bugün

Büyüdüğümde bende evimde kedi beslemek isterim ne var bunda insan evinde kedi besleyince müslüman olmuyor mu?
çok enteresan işler oluyor sözlük...
Peygamberimizin kedi beslediğinide mi duymadın cahil.diyesim geldi.
Kedi beslemekte bir sakınca yoktur islam dininde.
Muhammediler evinde hayvan ve türevlerini beslemez ama islama inanan müslümanlar evinde, bahçesinde, kıyısında köşesinde her türlü hayvanı her türlü yiyecek ve içecek ile besleyebilir.
Mümkündür.
napak kesek mi?
(bkz: ebu hureyre)yi tanımayanlara dert olmuştur.

Künyesi bile "kedilerin babası" olarak anılagelmiş, hem hz muhammedçe hem de ashapça, hem asırlar boyu müdlümanlarca böyle anılmış, kedisever, koynunda kedileri gezdiren büyük sahabe.

Kimse bilmemiş, hz muhammed bile uyarmamış, bir zeki sizsiniz he.

Salaklar. Hem salak hem cahil.
bu gece de içime dert olmuş durumdur...
Kedi besliyoruz diye dinsiz olduk Çok şükür bir bu eksikti.
bi dert bu mu kaldı acaba allah başka dert vermesin sana kardeşim.
görsel
Müslümanım
Kedi evde beslenebilecek bir hayvandir. Bende besledim. Muslumanim.
Köpekle kediyi karıştıran insan düşüncesidir. Bu model insanlara çok takılmayın zamanla düzelirler.
Peygamber efendimizde beslemiş cahiller konuşmasın köpek besleyen için açsaydınız başlığı peygamber efendimiz sav yaptıgı icin sunnettir sizi pis sunnet dusmanlari boyle yaparsaniz peygamber efendimizin sefaatine nail olamazsiniz simdi dagilin cahiller.
Bi de bunlar o mundarın gezdiği odada namaz falan kılıyorlar... Değişik.
Kedi beslemek günah değil. Pwygamber efendimiz bile bealiyormuş hatta adı müezza olması lazım. Köpek deseniz hadi neyse.
Kedi beslemek sünnet zaten. Ateistseniz doğru düzgün ateist olun len.
ağızları açılınca da "peygamber namaz kılarken eteğine kedi gelip yatmış. peygamberimiz kedi rahatsız olmasın diye eteğini kesmiş ve kediyi kaldırmamış" derler.
mezhepler tarikatlar cemaatler dini tanınmaz hale getirdi şimdi de kabul edilemz hale döndürdü.

https://www.youtube.com/shorts/tHJRtQBdknc
3 kedim ile ben Müslümanım diyorum evet..
kedi babası lakaplı ebu hureyre r.a bilmeyen...
kimi camilerde kedilerin kafasına göre takıldığını bilmeyen...
kedinin yediği kaptan yemenin caiz olduğunu da bilmez. kendi cehaletini de bilmez.
kedinin içtiği su kabından abdest bile caizken bu nasıl başlık mk.