bugün

e hani caponya´da tayyip amca, hiç bi problem olmayacak, istediğimizi kopardık, demişti?...hani trump beyamca tayyip için "he´s a tough guy- çok sıkı biri" demişti de biz bunu yandaş medyada okuyup, "yaşasın trump bizi seviyoooo !!" muhabbeti yapmıştık?!...

n´oldu o konu?...

yer savunması iyi hoş da, uçağın olmadı mı, sen nicesin türkiye?!...

hani lan nerde o akgötler, bana özelden hakaret falan edenler?!.. bi çıkın buralara da şöyle bi yamultiim sizi...

trump kendisi söylediyse, o son merci- resmi açıklama demek o...

tamam s400 iyi hoş da...uçak diil ki o...pasif savunma o...aktif savunma- her zaman uçaktır...kimdir ulan bu tayyibin danışmanları, bizim okuduğumuz kadar 2.dünya savaşı da mı, okumamışlar?!...

hava üstünlüğünü yerden atılan füzeyle sağlayamazsın, onun için uçak lazım.

bu açıklama çok değişik...o zaman rusya´dan uçak da almak lazım, eğer öyleyse...sen de sadece f16 var, dünya onu geçti artık. f35 herhalde ki s400´den önemliydi- ama s400 patriot´tan daha üstün bir füzeydi. orası öyle.

eğer yunan´da israil´de f35 falan olur da sen onların karşına f 16´yla çıkarsan, o murat 131´le audi a8´in karşısına çıkmak gibi olur...karşındakinde de murat 131 olursa uygundur, ama onda audi varsa, biraz olmaz yani...
vermezseniz vermeyin ulan

fosssssmanlı torunları geleyoowwwww.

görsel
F 35ler asıl önceliğimiz değil. Elimizde bizi idare edecek yeterince uçak şimdilik var, ama hava savunma sistemimiz hiç yoktu.
s400+f35 pilavı daha çooook su kaldırır.
Açıklama vermiyoruz şeklinde değil. Daha fazla alamazlar şeklinde. 100 adet f 35 verilecek. Daha fazlası verilmeyecek. Daha köprünün altından çok sular akar.
parasını geri verir inşallah.
üzülerek söyleyeyim ki şu anda baktım, açıklama da hakkaten de 100 f35 falan yazmıyo kardeşim...amerika bu, senin parana mı kalmış, paranı verir uçağı vermez...parayla hava üstünlüğü elde edemezsin...

diğer yazarların dedikleri gibi- bak o caponya muhabbetinde- benim nickaltıma falan, yazan salaklar, gördünüz mü lan, ben ne demiştim, ne konuşuldu bilmiyoruz, biraz bekleyelim, demiştim...

ahanda n´oldu şimdi?...

rusya´dan uçak da aldın mı, nato´dan çıkacan demektir. natp´dan çıkacan da öbür tarafa girebilecen mi?...500 milyar dolar borcun var senin, en büyük borcun amerika´ya ikincisi almanya´ya, ikisi de nato ülkesi...nato´nun lokomotifi bu iki ülke...

ben var ya bu tayyibin danışmanları ne işe yarar valla merak etmeye başladım.

beyler, rusya seni öbür tarafa alırsa, sana aşık olduğu için almaz...almayıverir, öyle bişey ister ki, veremezsin...n´olcak o zaman?...sen "saman" ithal ediyosun koçum, bunu öncelikle unutmayacaksın...

almanya sana der ki "sen nato anlaşmalarını bozdun, şu kadar borcun var, biz seni aramızda artık istemiyoruz, ama ondan önce bana borcunun yüzde 30´unu öde, sonra da ziktir git" dese, n´apacan?..

var ya bu herifler bu konulara bizim bu sözlükte kafa yorduğumuz kadar kafa yormuyolar galiba, benim şahsen edindiğim izlenim bu yönde...
tazminatı ver o zaman bilader bizde parça üretmeyiz f-35'e hem s-300 bile f-35 vururken abd ve israil bunu ört pas etti.
Mızıkçı abd nin kararı.
Al s400 lerini ver f35 lerimi.
Çocukluğumuzun replikleri.
Vermicem vermicem benim değil mi vermicem dizelerini akla getirmiştir.
Alın götünüze sokun o zaman diyesim var.
heee vermezseniz rize de ve konya da osssssmanlı torunları

kıralını yabacah,

o zarı gafa, rize oto sanayiye gelsinde uçahın gıralın gorsün.
Reisin güzel bir lafı VARDI; "yahu vermezsen verme! Bize milletimiz yeteeer!"
Vermesin fetöcü abd,dünyada uçak kıtlığımı var.
O zaman paramızı ver sarı pipi.

Bir beyan.
türkiye çok meraklı bu uçak macerasına hiç girmeyecekti.
Verdiğimiz para ne olacak...
bu f35 muhabbeti artık sıkmaya başladı.ABD proje ortağı ülke olarak eğer bize bu uçakları vermez ise demekki bizim müttefikimiz olmadığını kanıtlamış olur.Bu durumda ruslarla ilişkilerimizi daha da ileri sahfalara taşıyarak SU-57 alabiliriz.Sanırım iki uçağın teknik özellikleri birbirine yakın. içinde bulunduğumuz koşullar gereği Türkiye ve Rusya birbirine iyi geçinmek zorundadır.
daha geçen hafta komşumuz irana beraber dalıyorduk ne oldu? dostumuz, müttefikimiz değil mi ameriga?
(bkz: dalga geçmeyin özürlü galiba)
en son heron vermediğinizde yenisini yapmıştık. yine de siz bilirsiniz.
"Al götüne sok" diyememiş mi bi delikanlı?
akabenin gene babayı alması.
sizi babama söyliycem hepinizi dövecek amk.
Sorun değildir. Yakında f16 motoru takılmış yerli f22'imiz göklerde olacak!
güncel Önemli Başlıklar