bugün

bazı erkeklerin kadınları; "seninle evleneceğim, pembe panjurlu evimiz olacak, koluma seni takacak ve gururla bu benim karım diyeceğim herkese" diyerek, kadınlardan her türlü faydayı sağladıktan sonra onları yüzüstü bırakmaları olayıdır.
(bkz: evlilik vaadine kanan kızlar)
haberlerde genelde "evlilik vaadiyle kandırılan genç kız, tecavüze uğradıktan sonra 78 yerinden bıçaklanarak öldürüldü" diye geçen olay. flaş flaş flaş(...) tadında.
zaman gectikce kızların gözünün acıldıgı olay.
(bkz: güven)
genç kızların, evlenme vaad edilerek hayallerinin yıkılması durumu.
(bkz: nuri alço)
(bkz: halkı boş vaadlerle kandırmak)
-pembe pancurlu nevimiz nolucek mi nejjat ?
-tabiğğki nejla saadetimizin göstergesi nolucek bu yuva içinde çocuklerimiz koşturacak
-oğğğğğ ne kadar mesudum nejjat
-hadi sevgilim pul koleksiyonuma bakmaya gidelim
-nolur nejjat gidelim
+jale seninle evleneceğim ben
-o zaman sana veririm ben
+sakın seni kandırmış olmayım, başım ağrımasın, yok sen böyle dediydin muhabbeti olmasın, işe aileler karışmasın, söz verdiydin lafı çıkmasın...
-sapıksın kemal sapıksın
-aşkım biz evlencezmi???
+tabi aşkım sen hele bir-iki ver şöyle güzelce uğraştırmadan niye evlenmiyelim ki o zaman ....
lise önlerinde bekleyen siyah şahin sahipleri tarafından uygulanan bir stratejidir.
memleketimizde çok sık karşılaşılan vakadır. genelde töre cinayeti veya muhtelif yerlerden onlarca defa bıçaklanma ile sonuçlanması muhtemel durumdur.
3.sayfa haberlerine sıkça konu olan hadise.
kandırılmasını dışa vuran yazar'ın açtığı başlık
Ah almakla sonuçlanıcak olan sık karşılaşılması mümküniyat içindeki durumun gerçekleşmesidir.
hiç mi akıl yok bu kananlarda , yoksa kendi kazdıkları kuyuya mı düşüyorlar diyesim var ama , demiyorum .
seçimler yaklaştı ya, bir partinin vaadi sanılır. demedi demeyin.
erkeğim diye dolaşan bünyenin yapacağı davranıştır, kadın gözünden bakılırsa sorun sanılanın aksine bekaret değil seveceği adamla hesapsız kitapsız yaşayabileceği bir ortam istemesidir. kandırılma konusuna gelince işte böyle karaktersiz insanlar kandırır kandırır sonra neden benim karım bakire değil neden millet güvensiz. bayanda güven denen şey kalmaz. sonra etrafındakileri de erkeklere güven olmaz diye işler, sonra vay efendim kız milleti neden herkese potansiyel sapık gözüyle bakıyor?! işte bu yüzden.
şu sıralar çevremde olan çoğu kişinin yaptığı, insanların hayalleriyle oynayan insan bozuntularının işi. niye oynuyorsun evladım karşındakiyle, ille bi deliğe girmen mi gerek ? hormonlarınız uğruna insanları üzmeyin.
bir kadın bunu partnerine yapıyorsa, içler acıtan durumdur.
oo orospu çocuğu almam mi

bir kadin bunu partnerine yapabiliyorsa, roller cok degismis demektir. korkmalisiniz erkekler.
vicdanı, merhameti ve allah korkusu olan bir bireyin yapmayacağı bir yanlıştır.

edit: ne kazık yersem yiyeyim yapmam. sen doğru ol eğri kendini belli eder zaten.