bugün

iletişim araçları dediğimiz şeyler iletişimimizi iyice sonlandırmaktan baska bir işe yaramıyor. Sosyal medya dediğimiz şeyler ise bizi daha da asosyal yapıyor ve de tembellestiriyor. Artık birisi ile konuşmak icin biryerlere gitmemize gerek yok. Yeni insanlarla tanışmak için arkadaş ekle butonuna basmak yeterli. Tepki göstermek için "kahrolsun......" temalı yazılarımiz yeterli. Bütün sevinçlerimiz üzüntülerimiz sahte. Herkes sahte...

Artık rahatlıkla kendini hiç olmadığın kadar sosyal gösterebilirsin, hemde yattığın yerden. insanları kandırmak için kullandığın sosyal medya hesaplarının büyüsünde kalırsın ve kendini gerçekten de sosyal olan bir birey sanabilirsin. Çünkü salaksın, bizler de salağız. Herkes aptal bir sosyal medya hevesinde kimse hayatın gerçeklerini dışarıda olduğunun farkında değil. Sen yağmurun fotoğrafını atarken o yağmurda ıslanan insanlar var. Gerci sen bir sonraki tweetinde o insanlara üzüldüğünü söyleyeceksin,pardon.
Bunlari bende dusundum daha sonra .
Hepsini kapattim.akilli telefonumu sattim. Dagin basinda bir evim var . insandan uzak tv yok pc yok.avlanarak besleniyorum.suyum dogal .
Cevabini kopek gibi vermek istedigim.başlıktır
Ucune sahip olmadigim durumudur. Robot olmadigima seviniyorum.
hepsini kapattım ehe.
yaşasın özgürlük. robot olmayan yazarlara selamlar.
Face yok. Olan da kapatsın bence.
Teknolojiyi kullanmak güzel şeydir. Face insta twitter olan robot sen insansın yani. (bkz: kafan güzelmiş yazar kardeş güle güle kullan)
bundan tam bir yıl önce twitter ı kapadım. bir hafta önce de face hesabımı sildim. bir gün önce ise whatsapp hesabımı silip programı telefondan kaldırdım. diğer şeyleri kullanmıyorum zaten. bir tek ulu sözlük kaldı. hayırlısı.

robot değilim ben.
facebook, twitter vb. sosyal medya araçlarının bize kattığı tek şey; kibir, ego ve yalan.
3 sosyal medyada da hesabi olmayan birisi olarak robot olmadigimi rahatlikla soyleyebilecegim durumdur. Sahsen olani biteni, o buraya gitti su bunu yaptiyi bilgisayar ekranindan gorup ogrenecegime bi yerlerde bulusup bir seyler icerken dinleyip cevap vermeyi tercih ettigimden sosyal medya hesabi kullanmiyorum, hic bir zaman populer olma istegim ve egom olmadigi icin cok zor birsey degil. Sosyal medyanin sohbetleri nasil basitlestirdigini ve insanlari siglastirdigini erken goren biri olarak tum hesaplarimi zamaninda kapatmistim. Zamaninizin cok fazlasini sozde sosyallesme adi altinda sizden calip sizi insanlarla bire bir iletisimden daha da uzaklastirip gercekten de robolastiran bir sistem. Biraz da eski kafali diyebilirsiniz bana ama emin olun bir fotografa atacaginiz yorum yerine arkadasinizla bi yerdeyken size gosterip yapacaginiz yorum ve ardindan edeceginiz sohbetin tadi ve guzelligi bir baska.
yaşamın en güzel anları bile bu uygulamalar yüzünden harcanmaktadır.
günümüzün insanları cafede, denizde, havada, hatta denizin dibinde güzel vakit geçirmek yerine, güzel açı yakalayıp fotoğraf çekmek için şekilden şekile girmekte ve beğenileri dakikalarca takip edip kim ne yapmış kim ne etmiş diye de zamanlarını öldürmekte.
tamam biz de fotoğraf çekiyoruz ama dakika başı her anımızın fotoğrafını çekip ne yaptığımızı da deşifre etmiyoruz..
ayrıca bu uygulamalar yüzünden açık iletişim saflığını kaybetmiştir.
bağımlılık yaptığı doğrudur, iradeli olunması gerekiyor. şahsen ben abartısız şekilde sadece facebook kullanıyorum, kapatmayı da düşünmüyorum.
facebook'ta en son 1.5 yıl önce bir şey paylaşmışım , twitter'da nadiren tweet atarım , maç günleri kullanırım genelde , instagram'ım zaten yok , 10 yıldır fotoğraf çekmem , fotoğrafımı çektirmem

ama dediklerini de yapmam , deniz kenarında ne huzuru var amk denizin ya içindedir huzur ya da uzağında , o sıcacık havada kızgın kumların üstünde bok mu var yani , cafede çaya vereceğim parayla oturur paket çay alırım evde çay komasına girene kadar içerim , hele şu sıcaklarda açık havaya hiç mi hiç çıkamam vantilatörü alırım karşıma krallar gibi hayatıma bakarım

huzur evde olm , sokakta bok yok işiniz olduğunda çıkın sadece , onun haricinde oturun evinizde lan yıllarca it gibi çalışıp bi ev alalım diye para biriktiriyorsunuz , aldıktan sonra rahat batıyor evde oturamıyorsunuz , garipsiniz amk.
işte bu yüzden hiçbir sözde sosyal medyaya üye değilim, hepinizden elitim ahaha ibneler sizi.

Şaka bir yana sosyal medya diye pazarlanması ilginçtir. Bir yıldız, bir Sanatçı iseniz instagram olabilir ama değilsiniz atın çöpe gitsin.
bu önerme hesapları olanlar için geçerli zira bende hiçbiri yok kullanmıyorum/kullanmam da asla.