bugün

bazilari kiskanclik da kokmuyor degil hani...

hatun: aa bensiz roxy haa? (meali: hic birseyden eksik kalmiim)
er: yok bu cok eski bi foto (meal: yeni olsa nolur? iki senedir siklediin mi var!)
(bkz: türkçe nin içine edilen alanlar)
bazen kozların paylaşıldığı, hayal gücünün sınırlarının da zorlandığı bir alan olabiliyor..

X: Ay ay... uzmansın da para içinde yüzüyorsun sanki...sağol doğum günümü unutmadığın için...şindi gelelim asıl meseleye...sinsi seniiiii....
Sen hiç merak etme birgün uzman olup senin karşına çıkıcam ve "Ey zalım uzman Yıllar önce kapından kovduğun fakir ama onurlu asistanı hatırladın mı diycem?"Akabinde de önceden tomarlanmış 1 dolarlık banknotları şık şık şık yüzüne fırlatarak diycem ki: " bu serbest T4 için... bu HDL için... bu Hemoglobin için...." diye diye saydırıcam....
işte o zaman gerçek bir banu alkan-ümit besen tadı yakalanmış olucak ama o filmi izlememişsindir sen...hahahahaha....

Y: öncelikle sevgili dostlar komik bi comment olduğunu kabul ediyorum.. yazarın zekasından beklenmeyen bi performans ama yazar burda kendini aşmış * )
mamafih asıl mevzu bu değil.. asıl mevzu sen uzman olup karşıma çıkana kadar benim de elim elma armut toplamayacak heralde.. o arada filmin esas kızı olarak doçent olcam kendi laboratuvarlar zincirimim imparatoriçesi olcam.. ve de "paran kadar konuş, ben sana 1 dolarlık banknot saçamazsın demedim adam olamazsın dedim" diycem.. "şimdi al o paralarını ve defol git burdan diycem"..bu arada da manalı manalı kaşlar kalkık bi vaziyette hülya avşar bakışlarımı fırlatıcam..
sana da küçük emrah gibi küçülüp kaşlarını 60 derecelik bi açı yaptıktan sonra boynu bükük bi vaziyette gitmek düşecek...ve şu şarkıyı mırıldanacaksın:
yıllar yılııııııı dert yolunda ne ilk ne de sonuncuyum..
kahrediyooooor hayat beni ben acılar çocuğuyuum..

hadi sana iyigünleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer.....
burda dalga gecenlerin bircogunun benzerlerini yazdigi yorumlardir.

(bkz: uludag sozluk facebook grubu)
+ayhhh. aşhkmmm. çok kuulsn.
*eet yhaa. bebeem. çok süpersn yha!
+ ayşhe! thakmshmdeheee* bluşuoszzz dima!?
- Teşekkürler bebeeem. Sende aşkitom. Buluşuooorz tabee.
- sprsinnnn!!!
+ prçala bni daııt bni!! XDddd
*-wua! ou! hey! brüs ! ezgi !
wooowww çok cixx grdüm* seni yaa
bu resim açıldı kendimi yere attım xD
çok ezgi çıkmışsın ( ezgi= harika)
taptıııım ( kalp çıksın kalp çıksıııın)*
chuck dizisinin güzel oyuncusu Yvonne Strahovskiablamızın cast fotoğraflarından birinin altına yazılmış yorum:

Yigit Tamer wrote
at 1:27am

chuck in turkish: çük *
bazen insanı şaşırtan bu kadar da uğraşılmaz ki dedirten yazılardır.
sözlük formatı elvermediğinden printscreenledim. bkz:

http://img394.imageshack.us/my.php?image=abzdf1.jpg
süfffeeeeeeerrrrrrrr...
bu ne lan? nasıl yorum mnkym bu?
(bkz: Fotoğraf altı felsefe günleri)

-Buradaki felsefe yararlı felsefe değil, insanı alıp yutan estetikle harmanlayan felsefedir.
olm manhhyahkk yhaa kptum X DXPXPDSdşsfaksdasşl... system error. bızzzzt.

pili bitmis olabilir diye dusunuyoruz.
Sadece bende varım burda demek için yapılan yorumlardır. örnek;
Zeynep neden öle çişin gelmiş gibi oturuyosun
yok güselim kafam güsel arkada ki havuza düşmeyeyim diye öle duruyom.
hadi ilk yorumu ben yapayım saçmalığı...
- hafiz amma cekmissin gobegini iceri. patliycan lan cakal.
bir fotoğrafta kıza sarılan bir arkadaş, kız kankasıdır ve altındaki yorumlar:
- aburuna koyim manita yapmışsın lan
- yok be o benim kankam
- yedirtme kankanı, yeme bizi
- yok lan cidden
- bugün kankan yarın kucağında olur. (abaza arkadaşın olursa bu yorumlara hazırlıklı olcan arkadaş)
hadise resmi altındaki yorumlar;*
- motor bu kız*
- hadise seni donunda sallar*
- hade lan o*****u çocuğu ibo bi gün senin de bacını ke***neden toplarlarsa görürüm. zaten senin ülkende fa****lik yasal değil mi?*
- kıskanıyo kıskanıyo*
ilginç bir edebiyat dalıdır. Kullanılan kelimeler, kelime kombinasyonları, örneklemeler olsun mükemmel. *
tek resimli albüm: kıvanç ve tuğba,

yorum: zuhahaha kıvancın sevgilisi olacak zat benden uyarı onun ve onun gbilerin amacı farklı sana tavsiye 5 6 defa daha düşün canım o benim kankamla çıktı kakadan da öte kardesimdi aam salak ça bi neden den ötrü ayrılduılar kıvanc herkesi aldatır onun doası bu insan değildir yani bunu bil canım ben kimim bilion mu habibe...bu arada komedi yawwwwww
- gözlerin ışıl ışıl. fenerdemi oturuyorsun?
son noktası bu profildeki hanım ablamız için yapılan yorumlardır. ötesine henüz rastlanmamıştır.

http://www.facebook.com/p...d=481015&id=616209315
x: şekerim çok güzel çıkmışsın yakıosuuunnn
y: saol tatlım o senin gözlerinin güzelligi
z: ay bayıldıım üstündekine, çok yakışmış bebeeem
y: ihihihi thanx janem
w: kanka ortamların yıldızı olmuşsun yakışııır
y: eheh sen gel senle de gezelim kanka, ne zaman gelcen *
şeklinde birbirine yağ çekme ve özel muhabbetlerden oluşan, çoğunlukla saçmasapan geyiklerin döndüğü, sadece yazanları eğlendiren yorumlardır.
bazen chatleşme gibi durumlara neden olan yorumlardır.
ne hikmetse kujum'suz jnm'siz yorum yazdığı görülmeyenlerin de eleştirdiği yazılardır.*
kimi yorumu okurken sinir basan kimisini okurken bunlar türkçe mi diye düşündüren kimisi ise gerçekten çoktandır göremediğimiz insanlara hasretle yazılmış yorumlardır. ing. (bkz: testimonial)