bugün

bir yazar beyanıdır.

artık teknoloji var kardeşim, telefonundan bile öğreniyorsun vakitleri.

eski usul uygulamaları kullanmak, sürdürmek, bir çok vatandaşı deliye döndürüyor.
bende nefesin ağız ve burundan alınmasından rahatsız oluyorum. eski usul ıygulamalrı bırakın ve götünüzden alın nefesinizi, bazı vatandaşlar rahatsız oluyor...
dedirtir.evet.
Ezan faşizmi diyince havalı bir cümle kurduğunu düşünen ergen beyanı.
Ezan sesini duymak istemiyorsan gidip Uganda da yaşayabilirsin.
(bkz: faşizm nedir)
sonuçta her gün beş kere allah yok diye biri size bağırıyor mu?

yok.

bunu her gün dinlemek zorunda mısın?

evet.

bir şey derse bu insanlara kafanı bile koparırlar mı?

evet.

o halde burada bir faşizm var.

ayrıca islami terör örgütlerinden korkmasa millet kimse islama saygı bile duymaz. ( bu çoğu kişi atlasa da en büyük gerçektir)
terörün çok faydası var yani islamı korumaya bu yönden.

yani haklılık payı var ve gelenek değip geçiştirilmeyecek kadar büyük mevzu bence.
Her kesimin cep telefonuna (teknolojiye) kavuşamadığını, hala dünyada zengin insan ve fakir insanların olduğunu göremeyecek kadar beyin yoksunu hırt bi yazarın beyanı. *
--spoiler--
o ezanlar ki şehadetleri dinin temeli,
ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli...
--spoiler--

(bkz: istiklal marşı)
(bkz: oto boka faşizm demek)
(bkz: valla yarram bizde ortam böyle)
(bkz: beğenmeyen siktirsin gitsin)
ikişer dakikadan günde toplamda 10 dakikamızı işgal eden bir şey için bu kadar yaygara koparmaya gerek yok.

saygı önemli.

ama komik olan;

söze "ezan sesinin ulaşamadığı yerde cinler rahatça hareket eder" diye başlayıp, "size bu kadar bilimsel açıklama yeter" diye bitiren arkadaşın kafası.
Ota boka faşizm demenin bir başka türü.
Ezan da olsun, hristiyanların olduğu yerde çanlar da çalsın.
bu kadar kasmaya gerek yok ki.
Pencereyi kapatınca duyulmuyor bile ezan.

Birbirimize o kadar da tahammülümüz olsun.
ben nefret etmedim hic, etmem de. araba da kullanma o zaman, bak bakalim kac yilinda ilk araba kullanilmis. aman neyse, keyfim yok zaten bir de senin gibi gerizekalilarla ugrasamam. bak ugrasamam dedim, msj atma.
Sen dinleme lan ayi.
Allahin adi seni rahatsiz ediyo dimi bu konuyu dedene ninene sorsana atarli ergen.