bugün

Adı cümle olan dizilerden hep nefret etmişimdir dizisi. O ne öyle samanyolu filmlerinin acayip isimleri gibi..
Peki eşkıya nereye hükümdar olduuuu?devamı az sonraaaa

(bkz: televole)
"topluma kötü örnek oluyor" muş dizisi.

neymiş efendim?
adamın metresi varmış.

ulan az biti kanlanan herkesin bir metresi yok mu bu ülkede?
üç beş kuruş parası olan ilk iş olarak garsoniyer açmıyor mu sanki?

bu ülkenin meclisinde bile poligamik hayat yaşayan milletvekilleri var. siz kalkmış dizi kötü örnek oluyor diyorsunuz.
çevrenize bir bakın, herkes böyle.
bence siz fakirlikten ötürü metres sahibi insanları kıskanıyorsunuz.
sorun kendinize, vicdanınıza, kıskanmıyor musunuz?

bir diğer polemik de çakır'ın metresini ailesi ile tanıştırması.
burada şöyle bir ince çizgi var.
çakır metresini ailesiyle "metresi" olarak değil, "doğacak çocuğunun anası" olarak tanıştırıyor.
ortada bir bebek olmasa, hiçbir erkek gidip de metresini ailesi ile tanıştırmaz.

son olarak;
dizi, kurtlar vadisi ile kıyaslanıyor.
çok saçma.
kurtlar vadisi ile zerre alaka yok.

bazı karakterleri çok beğeniyorum ben.
çakır'ın anası, civci lakaplı karakter, at yarışı sever enişte, bir diğer enişte paragöz servet ve bir de dadaş tipi harika karakterler.

şahsi görüşüm,
ben tuttum bu diziyi. salı akşamları bu izlenir.
Kurtlar vadisi ile kiyaslanmasini anliyorum ama bir dizinin oyuncuları hatta canlandırdıkları karakterler aynı bile olsa arada ciddi farklar oluyor.
çakır'da ilerleme var , kurtlar vadisi zamanında süleyman çakır'ın has adamı freud fethi idi , yani fuhuş piyasasını elinde tutan adam , hatta polat ile çapkınlığa giderken başlarına sürekli bir şey gelirdi , yani en azından şimdi orospulara gitmiyor bir tane metresi var ondan da çocuk yapıyor , çakır'da harbiden ilerleme var yani , bir sonraki dizide tek eşliliğe dönecektir.

kurtlar vadisi ile kıyaslanması hususuna gelirsek dizinin benzemesinden dolayı değil , yapımcı kadrosunun gerçek kurtlar vadisi (pusu değil) ile aynı olması , oradaki şahin ağa , çakır , testere (ünal bey) , pala (vehbi) gibi vadide isim yapmış ama ekmeğini yiyemeden diziden ayrılmış karakterlerin bu dizide bulunması diziyi kıyaslanır hale getiriyor , yine konu mafyanın içine sızan devlet ile alakalı yani konu da çok bağımsız değil , sadece bunda daha güçlü aile karakterleri var , nesrin'den daha ağır bir meryem karakteri görüyoruz mesela , kadın karakter sayısı çoğaltılmış , nazife anne gibi fazla naif bir karakter yerine sert bir anne seçilmiş , bunlar güzel detaylar açıkçası , konu her ne kadar benzemese de kadro itibariyle bu dizi her zaman vadi ile kıyaslanır.

ha gelelim örnek insancılara , arkadaşlar dizideki karakterler örnek insanlar olmak zorunda değiller , yani diziler senaristlerin ideal dünyasından yola çıkarak yazılmıyor , zaten toplumun %95 inin yaşadığı bir hayatı yansıtırsan kimse izlemez , amk adam evde yaşadığı hayatı niye tv'de izlesin ? o yüzden hızır'ın kızına binlerce dolar parayı trink vermesini izliyor çünkü parası yok , hızır'ın iki güzel hatunu olmasını izliyor çünkü kendisinde bir tane bile yok , silahları gücü birilerini rahatça öldürmeyi izliyor çünkü bunlar kendisinde yok , bunlar olmayınca da izlenilmez zaten o dizi , az akıllı olun amına koyim , pokemon izleyip camdan atlayan çocuğun 2015 versiyonları mısınız anlamıyorum ki , dizideki karakteri niye siz kendinize idol alıyorsunuz amk o kadar mı beyinsizsiniz ?
lan anlamadığım şu bu dizide. bu dizideki karqdenizliler yarı karadenizli yarı ıstanbul ağzıyla konusuyor. bi karar verin amk hangisi? laz ağzını da yapamıyonuz bari rezil etmeyin. buna karadenizliler eminim sinir olmuştur. dizinin içeriğine gelirsek. klasik türk vurdulu kırdılı dizisi. ülkemin kopuk zıpır karadeniz insanı vardır ya hani. o yüzden başrol karadenizli. sert ama ailesine merhametli. onun kadını sert,haşin. hani şu erkeğini çekip çeviren tiplerden. dışarıdada reis bu adam işte. klasik yani. kurtlar vadisi hastası iseniz bunu izleyebilirsiniz. karakterler arada bi espriyle karışık felsefik kelimeler filan kullanıyor seyircinin ilgi odağı olmak için, arada memleket meseleleri katıyorlar. benim düşüncelerim bunlar. reaksiyonda gereksiz karakterler atıldıktan sonra bayağı bi iyi gidiyordu bitirdiler onuda. ikiside benzer tip diziler ama reaksiyon daha realist yaklaşıyordu olaylara ülke gündemi açısından. gerçeği ve kurguyu çok iyi yoğurmuşlardı iyi gidiyordu. kurtlar vadisi ve edh olmaz karması idi. ama ikisindende güzeldi bence. bitmesi bi hataydı. edho ın bazı bölümleri çok yapmacık, alışılagelmiş geldi bana.
harika bir dizi. severek izliyorum.
Güzel bir dizi. izlenilesi filmlerden birisi.
(bkz: mahmut the sniper)
ilyas reyisin vefatı ile 8.bölüme geçecek olan dizi.

