bugün

cogu kez mutlu sevgililerin evlenme sebebidir.teknik olarak gerceklesmesi gayet dogal olan eylemdir.yalniz turk orf ve adetleri acisindan bakarsak dogalligini kaybeder.

bu durum evlendikten 3 ay sonra esinizin cocuk dogurmasina da sebep olacaktir.size olan bakis acisina katlanmak zorundasiniz bu durumda.olsun ama nurtopu gibi bir cocugunuz olmustur.
bazı durumlarda erkek tarafının kadını yüzüstü bırakıp gitmesiyle sonuçlanabilir..Er kişinin evlenmekten, baba olmaktan, sorumluluk almaktan v.s. korkmuş olma ihtimali yüksektir
birçok ünlünün evlenmesine vesile olan hadisedir.
gösteririm ama elletmem diyen hatunların gösterdikten sonra olayı bir daha kontrolüne alamama durumunda olay nıhayete erer,zaten evli değillerdir ve erkekte prezervatifi pek sevmiyodur,sonuç ortadadır

artık yermi yanındamı yatar yoksa kürtajamı gider orası bilinmez,kişisine kalmıştır.

kız ise artık gösterdim bak şimdi ne oldu diye ağlamaklı ifadelerle yaşamaya çalışıyordur karnı ise gün be gün büyüyordur.
hamile kalındıktan sonra evlenilmeden çocuk doğarsa yazık olur, piç olur.

(bkz: veled-i zina)
Doğanın, yazılı emirleri ve yazılı olmayan teamülleri zerre kadar sallamamasına güzel bir örnek teşkil eder.
evlenme sebebidir
(bkz: iffet)
evlenirsin sorun ortadan kalkar * aynı olayı kızkardeşin de yapabilir aslında *
tedbirsiz veya beceriksiz kişilerin başlarına açtıkları bela.* *
kucuk emrahin annesinin sikca dustugu durum
düşüncesizliğin tavan yaptığı durumdur.türkiye açısından bakılacak olursa,zaten şartlar müsait olsaydı evlenilirdi,evlenilecek şartlar yokken,hamile kalmak...hele daha da kötüsü o çocuğu doğurmak...evlenilse bile ne kadar sağlıklı bir evlilik olacaktır...tabi birçok kişi aydınlanıyoruz,hangi çağda yaşıyoruz biz diyecektir ancak etraftaki sorunlu insanların birçoğunun kökünde aileleri yatmaktadır.basit gibi görünen ancak önemli bir hadisedir...
söz konusu eylemin feodal sistemin hakim olduğu yerlerdeki sonucu;
- önce "aile meclisi" toplanır.
- ailenin en küçük erkeğine az ceza alıp yırtması için silah verilir.
- git bacını vur denir.
- hatun öldürülür.
(bkz: kürtaj)
(bkz: sporla üremek)
türkiyede töre cinayeti ile son bulur. insanlarımız kadını bir mal sanmaya devam ettikçe cinayetler de bitmeyecektir. * *
adı "evlenme" olan birinden hamile kalmaktır..
(bkz: kendinden iğrenmek)
-çocuğumuzun adı ne olsun cezmi
+piç
-nasıl yani
+ben gidiyorum arama artık beni
(bkz: ustune ceket atsan hamile kalir)
çocuk isteyen ama evlenebilmek için yeterli donanıma sahip birini bulamayan kadının bütün dünyayı karşısına almayı göze alıp yapacağı eylem.
bu durumda evlenildiği taktirde çocuğun evlilikten 9 ay sonra doğmayacağı aşikardır. bu duruma kılıf uydurmaya çalışan bi gelininle kaynanası arasındaki dialog şöyledir.
- annecim buralar ne güzelmiş böyle. her tara yeşillki çimenlik. ben bu çimenlerde 7 ayda doğururum valla!
- kızım fazla kasma 2. çocuğunu 7 ayda doğurursun şimdiki 9 aylık olsun.
sevdigin birindense mutlu olabilirsin kötüye yormamak gerekir hep...
(bkz: sibel can)
(bkz: feraye tanyolaç)
ailenin büyük tepkiler vermesine neden olacak durum. 2 tarafın evlenmeye niyeti yoksa sonuç ortadadır.
(bkz: angelina jolie)