bugün

bilimsel açıklamaya gerek olmayan durumdur. biri bir şey uyduruyor dinle alakalı haydi bilimsel açıklamasını yapın inanmayanlar. kesinlikle sesle alakalı olan durumdur. gidip herhangi bir köpeğin yakınında ezan okuyun bakalım uluyor mu? o zaman anlarsınız ezanla mı alakalı sesle mi alakalı.
her akşam ezanı okunurken ve an itibariyle şahit olduğum eylemdir.
özellikle yaz aylarında cam açık uyulunca fark edilen , hemen uykunuzdan uyanmanıza sebebiyet veren olaydır.
burada söz sanatı yapılmıştır, istiare mevcuttur.
ateistler köpeklere benzetilmiştir.
köpeklerin beyinsizce sergiledikleri davranıştır.
ezan seninin köpekleri imana getirmesinden kaynaklanır. bazı satanist illüminati kafircilerinin frekans yalanına inanmayınız. dış mihraklara kanmayınız.
bizim yan apartmandaki bir dairede var böyle bir köpek. öyle bir hale geldi ki daha ezan okunmadan başlıyor ulumaya. bu köpeğin ulumasıyla orucunu açan gördü bu gözler. diyanet işleri gibi köpek vesselam.
Her ezan okunmasinda gokten melekler yeryuzune inerler o melekleri gören köpekler ulurlar.farklı bir söylentiye göre ezan okununca şeytan saklanacak yer bulamaz ve köpeklerin makatına saklanır.
güldürüyorsunuz ey ahali. ezanda kopekler ulur cunku sesi tehdit olararak algilar sese karsi tepki verir.
bu en çok, ortalığın sessiz ve boş olduğu, etrafta hiç insan sesinin, gürültüsünün olmadığı ve köpeklerin çoğunun uyanık olduğu sabah ezanında görülür. sadece basit bir tepkidir sese karşı. köpek dostlarımızın kulakları biraz hassastır da.

fakat yıl olmuş 2014, "millet uzaya çıkıyor" demekten de gına geldi artık. fakat, şeytanlar köpeklerin götüne giriyor, köpekler ondan çığırıyor nedir yahu ?! tam müslüman işi bir açıklama, bravo amk!
ezan okunurken müziğin sesini artıranlardan daha fazla "köpek" olmayanların tepkisi.
Bulunduğum yerde camiye yakın bir villada bağlı duran rottweiler cinsi köpeğin cuma namazı okunurken uluması ile sık karşılaştığım durumdur. Bir keresinde yazın uzanmış uyukluyordu, cuma için ezan okunur okunmaz birden irkildi ve başladı ulumaya.Biz de haline güldük bayağı. irkilerek uluması komiğimize gelmişti. Uluyarak bana göre ezanın tınısına kendince eşlik ediyor bu hayvanlar. belki de onlara farklı bir çeşit uluma gibi geliyordur ezan. Bu arada sabah ezanında birçok köpeğin ulumak yerine havladığına şahit oldum. muhtemelen o saatteki ezan sesi korkutarak uyandırıyor bu hayvanları.
sadece sese karşı verdikleri tepki de olabilir...
Hiç bir müslüman, köpeğin allahı zikrettiğini savunmaz. Aksine ezan sesi köpekleri rahatsız ettiği için ulurlar. Köpekler özellikle sabah ezanında uykularından uyandıkları için rahatsız olurlar ve ulurlar.
köpeklerin göz perdesi açıktır..
ezan okunduğunda cami ve çevresinde 3 harfliler uçuşur.. bunu gören köpek ulur..
Tüylerimi diken diken eden vakadır.
Gerçekten çok ilginçtir ki bi yerde okumuştum köpeklerin hisleri gerçekten kuvvetlidir bundan kaynaklı da bu doğa üstü olayları algılama tanrısal atıyorum cin falan algılıyabiliyorlarmış genede herkesin doğrusu kendinedir.
Normalde Uluyamayan köpekleri ulutuyorsa bu işte ilahi bir iş var dedirtir. Yakında Allah ta der bunlar.
tum kopekler icin geçerli değildir. benim köpeğim hiç affetmez nerede duysa ulur. ozellikle belirli kisimlarinda.

Üçüncü beşinci gözle alakadi yoktur, tv den bile ezan sesi duysa kafayi yukari kaldirir ulur.

ezan esnasinda caminin yakinindan geçiyorsak coşar.

melodisi ile alakali bir durum sadece. yoksa dindar degildir kendisi.
guldurmustur.
kopekler duyabileceklerinden yuksek desibeldeki seslere tepki verirler.bazilari sokakta domates biber patlican diye bagiranlara neden havlamiyor savini atmis ortaya. desibelin ne oldugunu anlamayanlarin laf olsun torba dolsun konusmalari diyor geciyorum. kopekler yuksek desibeldeki seslere ornegin araba motoru, motosikletler ve ezan gibi seslere havlarlar dogaldir. illa dinle bagdastiracaksiniz cinler periler gorunmeyen varlıklar hayvanlari dize getirip ezan karsisinda ulutacak te allam ne gunlere kalmisiz ya.
Az biraz içtik diye sabah bu kadar çabuk gelmiş olamaz.
aynı konuda iki farklı gazeteden iki farklı haber içeriği... birini okurken çok güleceksiniz.

https://www.sozcu.com.tr/...yunca-neden-ulur-2114213/

https://www.yeniakit.com....neden-ulurlar-224920.html
Şu saatte ürkütür.

(bkz: tövbest)
ezana sus artık demek isteyen köpek ulumasıdır. haklıdırlar.
Ezandan rahatsız olup büyük sese tepki vermekten ibarettir.