bugün

gizli gay belirtisi taşıyan erkektir. ya da 65 yaşını aşmış sağlık durumlarıyla boğuşan bir erkektir. ya odur ya odur yani.
Her işi, pahalı bile olsa ustasına yaptırmanın gerekliliğinden bahseden "Ekmeği ekmekçiye ver, bir ekmek de üste ver " atasözüne inanmıştır.
"işi ehline bırakmak lazım,üç beş kuruş kar edicez diye evin anasını .ikmeyelim" diyen erkektir.
Bilmiyorsa boya yapmayı rezil etmektense evi boyacıya yaptırma konusunda benden tebrik alan insan .
(bkz: cool erkek)
evinin boya badanasından başka işi gücü olan erkektir.
Birkaç sene önce yaklaşık bin lira gibi bir para istemişlerdi. Vermem deyip kendim boyadım. 3 oda 1 salon, aralar, mutfak, banyo tavanlar derken burnumdan fitil fitil geldi o para.
Ha, güzel boyadım. Mis gibi oldu ama bugün yine olsa boyarmıydım bilemiyorum.
Boya yapmak zor iş.
erkek adam evin boyasını kendi yapar.
Aşağılamaya gerek yoktur, sağa sola taşırmadan temiz bir boya tapmak zor iş.
Tecrübe sahibi kişidir. Evine ve eşine değer verir; ev içerisinde oluşabilecek huzursuzluklara önlem alır.
1 haftada boyarım ama kendim boyarım.
Bu iş birazda keyif işi.
normal erkektir.

taş mı yiyecek aga bu insanlar? elimden her iş gelir deyip pata küte dalıyorsunuz her şeye.

sen boyacıya para verme, tesisatçıya para verme adam da para yoksa o nasıl senin dükkanına gelip bir şeyler alacak.

hayır 5bin tl falan kar etseniz anlayacam da götünüz başınız çıkıyor evivi boyayayım derken.

yapmayın olm. adamlar da para kazansın.