bugün

ustura ile mağdurun yüzünü kesmek.
kimi insanlar bunu kendi bedenlerine de yaparlar. kol, bacak ve erkeklerde göğüs bu iş için uygun alanlardandır. müslümcü'lerin konserlerde yaptıkları gibi kendinden geçince olduğu gibi, sinir krizleri ve ağır depresyonda da görülen bir davranıştır. psikolojideki açıklaması, kişinin içinde hissettiği ruhsal acı hissini engellemek için kendine fiziksel acı veriyor olduğudur. tehlikeli bir davranıştır, bağımlılık yapar. (bkz: self harming)

kimi insanlar da bu yolla ne kadar dertli olduklarını ya da acıya dayanabildiklerini kanıtlamaya çalışır, ilgi çekmek ister. böyle bir yolla ilgi çekme isteğinde ise gerçekten de ilgiye ihtiyacı vardır.
gecenin bi yarısı babama sinirlenip kendime uyguladığım ve sonra da bin pişman olduğum saçmalıktır. kalıcılığı göz korkutmaktadır.
ruhundaki acıları bedenine yansıtmaktır.
faca almak vardır bide o daha beterdir*.
kendi etini cam kırığı, jilet tarzı kesici maddelerle kesmektir.
daha çok kol bölgesine atılır, kimi dangalaklar bunu bir güç göstergesi bir psikopatlık şovu olarak yaparlar. acısını daha sonra manevi olarak çekerler.

faça atanların gerizekalı olduğu ve benim köpeğim kadar aklı olmadığı somut bir gerçektir.
daha çok ergenlik dönemindekilerin ottan boktan meselelere üzülüp yaptığı salakça hareket.
gayet zeki olanlarında da görülebilir. zekayla alakası yoktur.
dikkat ettiğim kadarıyla, ergen gençlerin bir nevi hınç alma eylemidir. bunu yaptıkları zaman beyin kanayan yere/acıya odaklandığından, esas mevzu pek düşünülmüyor olmalı...
ilerleyen yaşlarda dövme yaptırmak suretiyle bu izler gizlenir. yazıktır hedesi.
deşarj olabilme ihtimali yok sayılan öfkenin sahibinde patlaması durumudur. tedavi edilmelidir, yoksa kendisine zarar verebilme olasılığı gözü korkutmaktadır. yazıktır.
acı öyle bir noktaya gelirki bunu hisetmeniz ve somutlaştırarak görmeniz gerekir.
serseri kalıbına girmiş kimselerin boş yere kendine zarar vermesi.
serseri, salak, aptal veya şov yapmak isteyen her insan bunu yapmaz. zeki insanlarda, gayet düzgün aile çocuklarında bile görülür. Sebebi kontrol dışı birşeyse ( sinir krizi, öfke kontrolsüzlüğü, hafif ya da şiddetli depresyon, vs) normaldir ancak tedavi gerekir. Bunun dışında sapasağlam delikanlılar * şov yapmaktadırlar, evet.
eğer yapan kişinin gerçekten ruhsal problemleri yoksa kendine hakim olabiliyosa bu demektir ki o kişi beyin yerine bir balya saman taşıyo.
uyuşturucu etkisiyle kendine faça atan insanlarda vardır. hayat boyu iz bırakan anlık hatalardan biridir.
genellikle ortaokul öğrencilerinin sevgililerinden ayrıldıklarında dikkat çekmek, ne kadar acı çektiğini kanıtlamak için baş vurduğu davranış bozukluklarından biridir.
hayatta kaybeden olmanın dışa vurumudur. kendinizden hesap sormak istersiniz çünkü tüm sorumlu sizsinizdir. sonra acımadan vurursunuz bıçağı.
90lı yıllarda müslüm gürses şarkıları eşliğinde vucudü ki genellikle sol pazı olmakla birlikte, kesme işlemidir.
öfke ve acı ile kesim işlemi tamamlanınca yavaş yavaş akan ılık kan kişide huzur yaratıyor olmalı. ancak ilerleyen yaşlarla birlikte oluşan beyaz parlak çizgiler utanç kaynağı olabilir.
liselinin apoletidir faça. ne kadar façan varsa, o kadar saygı görürsün. hani "kedini kesen adam bana neler yapar amk" mesajını verirsin. ama genellikle taşak geçerler seninle, siklemezler. kendi dünyanın kralı olabilirsin belki ama, beyinlerin hükmettiği dünyada sadece varoşsundur.
görsel

dikkat edin çizik ile façayı karıştırmayın. eklenen çoğu fotoğraf çizik atmışların fotoğrafıdır.

mallıktır.
ilk faça atıldığı zaman kol kokoreç gibi görünür. iğrenç bir durumdur. denenmemelidir.
Anlam veremediğim eylemdir.
faça çekmenin zekayla, gerizekalılık ve salaklıkla hiç bi alakası yok bence. Acıdan bıkmış, tüm dertler sırtına bindiğini fark ettiğinde yapılan birşeydir. kendini affetmeme de içindedir. Ayrıca bağımlılıkda yapar aynı sigara gibi.. evet artistlik taslayıp ''BAKIN BEN FAÇA ÇEKTiM, BEN PSiKOPATIM'' Diye faça çeken mallar var onlar ayrı ama Üzüntüden ne yapıcağını bilmeyenlerde var..
vücudun çeşitli yerlerini kesmek suretiyle yapılan self-injury hedesi.

şunu da gördük 20-25 yaşlarında bir genç penisini kesmek suretiyle bütün acile soğuk duş etkisi yaratmıştır.
güncel Önemli Başlıklar