bugün

Basi sagolsun. Bu simdi olu hali mi?
susar mısın gerizekalı kocam ölüyor şu an .s.s

ironi içerir.
büyük ihtimal rahmetlinin de son nefesi eşhedüüüüüüü diye post atmasıyle vuku bulmuştur.

çankırı sevdalıları sayfasıymış hemen gruba istek gönderdim ben de bu kafada olmak istiyorum.
Toplum olarak kafayı yedik. Artık ne yediriliyor ne içiriliyorsa şuurumuzu kaybettik.
şu yaşanan kafaları görünce şebeke suyuna bi şey karıştırıldığına iyice emin oluyorum.
ara vermeden önce son paylaşımını da yapmış ablamız.

beğenen var mı onu merak ettim aslında.

hayatımızın ne kadar değersiz olduğunu gösteriyor. eşin bile olsa, değerin bu kadar demek.

ölüm güzel bir olay değil elbet ama amca ölerek en iyisini mi yapmış acaba?
nerden buluyonuz olm boyle manyakları?
istemsiz güldüm kadına söverken, rahmetliye de ayıboldu sanki...
"babamın öldüğü akşam sahneye çıkıp insanları güldürdüm" gibi bir tiyatrocu geyiği var ya hani nedense o geldi aklıma. çıkma kardeşim sahneye mahneye evinde dur çekil bir köşeye acını yaşa. baban ölmüş. var mi ötesi.
" çankırı sevdası işte böyle birşey " dedirtmiştir.

yozgat, rize kentleri veya çemişkezek, domalan ilçeleri için böyle bir mesaj paylaşabilirmisiniz. hiç sanmıyorum.

çankırı sevdası bir başka oluyor.

ölen adamın resmini bile paylaşmış.
sanırım adamın vasiyeti buymuş.
görsel
eşim vefat etti,

- ( bana bi garı buluun )

- artık dulum

- bana istek gönderenler, hazır döşeli eve gelin olmak istermisiniz.

- bıktım otel odalarına para vermekten, artık ev de zikişiriz.

- artık bana ne zaman karını boşayacaksın diye şantaj yapamıyacaksın,

- kıllı dul'u evime çağırıp beraber sarmısak soymak ve tüm vücuduna ellerimle sarmısak sürmek istiyorum.

- allaamm özelden adresimi attım.ve uçak biletinide aldım.

- oohh, kurtuldum eski garıdan.

- biz gıllı dulla halvet sonrası,döş sigarası içerken, çayları getirecek gaggoş buralarda mı.

- allahtan belediye parasız olarak cenaze hizmeti veriyoo.

- veraset ilamını hemen çıkartam, kayınpederin tarlalarının parasıyla altıma porcshe çekem ( 2,el 600.000 )

- oğlana bi ev alam da, sevgililerini ağaçların altında ellemesinn.

o kadar sevinçliyimi ki ağlamam ve boşalmam geliyoo.
evde kendi kendime kahkahalarla dolaşırken buluyorum fotoğrafı gördükten sonra. sonra da adama ayıp oluyor diye bi üç kulvallah bi elham okuyorum sanırım karısından daha fazla okudum adama. allah rahmet eylesin.
demişler ki elli yaşındaki tipik türk ailesi facede takılmaz. bunu diyen 20 yaşında filan sanırım. çevremde ne kadar anneanne ne kadar dede varsa facebookta fink atıyor ve paylaşımlar inanılmaz.
bir aralar sözlükte de görselleri falan dönen "vefat etmek üzere olan akrabanın başında gülerek selfie çektiren geniş aile" üyesi olması muhtemel insan eylemidir. ne yiyiyor ne içiyor lan bunlar. işin tuhafı bunlardan yüz binlerce milyonlarca var ve aramızda geziyorlar..
troll bir başlık sandım önce. Ya kadın resmen paylaşmış bunu! Ben de programa ara verecek sandım. Sunucu falan zannettim!

Sosyolojik olarak bir intihar sürecindeyiz! Yanlış sosyal medya kullanımı, fotoğraf paylaşım hastalığı kanserden daha beter olmuş durumda.

Geçen akşam fatih çıtlak hoca yine bu konuya temas etti!
"arkadaşlar camide lütfen telefonla uğraşıp selfi pozları vermeyin, yalnızca hocaya kulak verin! Hoca hutbedeyken vakit geçsin diye telefonla oynaştığınızda camide bulunmanızın hiç bir kıymeti kalmıyor." şeklinde konuya değinmiştir.

Facebook'ta duyuru açısından ölüm ilanı vermeyi sakıncalı bulmuyorum. Gerçekten kısa sürede iletişiminizin zayıf olduğu birisine bile ulaşabiliyorsunuz. Lâkin bunu yaparken iletiyi cenaze adabına yaraşır bir şekilde Vermeniz gerekir. Yani meftaya ait fotoğraf paylaşmak nedir allah aşkına?

bu paylaşım çılgınlığı ne zaman son bulacak?

Edit: bkz. Vermeyi unutmuşum!
(bkz: cenaze muhteşemdi allah rahmet eylesin)
Daha ilginç olanı bir insanın (hele ki bu tito ise) Çankırı sevdalıları sayfasında ne yaptığıdır. *
Hemen arayın versin . geri zekalı insan yavrusu.
Ee bi zahmet denilesi insandır.
Temelde kocasının kayıbından çok, sosyal medyadan ayrı kalacağını içerlemiş, beyni sütlaca dönmüş bir çok bağımlı zavallıdan biridir sadece.

Biraz ayrı kal bacım, geleni gideni karşıla, taziyeleri kabul et, el açıp iki dua et, merak etme, kusuruna bakmayız, rahat ol!
görsel

Dedesi ölüp de ara vermeyenlere ne demeli?
salak mıdır nedir.
hep merak ederdim çankırı da neler oluyor ? insanlar nasıl yaşıyor ne içiyor diye. acaba türkiye gündeminden haberleri var mı ? neyse ki yersiz merakmış bunlar.
Sosyal medya denen saçma sapan işin geldiği en iğrenç nokta budur muhtemelen. Acımızı, sevincimizi, heyecanımızı niçin milletin gözüne sokma merakımız var aklım almıyor. Ulan eşin vefat etmiş aklına ilk gelen şey nasıl facebook oluyor ya? Umarım troll falandır yoksa insanlık için acıma derecesinde üzülmeye başlayacağım artık.
Çankırı sevdalıları grubunun Swinger grubu olmasına çok üzüldüm... Üyelik için istek göndermiştim masum bir Çankırı sevdalısı olarak.
Büyük ihtimalle kalp.
eşinin vefatını reklam arası gibi göstermiş amk. Ne günlere kaldık
görsel