyen aileleri gördüm. olsun ulan onu yiyemeyenlerde var. dalga geçmemek lazım.

(bkz: diyabet)
(bkz: fakirin tatlısı zenginin çenesini yorarmış)
http://www.itusozluk.com/...kerhane+tatl%C4%B1s%C4%B1
(bkz: yumurta tatlısı)
fakirin tatlısı, zenginin *beynini sikmiş.
şekerli su.
halk arasında kerhane tatlısı olarak bilinir.
annenin evde yaptığı, buzlukta donması için saatlerce beklenen, o harika yaş pastadır. en pahalı zengin pastasının *mına *oyar vallahi.*
(bkz: etimek tatlısı)
(bkz: şekerpare)

üstüne tatlı tanımam.
şekerpare efendim. türk mutfağının en basit malzemeler ile damağınızı nasıl tatmin edeceğinizin kanıtıdır. hele bir de yanında soğuk bir limonata olursa şölen yaşanır şölen.
imkanlari olcusunde hersey.
(bkz: fıstıklı sarma yiyorum imajı vermek)
şekerli yoğurt.
(bkz: kerhane tatlısı)
daha düne kadar bu ülkede neredeyse herkesin yediği tatlılardır. Türkiye baştan beri fakir insanların ülkesi olmuştur. Bu insanlar her zaman baklava, burma, kadayıf, kek, irmik tatlısı, helva gibi tatlıları yapıp yerlerdi. Zenginle farkı çok zengin olanlar hazır alıp yer, fakir ise evinde yapardı.

Saçma bir konudur. Konuyu açan açısından bir eğlence arayışıdır ama sinir bozar.
malzemeler ; Puding , Süt , Biskuvi (sade,klasik ne dersen de artık)

puding 2 lira süt 1.5 lira buskivi 1 lira

4.5 liraya ailenize hazırlayabileceginiz bir tatlı yı sizlere tanıtacagım

ilk başta puding i yaptıktan sonra birazını kare kabaga boşalt üstüne bisküvileri teker teker diz daha sonra biraz daha puding daha sonra puding bitene kadar bu olayı devam ettir.işlem bittikten sonra da dolap a at soguyunca servis yap 10 dk yi almaz yapması ve çok pratiktir.

Afiyet olsun.
benim yediğim tatlılardır.
(bkz: öğrenci adam)
bimdeki tatlılardan kişilerin sayısına ve isteğine bağlı olarak yenilebilir, fındık tatlısı yenilebilir(fındık, şeker, su) veya bisküvi tatlısı yenilebilir(bisküvi, şeker, su), hiçbir şey yoksa şerbet fena fikir değil. yada yenilmek istenilen zamana göre değişir bayram yakınsa bayram beklenip misafirliğe gidilebilir.
(bkz: kesme şeker)
kemalpaşa tatlısı, tulumba falan.
en azından biz arkadaşlarla öyle yapıyoruz.
kimse yazmamış hayret ;

(bkz: halka tatlı)
(bkz: ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler) *
şekerli suya bandırılmış ekmek.