bugün

kitap cümlelerini satır satır ezberleyince dünyayı kurtarabileceğine inanan, düşünemeyen nesillerin yetişmesine sebep olmaktadır,
öğrencilere seçme hakkı tanınmaz, sistem ne istiyorsa ne yöne çekiyorsa o yöne gidilir,
bir sınavda sorunun cevabına kitaptaki metinden anladığınız kadarını yazarsanız cevap yeterli dahi olsa, kitabı satır satır ezberleyenler yüzünden 1-2 puanınız mutlaka kırılır ve bu da sizin de bidahaki sınavlarda konuyu anlamak yerine kelime ezberlemekle uğraşmanızı sağlar,
yaratıcılık ortadan kalkar, ileride kendinize özgü bişeyler ortaya koymaya çalışsanız dahi başkalarını taklit etmekten ileri gidemediğinizi farkersiniz,
yeni sisteme göre özellikle fen ve teknoloji dersi için ezberden çok yaratıcılığa yer verilmeye çalışılmış fakat bu, ülkemiz koşulları nedeniyle her okulda tam olarak uygulamaya konulamamıştır.
ezbrci eğitim zararlıdır. bir ülkedeki en büyük sorun geleceğe düşünemeyen bireylerin yetiştirilmesidir.
umarım eğitim sistemimizdeki bu büyük yanlış tamamen ortadan kalkar ve her ders için ezbercilik değil yaratıcılık ön plana çıkar.
analitik düşünceyi köreltmektedir. örneğin bir mühendisle yapılan muhabbetin tadı asla bir hukukçuyla yapılan muhabbetten alınamayacaktır.
hayata hazırlıksız yakalanmaktır. evet.
Ezberci beyinlerimiz teşrif buyururlar. Bilgisi yok fikri var vesselam... yapmayalım içselleştirmediğimiz hiçbir şey iz bırakmaz. duygular gibi düşünülebilir. Bilgi en büyük duygu besleyicisidir tabii yine bence!
modernist degildir, bireyi yok sayan geleneksel bir yöntemdir. kalan orta yaşlılar emekli olduktan bir kaç on yıl sonra unutulup gidecektir.
Ezber olmadan eğitim olmaz. Çarpım tablosu, belli formüller, yer adları ve konumları, dönüm noktaları olan tarihler gibi temel konu ve kavramlar ezbere bilinmeden eğitimde öğrenme pratiği sağlanamaz.
Periyodik cetvel değil mesele ortalama işlem yapacak bilgi hafızada olacak. Olmazsa olmaz.