bugün

okumayı seven sözlük yazarlarıdır. gereken önemi vermiş olmanın gururunu yaşasınlar efem.

yazarın kütüphanesi var mı peki notu: çaktırmayın odamda üç beş raftan oluşan bi bölüm var, kendisini çok büyük bi kütüphane sanıyor.
evet efenim anket manket sallamıyorum bu sefer ve benide yaklaşık 170 kitabımla kaydedin.

not: şöyle bi baktımda ne az okumuşum lan ben.
anket olup silinmeyecekse, 327 kitabımla beni de kaydedin.
anket olup silinmeyecekse, 360 kitabımla beni kaydedin.
anket olup silinmeyecekse. 350kadar sanırım. Beni de kaydedin.
yazarlar neden kütüphaneleri olduğunu, biri bişey söylediğinde internetten aforizma kasmak yerine kitap sayfası vermenin forsundan bahsetse, "yazar kitabında şöyle demiş" ekolünü tanımlasa anket olup silinmeyecektir. yazarı tanımlayacaksınız geynşler. *
ha şu kadar kitabınla kaydederiz ne ki.
anket olup silinmeyecekse, ana britannica setim var beni de kaydedin.
anket olup silinmeyecekse sabah gastesinin verdiği nobel serim var. ama kaydetmeyin beni. fişlemeye karşıyım.
kütüphaneyi evi bilen sözlük yazarlarından daha çok okumayı sevmediklerini düşündüğüm sözlük yazarlardır.
bana göre evde kütüphane kurmak, her ne kadar okumayı sevse de insan, gösterişe kaçar, "bakın ben kitap okuyorum, kültürlüyüm" havası verir.
ancak kütüphaneye giden, belki onlarca kişinin okuduğu, satırların altını çizdiği kitapları okuyan adam daha mütevazidir, daha kitap aşığıdır bana göre.
(bkz: Anket olmuş gidiyorsun)
halk kütüphanesini evi olarak görebilen yazardır ayrıca.
(bkz: benim kitaplarım sizin kitaplarınızı döver)
19 yaşındayım 500 den fazla kitabım var. Alırım ama pek fazla okumam.
Her daim, kendime ait bir kütüphanemin olmasını istediğim durumdur.
Huzur bulduğum tek mekan, ancak asla benim olmayacak bir kütüphane. .
anne babama teşekkür etmem gereken bir konu.
400ü geçkin kitaptan oluşan bir kütüphanem var ama ne yalan söyleyeyim zaten yarısı babamdan kalma ciltli miltli kitaplardı. sonradan üstüne baba kız ekleme yaptık, çok aldık çok okuduk efendim.
Benimdir, 500'ü aşkın kitabım kütüphanemde cici cici durur, tabi çoğunluğu baba yadigarı ama olsun, yarısından fazlası okunmuş, ufku genişletmeyi bırakın ufkun amına koyulmuştur, ayrıca değerli pederim sigarasını kütüphane olarak tahsis ettiğimiz odada içer.
geçen hafta kurduğum kütüphanedir. büyük çoğunluğu iktisadi kitaplar oluşturur. geri kalanı popüler bilim , bilim kurgu tarzıdır. yaklaşık 70 adet hepsi orijinal kitaplardır.
200 300 kitabim var sanirim.
vardır.içinde pul koleksiyonu da vardır.şaka değil gerçek.
benim kütüphanem değil de odamın duvarında raflar vardı. sonra badana için söktük ve üşenip tekrar vidalamadım. bodrumda duruyor o raflar. bütün kitapları üst üste yığdım öyle duruyorlar.
kütüphane gibi evi olan sözlük yazarıdır.
(bkz: vince masuka)
4000'e yakın kitap okuyan sözlüğün yoheanın sahip olduğudur.

Eh cahiller sizi. Evet.
200 aşkın kitap var.
Abimle ikimizin kitapları ama tek benim değil.
Benimdir. Çok seviyorum onları.
güncel Önemli Başlıklar