bugün

sen git o kadar balik yakala yeme icme yuvaya getir birde gorku kariyi alan uskudari gecmis. iste seriat olsaydi boyle olmayacakti.

https://tr.sputniknews.co...an-penguen-teror-estirdi/
penguenlik ölmüş.
Adamım diye dolaşan adam denen çoğu erkekten daha gururlu penguendir. acısı acımızdır. Üzülmesindir. Kocası Eve ekmek getirmek için uğraşırken koynuna başka adamı alan penguenden ona kadın olmaz zaten. Keşke öldürebilseydi diğer iti.
müge anlı neredeydi ki...
bakın bu bir dramdır.
Aga eskiler der "ya kavgayı kazanacaksın ya kızı".
Penguenlerde insanlara benzemiş.
Yenge de erik gibiymiş maşallah, kütür kütür. .
ya çok tatlı olan bu hayvanlar iyice tatlı gale gelmiş.
ekşiden başlık çalmak.
Penguen erkeğine vur banagggg demiş.
buram buram muslumanlık kokan haber. Nedense avrupada hic boyle haberler okumuyorum. Ekstra muslumanlar icin servis edilmiş haber heralde.
üşenmedim kalktım sigara yaktım penguene dertlendiğimden. sana başka penguen mi yok be koca yürekli adam. bırak o kevaşeyi.
delikanlı penguenmiş takdir ettim. yuvadan gidecek biri varsa o da aldatandır. sonuna kadar savaşmış reis.
dinlene dinlene dövmek tabirini hayata sokmuş asil penguendir. öbür orospuya laflarım var ama yeri burası değil.
lan bayağı türk filmi gibi izledim.
Erkekleri travmatize eden penguenler.

Uzun zamandır tüm sözlüklerin tüm erkeklerini bir konu üzerinde birleştiren tek yumruk haline getiren böyle bir vaka görmedim.

Çok dramatik, trajik bir bütünlük oluşturdu bu.

Kaç gündür yorumları ilgiyle takip ediyorum.

Dişi penguene kızanlar
Efendi erkek
Piç erkek
Aldatma
Aldatılma
Hüsran
Çöküntü
Kaybediş
Zafer

Hepsi bir arada.

Duygusal dramatik belgesel.

Vakayı incelersek

Dişi
Erkek
Güç
Sadakat
Bağlılık
Rededediliş

Genel geçer cinslerin iletişim ilişki kanun ve yöntemleri var.

Bu kısa dram ne öğretti bize?
Öğrendiğimiz bilgi hayatta işimize yarar mı bize yol gösterir mi?

Herkes kendi durduğu yerden, yetiştiriliş biçiminden, kültürel altyapısından, geçmiş travmalarından,
kendi yaşamsal deneyimlerinden yola çıkarak anlamlandıracak bu vakayı.

Öğrendiklerimizi işlevsel kılalım.

Doğanın kanunu her zaman kendi kurallarını işletir.
Yuvasını canla kanla savunan penguene ulaştım. Bir süre ortalarda görünmemiş, memlekete dönmüş, güney kutbunda karagaga beldesinde yuvasına misafir oldum. Toparlamış kendini, ufak bi balıkçı açmış, bi hanımı var, 2de yavru pengueni. 1i yuvada biri de bu sene göçe hazırlanıyor. O günleri acı bir tebessümle anlattı.

"o kaşarla grönland'da tatilde tanışmıştık, geçmişi karanlıktı biliyordum ama aşk bu kardeş, evlendik. Tutturdu ben annemgillere yakın oturacam kuzey kutbuna yerleşelim. Ona da eyvallah dedim. Hacı yanlış anlama tası tarağı bıraktık burda cebimizde 2 tane bile balık yok, gurbetteyim. kimseye muhtaç olmadım gündüz balıkta gece ayı inlerinden yiyecek yürütmelerde evimizi geçindiriyorduk. Bi gün balık erken bitti nasıl da yorgunum eve erken gittim. Ne göreyim.. Malum hadise zaten herkes biliyor zaten. inan, kanadım gagam boşaldı. Kan beynime sıçradı allah ne verdiyse girdim pezevenge. Gagasını siktiğim sürünün liderinin oğlu, yemiş en yağlı balıkları hiçbirşey işlemiyor, herif kan revan içinde bıraktı beni.. O sıra ölüyorum ulan dedim gavurun kızı, dön bana! O yüzgeçini siktiğimin evladı kaşar da onu seçti... Zengin ya.. Bak yanlış anlama biz de kimsesiz değiliz.. Bizi bütün güney kutbu tanır burda baba, herkes bi ringa balığımızı yemiştir.. ama kuzeyde böyle şeklimiz yok aga.. Çektim döndüm buraya. Herkes göç eden imparator penguenlerden duymuş olayı. Sağolsunlar destek oldular yüzüme gelmediler... Sonra da yengenle tanıştık yeni zelanda açıklarında. O gün bugündür ağzımızın tadı yerinde şükür.. "
sen git okyanuslarda üç kuruş balık için köpek balıklarının tecavüzüne uğra, sonra eve dön karını başka penguenle bas. kan akmıştır.

https://mobile.twitter.co...status/794645411919065088
Oysaki penguenlerde aldatır.

(bkz: swh).
Vay Eyşan vay..