yazık oldu lan adama mahmut ibne abdülhey reyis senin adına koymazsa bizde adam değiliz.
(bkz: orospu çocuğu mahmut)

harbiden kallavi orospu çocuğu , başta selim karakterine kıl olmuştuk ama selim delikanlı çıktı yine , sözünün erinin eri adammış , ya bu göte ne demeli , ilk kurşunu abime sıkın diyor bide , ulan abin hızır'ın elini öpmese öldüydün amın feryadı abinle ne alıp veremediğin var.
vikipedi de spoilerı olan dizi daha yayınlanmamış bölümlerde neler olacağı yazıyor. aşk meşk olayları da biraz daha az olsa daha iyi olacak ama halkımız izlemez yoksa.
--spoiler--
ilyas kardeşimizin hakka yürüdüğü dizi.
ruhu şad, mekanı cennet olsun inşaallah.
--spoiler--
Meryem karakterinin hastası olduğum dizi.Takipteyiz.
Alpaslan karakterinin the godfatherda al pacino'nun aklı başında görünüp psikopat çıkan michael corleone karakteri misali cemale sıkan kişi gibi göründüğü dizi.
Ulan fena dizi olmaya başladı. Evet.
isminden hoşnut olmadığım dizidir.
--spoiler--
artislik yapan cemal'e sıkıldı bence, cemal'e sıkan da onun en yakını savaş. evet, savaş ticaretin devam etmesini istiyor, akıllı adam, ama cemal zirzopluk yapıyor, hala posta koyuyor.
--spoiler--

at fava bekle...
kanallarin bu devirde böyle reklam oyunları yapması sinir bozucu. dizi mi veriyorlar reklam mi belli değil.
'ibrahim tatlıses ak 47 mermisi ile kafasından vuruldu ölmedi , ilyas ölmemiş çok mu ?' şeklinde eleştirilere yanıt verebileceğim dizidir , bu bölümü henüz netten yayınlanmadı oturdum atv'nin veya bir başka video yayıncısının bölümü koymasını bekliyorum

ama ey raci şaşmaz , ey senarist tayfası , şu amına kodumun dizisinde bir hekimoğlu çalın be , karakter karadenizli , adı çakır , ulan dümdüz şahin ağa'yı getirip diziye koydunuz , bu kadar özentiyi kaldırıyorsunuz da bir hekimoğlu çalmak bu kadar mı zor ?

bir de bu kadar duygusallığa gerek yok , çakır'ın ben denizde bi gemi türküsüyle efkarlandığı sahneler yerine hekimoğlu müziğiyle atraksiyonlu sahnelere yer verilse daha iyi , bir de abi çatışma sahneleri falan neden bu kadar az detaylandırılmış filmde , yani öncesinin hazırlığı falan bi gösterilsin , 2.5 saat dizi yapıyorsunuz ama çatışma sahnesi 1 dakika , bu nasıl mafya dizisi amk , olayların gelişimini plan aşamasını falan bi gösterin , zevkine varalım şu ölümlerin ya.
en sevidiğim diziler arasında direk 1. olup kurtlar vadisini tek hamle ile ezip geçen dizi. adamsın oktay kaynarca !
--spoiler--
yürü be alpaslan çakırbeyli...
--spoiler--

çok güzel dizidir.
raci şaşmaz ın senaristliğinin olgunluğa ulaştığı dizidir. üstad olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
dizi güzel bir final ile biterse, kendisi benim gözümde üstad senaristler mertebesine erişecektir.
sabırsızlıkla yeni bölümünü beklediğim dizi , hadi lan bir an önce akşam olsun.
the godfather esintileri hissedilen dizi. ciddi anlamda böyle bu.
güncel Önemli Başlıklar