bugün 1120 başlık

evi su basması

1. 0 0
    mutfak lavabonuzun giderinin artezyen kuyusuna dönüserek önce mutfaginizi ve sonra tüm evinizi ele geciren komsularinizin köpüklü ve yemek artikli bulasik sularina tanik olmaniz seklinde de gerceklesebilen asap bozucu durum.

herhangi bir muslukcuya ulasmanizin mümkün olmadigi bir saatte gerceklesmisse elinizde kovalarla sabaha kadar nöbet tutmaktan baska carenizin kalmamasi da olasidir.
  2. 0 0
    bir ara düşündüğüm şekliyle;

şöyle bir dünya vardı zamanın birinde; bütün evler tek katlı ve hepsi de hemzemin giriş. bu özellik, evin su basmasını kolaylaştırmış ve sürekli camlardan boşalan bir su devir daimini gerçekleştiriyor. ama insanlar mutlu nedense. ufak motorlu kayıkları var herkesin. işe, okula onlarla gidiliyor, ve yollarda zorluk çıkmıyor. iş yerleri uzun gökdelenler halinde olsada merdivenlerden çıkılıyor. merdivenlerde de su devir daim içerisinde ama bu engel olmuyor çıkmaya. yollar, yollar trafik halinde yine, ama kızgınlık yok garip bir ohşş hali içinde herkes. dükkanlar, hastaneler, taksiler hep böyle
    eve dönünce de yemek daha karemsi bir kayıkta yeniyor, uykusu gelen kendi kayığına çekiliyor.

söyleyeyim de ;

filmi hatırlayınca kendine "dur lan" deyip; bana "waterworld den ammada etkilenmişsin arkadaşım" mesajını yollamadan önce söyleyeyim, ondan önce düşünmüştüm. ben yazdıktan sonra hatırlayanlara şimdilik sözüm yok.
  3. 0 0
    çırçır deresinin taşmasına benzeyen bir durum.
  4. 0 0
    Gece uykundan herhangi bir sebepten dolayı uyandıktan sonra yürümeye başlayıp ayağının banyoya henüz varmadan ıslanması durumunda ağızdan çıkacak ""Has.....!!"" kelimesinin bir numaralı sebebi
  5. 1 1
    rezalet bir durumdur. öğrenci evinde gerçekleşirse rezilliği kat be kat artar.

http://soapbox.msn.com/vi...80-4297-8934-02b0a2aa6759
  6. 0 0
    düşman başına gelmesi dilenmeyen bir rezalettir.
  7. 0 0
    yaklaşık 1,5 saat önce, kalorifer vanası patlayan komşumun başına gelen facia. yatak odasının içi yağlı su dolmuş; Allah kimsenin başına vermesin...
  8. 4 4
    istanbul gibi sözde megakent olan bir yerin göbeğinde, 4. katta bir apartman dairesinde bile olabilen cinnetlik olay. sanılmasın ki, mutfak boruları patladı da öyle su bastı. bildiğin yağmur suları yüzünden. 2 saatlik uykuyla duruyorum. tam uyumuşken bir ıslaklıkla uyandım. ilk altıma işediğimi sandım. bu yüzden çat diye uyanıp manzarayı görmemle yıkıldım. odamda bulunan halı yüzüyor, cep telefonum suların altına gömülmüş, kıyafetlerim dalgıç kıyafetlerine dönmüştü. bilgisayarımın kasası da zeminde durduğu için yarısına kadar suya batmıştı. daha 2 ay önce toplamıştım halbuki. maddi olarak neyim varsa kaybettim. 300 lira kadar para vardı, artık onlar yok. suyun tazziğinden puzzle'a dönmüşler.

parkeler şişti, halılar berbat oldu, ev mahvoldu. bu mübarek ramazan günü evimiz şenlendi. dertsiz başımıza istemeden dert aldık. çocuklara dedim, suyu çekmeyelim fantastik oldu böyle. diye ama dinlemeyip boşalttılar. yatağım su yatağı oldu. evde mini bir aqua park. gün içinde 5-6 kere elektrik çarptı, ceryandan sırtımız tutuldu, grip olduk. küfür etmekten orucumuz kaldı mı bilmiyorum. zaten oruçlu olmasak muhtemelen 1 karton sigara içerdik. bir arkadaşımız değildi, sağolsun 3. pakede geçti. ayaklarımızda derman kalmadı. t-shirtlerimiz yer bezi olarak hayatlarını sürdürmkte. he götüme de şahsi olarak bir 4 milyar girdi. ödülüm de buydu zaten. teşekkürler rabbim. iftarlarımızı artık, 4 kişi 1 ekmek çeyrek kalıp beyaz peynirle açacağımız ve evi düzeltmemiz 1 ayımızı alacağı için. daha mutlu olamazdık.
  9. 1 1
    sadece başına gelenlerin ne beter bir şey olduğunu bilebildiği, haberlerde seyredilerek nasıl birşey olduğu, verdiği üzüntü ve zahmet anlaşılamayacak olan durumdur. sahip olduğunuz eşyalarınız ve hatıralarınız açısından hayatınız neredeyse sıfırlanır ve yeniden bir hayat kurmak zorunda kalabilirsiniz.
  10. 0 0
    2010 avrupanın kültür başkentinde son günlerde yaşanan durum.
  11. 1 1
    ülkeyi su bassa daha iyidir.
  12. 2 2
    ev sahibinin bu olaydan dolayı hayata küsme nedenidir sevdiği mobilyaların ıslanması ve kuullanılmıyacak hale gelmesi olayıdır.
  13. 1 1
    musluğu açık bırakıp işine giden kişinin evidir. akşam eve döndüğünde manzara pek hoş olmasa bile, karşı komşusunu eve kahve içmeye davet eder. ayrıca evini sulardan temizlemek için iyi kalpli kapıcıyı sert bir ses tonuyla çağırarak, "bunlar hep senin yüzünden" şeklinde anlamsız suçlayıcı cümleler kurar.
    not: yazdıklarım gerçektir.
  14. 0 0
    güzelim tatili yarıda kesme sebebidir. sövdürür.
  15. 11 8
    bugün başıma gelen olaydır.
    melih gökçek adlı şahısın suları kesmesi sonucunda başıma gelmiştir.
    tuvalette suyu açayım bi dedim. baktım su yok. lanet olsunki son seviyede açmışım vanayı.öylece bırakmışım. gece üçte sular tekrardan gelmiş ve su sabaha kadar akmış.
    uyandığımda halıları yüzerken gördüm. ev arkadaşım almış kovayı suyu atmaya çalışıyordu. ah be melih başgan. ah be...
  16. 0 0
    Allah yaşatmasın tavan patlayınca başıma geldi.
evi su basması ile alakalı başlıklar