bugün

üöögöglgögögöh diye tepki verdiğim başlık. ben de beş sene bu şehirde okul okudum. hiç ezgişehir diyenini görmedim. daha çok *mına kodumun memleketi diyordu insanlar. *
şaka şaka güzel bir şehir. fakat ezgi mezgi yok. üç, beş bar ve cafe açınca içinden çay geçen şehir ezgili olmuyor.
geçen sene tur için gitmiştim türkiye'nin en huzurlu ve en güzel 2 belki 3 şehrinden biri olabilir. ali ismail korkmaz katledilmese daha güzel bir şehir olabilirdi ama, kalleş her yerde var tek bir yerde değil...
Ezgişehir'de eğer paran varsa vegas'taymışsın gibi hayat sürersin. Ama paran yoksa kendini bangladeş'te hayat mücadelesi verir gibi hissedersin.

O sebeple maddi durumu iyi olmayan öğrenci adaylarının burda üniv okumasını pek tavsiye etmem. Çok ukte kalır içinizde.

Bırakın ezgileriyle aklınızda kalsın.
(bkz: arzurum)
kendimi bildim bileli buradayım buraya ezgişehir diyen tek dingil sizsizniz amk. götünüzden element uydurmayın lan.

edit: yukarıda paylaşılan videoda eskişehire kütahya tarafından giriş yapılıyor. kütahya gibi kötürüm bir şehirden buraya geliyorsanız eğer burayı şahşahalamanız pamuklara sarmanız normaldir.

edit2:eskişehire aşk-ı şehir denir buda eskişehir spor taraftar grubunun şehire hitap şeklidir.

edit3:alttaki mala hitaben çok komiksiniz amk süzükleri.
Eskişehirli olarak Eskişeher diyeni duydum ama ezgişehir diyeni ilk defa duyuyorum evet.
Özledim seni ezgişehir.
Şimdi orada olmak vardı.
kimsenin kullanmadığı isim.
eskişehir'dir o.

tanıdığım 6 eskişehirli oldu.
hadi birkaç tanesi ilçesinden desek, yarısı merkezdendi.

kimse ezgişehir diye bir şey bilmiyor.

tanım: içinden çay geçen, tipik bir anadolu şehri.
3-5 kafe, bar açılmış versiyonu.

güzeldir ama öyle ezgili veya abartılacak bir güzelliği yoktur.
daha ziyade ismi vardır.
Bomba gibi 4 yılımın geçtiği şehir.