bugün

Ortaokulda okul temsilcisiydim bu da benim başarım.
Yabancı olmama rağmen orta okulda teşekkür belgelerini alıyordum.
Ortaokulda takdir haric baska belge almadim.
3 kere denemede full cekip birinci oldum.
ogretmene kalemi ilk veren olmak degil.
her neyse biraz ciddi basarilardan konusmamiz gerekirse 3 yillik lise hayatimda derste en on sira veya en arka sira fark etmeden telefonla ugrastigimda bir kere bile yakalanmadim.
bir de asiri sansliyim yoklama alinirken genelde son dakika yetisirim ve yok yazilmam. ama ben sansa inanmam basarmanin tek sirri cok calismak.
Üniversitedeyken 16 bütünleme sınavının 15 ini kopya ile vererek adımı tarihin tozlu defterine altın harflerle yazdırdım...
Bir keresinde aferin almıştım.
Yüksek seref belgesi vermişlerdi. Aynı gün kaybettim.
Annemin üstün temizlik gücü sayesinde çamaşır suyu Kokan tenimin ödülünü Okulun Temizlik kolu başkanı olarak almıştım.

Sonra ne mi oldu?

Ders boyunca silgileri sıranın üzerinde eritip, çöplerini defter arasına koyup teneffüslerde birbirimizin üzerine atan çete liderinin temizlik kolu başkanı olduğu öğrenilince konsorsiyum istifamı istedi.
Anaokulu
Ilkokul
Ortaokul
Lise
Üniversite
Tezsiz Yüksek lisans.
Tezsizi tezkiye çevirip üniversite de akademik kovalamayı düşünüyorum. Yoksa böyle sürekli gurbetlerde iş güç peşinde koşacağım. Socar, petkim, tüpraş a falan girebilirsem on numara olur hayatım.
Zamanla boş başarılar olduğu anlaşılacaktır. Paraya çeviremediğin her başarı aslında boşmuş.

Maalesef şartlar böyle. Kişisel tatmin yolu da paradan geçiyor.
tahtayı çok güzel silerdim. pırıl pırıl olurdu. sonra bir resim çizerdim koca tahtaya. bir iki kere hocalara yakalandık ama olsun *
Okulu bırakmak en büyük başarımdı..tüm sülale ile savaştım
Ortaokulda son matematik sınavımın hepsini diğer arkadaşlarıma çözdürerek 95 aldım. Bu benim için büyük bir başarıdır, yani kopya çekip yakalanmamak. Harika değil mi?
Çok azimliyDim hep sınavlarda en önlerde bulunmayı severdim. Taki doktor olana dek. Şimdi uzmanlık sınavına çalışan halihazırda yine öğrenci gibiyim, okul bitmedi ama bendeki azim bitti. :(
Şimdiki hedefim uzmanlığı alıp zaman buldukça ülke içi/dışı seyahate çıkmak.bir de piano çalabilmeyi öğrenebilirsem mükemmel olacak.
Sınıfta kalmak.
lise son biterken ilk defa teşekkür belgesi almıştım. ilk başta sevindim ama sonra düşündüm acaba öğretmenler bana tamam artık okuma diye teşekkür mü ediyorlar diye.
Sadece beşinci sınıfta pekiyi ile geçmişligim var, o kadar. Haaa Meslek derslerinde sürekli sınıf birincisiydim. Hocalar dersi bana anlattırırdı. Sonuç iyi bir tekniker oldum.
1 ve 2. sınıf başkanlığı, 3. sınıf başkan yardımcılığı. Ha bir de 5. sınıfta takdir belgesi almıştım. inanmayanlar olursa özelden fotoğraf atabilirim.

Edit: 9. sınıfta da 65 gün devamsızlık yapmıştım. Bu da bir başarı..
deans honor listesine girmek.
hiç ders çalışmadan kasmadan ilköğretim ve lisede takdir aldım hep bazen sınıf birincisi olduğumda oldu. okuduğum okulun en iyi sınıflarındaydım. üniversite de ders felan çalışmadım zaten isteyerekte gitmemiştim bölüm birincisi oldum onur belgesi verdiler. okul bana hep sıkıcı gelmiştir.
Darüşşafaka lisesinden mezun olmak
ingilizce ve tarih derslerinden yüksek not almak..
1 puanla teşekkürü kaçırmıştım.
-orta 1'den lise sona kadar 12 yarıyılda 11 teşekkür belgesi almak.
-orta 1 sınıf içi bilek güreşi turnuvasında birincilik.
-lise 1'deki ilk fizik sınavında 55 alıp sınıf birincisi olmak. 45 alan bir kız haricinde bütün sınıf 5 üstünden 1 aldığı için sınav iptal olmuş, kızla benim puanlar sözlü olarak kayıt altına alınmıştı.
Lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin ikisi de özel üniversitelerde tam burslu olarak bitti, master sonrası doktora kabul aldım yine burslu olarak. Yabancı dilde yine bu üniversitelerde hazırlıkları atlamak...
sizinkileri okuyunca ben de bir iki şey yazayım dedim.
lisede okul içi ve dışı bilgi yarışmalarına katılmak. o kadar şubenin içinden seni seçtiklerinde bi havası olmuyor değil. ehehehe.
denemelerde çoğu kez 1. olmak (sınıf ve okulda )en kötü ilk 3'e girmek. hiç çalışmıyordum. bence bizim okuldakiler full gerizekalıydı. neyse, takdir, teşekkür, üstün başarı belgelerini vs. saymaya gerek yok diye düşünüyorum.
arkadaşlar, bu benim gerizekalı olduğum gerçeğini değiştirmez. ben de sizler gibiyim. ehehehe.