bugün

ne kadar çaresizce ve bir o kadar da küçük umutların var olduğu bir duygudur.

umut hayırcının ekmeğidir.

bir umut işte.

nasreddin hoca misali, "ya tutarsa"

yazık valla...
Hayır çıkınca senin yüzünun halini merak ediyorum.
Dogru olani yapmanin verdigi duyguyla yasamaktir.
bir kuklanın bile akp için kendince algı kontrolü yaratmaya çalıştığı başlık.... istediğiniz kadar tırmalayın, hayırın hayrını göreceksiniz.
bu saatte site hayırcı kaynadığına göre bu sözde hayırcıların alayı ergen ya da işsiz güçsüz. yani oy bile kullanamayacak çoğu.

bunlar için ütopik bir zevk bir mastürbasyon gibidir.
bu saatte site hayırcı kaynadığına göre bu sözde hayırcıların alayı ergen ya da işsiz güçsüz diyen malın kendininde şu an sözlükte olduğunu hatırlatmak isterim. Sende mi hayırcısın kardeş ?
yaşatılan karanlığın içerisinde aydınlık ışığı göremeyen ama yine de kendisine doğru geleni yapan kişinin duygusudur. ama bir de ne var biliyor musunuz, sandığa gidene kadar doğrunun, adilin bir gün kazanacağına olan güven var. çevrendeki insanları sevmek, bir arada olmak istemek var. o gün geldiğinde, güler yüzle sandığa gidip, tercihine kaşeyi basıp sandığa atmanın, o umudu yaşamanın güzelliği var. o umutlu an, sonsuza kadar sürüyor ve bitmiyor. hayatın sefaleti baskın geliyor, vasatların güzel insanları baskı altına aldığı zamanlar hayatımızı daha fazla işgal ediyor ama o umut... o umut bitmiyor.

bunun farkında olmayanlar, referandum sonucunun herşeyi değiştireceğine inananlardır. aslında en büyük aldanmayı onlar yaşayacaklar çünkü sonuç ne olursa olsun tek başına herşeyi belirlemeyecek. herşeyi belirleme gücü lan tek şey varsa, milletin birbirine karşı olan düşüncesi, davranışı, tutumudur. biliyor musunuz, artık daha kötüye şaşırmıyoruz çünkü bunca yıldır yaşadığımız tek bir şey varsa o da her konuda hayal edemeyeceğimiz kadar kötüye gittiğimiz ve bu kadarı olmaz diye her isyan ettiğimizde daha kötüsü ile karşılaşmamızdı. istikrar varsa bu konuda var, o yüzden bu referandum olmasa da bir gün bu devran dönecek. sonuçtan bağımsız; 16 nisan'a kadar geldiği şekilde 16 nisan'dan sonra devam edebilecek miyiz? Bence ezbere yanıt vermeyin, iyice bir düşünün.
Herkes inandığının peşinden koşar.
Sadece kramp girmiş bu ülkeyi kıyıya güvenle çıkarmaya uğraşıyoruz. Başarırsak hayatınız kurtulur ama başaramazsak ölürsünüz!
Maksat yeşillik olsun.
En azından safhımız belli olsun.
Hiç de evet çıkacağını zannetmiyorum.
ayyy hepsi vicdan sahibi hepsi doğru yaptığına inanan doğruluk abidesi. siktirin gidin lan ne yaptınız bu vatan için. hayır deyince vicdanın mı rahatlıyacak bu kadar mı. oturduğunuz yerden hayır verdim vicdanım rahat. kolay mı lan bu kadar. neymiş vcdanı rahatmış. şimdi on numara vatan sevdalısıymış gibi rol kesmeyin lan burda. hayır verecekmiş de bundan sonra vicdanı rahat olacakmış. hay tüküreyim sizin vicdanınıza. ne yaptınız oğlum bu memleket için. burda vicdanım rahat diye kimse konuşamaz. ne evet diyen ne hayır diyen. vicdanım rahat diyemez. gezi olaylarında hendek olaylarında 15 temmuzda. vatan kurtuldu lan vatan kurtuldu. sen. vicdanım rahat olacak diyen sen. gezi olaylarında ülkeyi karıştırma planı yapan avrupanın şakşakçısı olup polise taş atan grubun içine katıldın mı katılmadın mı. yada gezi olaylarının destekçisi oldun mu olmadın mı. sen. hendek olaylarında doğunun her yerini istila etmeye çalışan teröristleri temizlemek için can veren kahramanları orda katliam yapıyor diye zevzek zevzek konuşanlardan oldun mu olmadın mı yada konuşanlara alkış tutanlardan oldun mu olmadın mı. can veren kan döken şehitler için hiç olmazsa el açıp dua edebildin mi. vatan müdafasında göz göre göre can veren kahramana hiç şahit oldun mu. kimse vicdanım rahat demesin. rahat olacak demesin. kimse akıllılık yapmasın. kimin ne bok olduğu gayet belli. vicdanı rahat olanın da belli. kimse vicdanım rahat demesin.
köpekliği reddetmenin verdiği duygudur. diktatörlüğe hayır demenin verdiği duygudur. sürekli kandırılan ve aldatılan ne kadar saf salak adamlar varsa onların doldurduğu bir oluşuma hayır demenin verdiği duygudur.
emanete hıyanet etmemenin verdiği, namert bir insan olmamaktan dolayı oluşan duygudur.
soran, sorgulayan her boka evet demeyen bilinçli bir insan olmanın verdiği gerçek bir birey olmanın gururudur.
son olarak sonuç ne çıkarsa çıksın asla pişman olmayacak, bir insanın hissettiği ben yanlış yapmadım ! duygusudur.

