bugün

gürültü kirliliğine haklı tepkileridir.
Bana göre Allah'ı zikrediyorlar ve özellikle sabah ezanında insanların en tatlı uykusundayken, namaza kalkmaları için ses çıkartıyorlar.

Birgün; bizim sokakta, sabah ezanı okunurken köpeğin havladığını duydum. Ses çok yakından geliyordu. Hırsız mı var acaba diye düşündüm. Durmuyor köpek.
Perdeyi aralayıp baktım. Karşı binaya dönmüş havlıyordu. Bir ara kafasını çevirdi bana doğru. bulunduğum odanın ışığını görünce, tekrar döndü aynı binaya havlamaya devam etti. Bir süre baktı ki ışık yanmıyor devam etti. Sokaktan uzun bir süre havlama sesi geldi. Sanki namaza kalkın der gibiydi. Köpekle göz göze geldiğim o anı unutmuyorum.
Kulak kirliliği yaratan Arapça şarkıya tepki gösteriyorlar.

Haklılar da...

Bıktık şu bedevi masalından!
Ezan okunmadan önce çığlık çığlığa olan martıların, minareden “allahu ekber” sesi duyulur duyulmaz aniden susmaları kadar ilginç değildir.
Köpeklerin diğer alemlerden varlıkları gördüğüne işaret eden bir olaydır. Eskiden öyle derlerdi.
türkçe ezan dönemlerindeki tanrı uludur'un "tanrı ulutur" olarak yorumlanmasına neden olan olay.
(bkz: ulu ulu da ecişler bücüşler çıksın gece vakti)

(bkz: devekuşu kabere)
http://www.mynet.com/habe...asliyor-4146850-1#7612943
Bir hadiste Ezan okurken şeytanların kaçtığı bildirilmiştir dolayısıyla köpek olmak üzere bütün canlılar ezan okunurken şeytanların kaçışını görüp ses çıkarabilirler.
ezana tepki gösteren köpeklerin sus artık deme şeklidir.
Sabah ezanıysa korkutucudur.
ezana değil sese tepki veriyorlar. o desibelde başka bir şey çalsan ordan ona da havlarlar.
türkçe ezan okunsun chp li sarhoşların ibret alması gereken olay.

akşama kadar türkçe konuşulan ortamda deliksiz yatan köpek, arapça ezan okunurken şakır şakır uluyor kendinden geçiyor allahı zikrediyor.

chp ezan türkçe okutup doğal sürkilasyonu da bozacak. ekosistemi çöktürtecekler.
güncel Önemli Başlıklar