bugün

Evin yönetimi eşbaşkanlıkla yönetilmeli.
yadsınamaz gerçektir. otorite erkektedir. evet.
nickteki rakamı yazıya çevirelim bari.

evet yadsılamaz gerçektir.
parayi kim getiriyor, ailenin gecimini kim karsiliyor, kim koruyup kolluyorsa, odur. Oyle kadinlar var ki, erkegi cebinden cikarir.
ev reisi diye bir gerçeklik olamaz.
kabile miyiz biz amk. ev evdir içindeki her bir kişide aile üyesidir.
gerisi teferruattır.
Nayn evin reisi parayi getirendir.
Evin reisi evi besleyendir. Ülkemizde genellikle erkekler olsa da kadınlar da pek ala aile reisi olabilir.
Evin içindekiler huzurlu bir aile ise o evde reis yoktur.
Kendini bilen kadın için bu böyledir.
Dönüşümlü yapılması daha renkli olur. Her ay eşlerden biri reislik yapsın. Performansa göre de çeşitli ödüller olsun.
Evin direği, evin reisi erkek olur ki sözlükte de buna dair kelime vardır. Kadınlar kıskanacak ama n'apalım di mi beyler?

görsel
Kim sorumluluk sahibi ise evin reisi o olsun. Evin eksiğini gediğini takip edip alışverişi yapacak. Hiç benlik değil. Seyahat organizasyonu yapacak. Nerede kalınacak, ne yenilecek, ne içilecek, nereler gezilecek, gideceğimiz yerde hava durumu nasıl olacak takip edecek. Bu da benlik değil. Ödemeler hangi tarihlerde yapılır takip edecek. Ne gerek var bunlarla uğraşmaya. Armut piş ağzıma düşcü kadınlar için bulunmaz nimet.
pantolonumu getir.
neden bir reis olmak zorunda ki?
neden sorumluluklar tek bir kişinin üstüne yıkılsın? ortak bir şekilde karar alınabilir?
ha illa biri reis olarak adlandırılmak istiyorsa karar verme yetisi en yüksek olan reis unvanını alsın. şahsen ben günlük aktiviteler konusunda çoğu zaman umursamamazlıktan karar vermiyorum, veremiyorum. evet, birine reis diyerek dalga geçebilirim sanırım. hahahah.
Bizim evde annemin borusu öter, bir reis varsa o kesinlikle annem...
19 yıl öncesine kadar medeni kanun'da yer alan madde. Akp gelmeden önce değiştirilmişti. O zaman değiştirilmeseydi muhtemelen hala yürürlükte olurdu.
görsel
güncel Önemli Başlıklar