tabi sizin gibi iki sözünden 1 nokta 75'i yalan, dolan ve inkar olan kişiler, bu gün sıçtığını ertesi gün utanmadan yiyip ama ben öyle demedimki diyebilen karaktersizler için bu tür duygular elbetteki anlayamayacağınız duygulardır.
biz ne olursa olsun pişman olmayacağız ve haklı olduğumuz gün gelince, yani siz yine kandırıldığınızı anlayınca sizin o aşşağılık suratlarınıza o günde iğrenerek bakacağız.

özet olarak sizin o biat kültürünüze sokayım.
Umudun bitişi fakat vicdan rahatlığı.
Yalak olmamak iyi bir şey. Bu bile iyi hissettiriyor.
Bakınız :ağlama sesi..
Madem evet çıkacağından eminsiniz, malum yeri yırtmanın, şanzumanı dağıtmanın alemi ne.
Kendinize eziyet etmekten zevk mi alıyorsunuz.

Hayır.
Hükümetin yaptığı anketler bile % 52 den daha cesur rakamlar veremiyorsa o zaman evet çıkacağına da çok guvenmemek lazım.

Ister evet verin ister Hayır verin ama neye oy verdiğinizi bilerek verin.

18 maddede başkan yardımcıları olacak diyor ama kim seçecek nasıl seçilecek kaç tane olacak demiyor.

Başkan Yardımcısı 1 adet olsa onu da başkan ile beraber halk secse bu değişiklik paketinin anormalligi biraz olsun giderilirdi ama amaç gerçekçi bir anayasa değişikliği teklifi sunmak olmayınca biz ne getirecek olsak nasılsa okumazlar dendiği için hukuk mantığı ile ilgisi olmayan bir 18 madde var.

Evet verecek sevgili kardeşim sana sesleniyorum. Diyelim ki başkanın çocuklarını rehin aldılar ve şantaj yapılıyor o zaman ne olacak.

Mesala sayın Bahçeli gibi söylediği her şeyi bir gecede unutan tam zittini savunan biri neden 1 gecede her cümlesinin aksini savunur hale gelebildi bunu düşün.

Tamam belki onun oğlu yok ama evladı olanlar var. Mesele kim başkan olacak konusu değil. Malum kişi hasta olsa ölse kim tek başına yönetecek düşündün mu bunu.
Cumhurbaşkanlıgını hepi topu %51 ile kazanabilmiş kişinin padisahlık referandumunun çoğunluk tarafından reddedilecegini göremeyen koyunun hezimetiyle kıyaslanamaz.

görsel
koyulmaktan zevk alan bir kişi daha gelmiş.

sen iste sana bu pazar da koyarız.
En azından umudumuz var.
rambo'nun da dediği gibi, bir hiç uğruna yaşa yada bir amaç uğruna öl.
biz ülkemiz için elimizden geleni yapalım da evet çıkması durumunda vicdanımız rahat etsin.
şunun bunun kuklası, kölesi olmuş malların anlayamayacağı duygudur.