bugün

EVLENMESEN DE BiTiYOR AŞK . FARKETMEZ.
doğru tespittir.

neden bitirir aşkı peki?

çünkü seksi bitirir!

neden bitirir seksi peki?

çünkü heyecanı bitirir.

neden bitirir heyecanı peki?

çünkü her allahın günü gördüğün kişiye karşı artık heyecan duymazsın.
önceden buluşmanın bile bir heyecanı vardır.
ama artık elinin altındadır. o gece seks yapmasan da sorun değildir,
çünkü yarın gece yine burdadır. ille de bugün ondan bir şeyler almalıyım diye
hiç kendini kasmazsın.

tam tersi, günlük hayatın yorgunluğundan, dönüp uyumayı tercih edersin.
ona dokunmak duvara dokunmak gibi olur zamanla.
burda en anahtar ifade, sekstir.

ama pembe hayaller kuranlar aşk ile seksi ayrı düşündüğünden
bunu da anlamayacaktır.

sadece evliler bu entry i anlayıp artı verecektir.
Aşk bitiyor da önemli olan saygı ve sadakatin bitmemesi. Her gün boklu donumu gören kadın bana ilk günkü gibi nasıl aşık olsun.
Ama ben onun hayat arkadaşıyım, her gün elimde çiçekle gelemem ama o söylemeden alıp geldiğim bir kilo balık için de mutlu olabilmeyi bilmeli.
Annemlere gidelim dediğimde binbir naz niyaz, söylenme işitmemeliyim.
Annem evimize geldiğinde her ikimiz yalnız kaldığımızda bana annemin laflarıyla yüklenmemeli.
işe gittiğimde gözüm arkada kalmamalı.
Tüm bunlar oluyorsa ben neden onu sevmek saygı duymak için aşk şartı koşayım ki.

Aşk geçicidir, kalıcı olan iyi insandır.
bekarlar ne yaşadılarda yazıyorlar anlamıyorum.evlenmek aşkı nasıl bitiriyormuş merak ettim.aksine geçen yıllar sevgiyi dahada katmerliyor.seksi öldürürmüş fikride yanlış.tabi senin gözün dışarda olursa olabilir.geçen yıllar içinde eşler cinsellik konusundada birbirlerinin herşeylerini öğrendikleri için daha rahat oluyorlar.karşılıklı saygı ve sevgi devam ettiği müddetçe hiç bir şey bitmez.
evlilikte ve bütün ilişkilerde temel esas kişinin haddini bilmesi sınırları aşmamasıdır.eş demek iki parçanın birbirini tamamlaması demektir.
yaşamış gibi ahkam kesmeyin.

not- evlat kafadan yazmadım.yazdığım 30 senelik sevda.
Başlatması da olasıdır.
Girdabın adı evlilik * https://cibuu.com/blog/20...adi-evlilik-hazirliklari/
önemli olan mantık ya da aşk evliliği değildir. sevgi evliliğidir. sevgi zaten aklın ve kalbin senkronize edilmiş halidir. aşk ise bir çeşit körlük halidir. perde kalkıp da gerçeklerle yüzleşince, olayın hiç de umdukları gibi olmadığını anlayan çiftler için boşanma kaçınılmazdır. ama sevgi olumlu veya olumsuz ne var ise onlarla yüzleşip kabullenme halidir. bu yüzden sevgi olmadan bir evlilik gerçekleştirmek, sadece körlük hali ile hareket etmektir.
güncel Önemli Başlıklar