bugün

özellikle bayram zamanları hayat kurtaran eylem. az önce mutfakta geniş geniş çayımı içerken aniden kapı acı acı çaldı, ben de çayımı kaptığım gibi odaya konuşlandım. baktım 5 dakika sonra falan cep telefonum çalıyor; arayan babam. yanlışlıkla mı aradı acaba diye düşünürken baktım ısrarla arıyor açtım telefonu tabi. "bu gelenler kimmiş sen gördün mü? bi de çocuk falan var galiba sesleri geliyor. çok oturmazlar heralde? " diye içerideki odadan beni arıyor o da. hadi ben saklanırım tamam da baba da misafir gelince odaya saklananlardan lan.
doğru hamledir, olması gerekendir.
akşama kadar gitmeyen misafir örneğide mevcuttur. Yalnız odada açlık çekilmesi muhtemeldir.
sıkıntılı ve geçmek bilmeyen dakikaların başladığı andır. genellikle evin yapısına göre mutfağa çıkmak hayal olur, açlık ve susuzluk tavan yapar bir süre sonra. odayla tuvalet arasında mekik dokursun saatlerce.
genclik yillarinin hayat boyu unutulamayacak en kara, silinmez sendromlarini hafizaya kaziyan baskidir. odadan cikamazsin, karnin acikir istedigin gibi yiyemezsin, tuvalet düzenin bozulur, salona dönsen binbir ajitasyon isitirsin " biz geldik diye mi odaya kapanıyosun, gelsene yanimiza" seklinde. otursan patlarsin daralmaktan. off.
usain bolt u kiskandiran bir hizda gerceklesir..arada anne gelip kapiya erzak birakip gider.yoksa aclik ve susuzluktan ölunr..
asosyalliğe delalet etmekle birlikte sıksık yaptığım eylemdir. sevmiyorum aga misafiri falan ben onların evine gidip işgal ediyomuyum odaları.
her misafir için olmamakla beraber; sadece kabul günlerinde değil, günün her saatinde eve doluşan annenin çok bilmiş, haddini asla bilmez arkadaşlarına karşı korunma amaçlı yöntem.
aynı zamanda kalıcı çocukluk travmalarının baş sebebidir.
hos geldiniz demememek icin odadan cıkmayıp saatlerce tuvaletini tutmak demektir.
eğer saklanılan odaya misafir teyze yada fırlama misafir çocuk gelir sizi orada sobelerse durumdan kurtulmak için kem küm abdjnfdlhf edip, bok gibi kalmanıza sebep olan durumdur. her seferinde birine yakalanırdım.
dengesiz aile bireyleri olan insan eylemidir misafirperverliği insan aileden öğrenir odaya saklananı saçından tutup getiren anne modeli lazım .

not: bir adet mevcudttur verilir .
"Misafire gorunmek ya da odada olu taklidi yapmak, iste butun mesele bu" diye dusundurur.
misafir sizden cekinsin siz misafirden degil dedirtir.
Şu yaşıma geldim hala yapmaya devam ettiğim eylemdir. Sonra dayanamayıp su içmeye çıkıyorum odamdan ve hemen başlıyor
- "aa kızım evdemiydin sen?"
- "evet uyuyordum ya hoşgeldiniz" der ve odama çekilirim.
küçükken hep yaptığım şeydir. özellikle gelen kişinin çocuğu varsa kesinlikle tereddütsüz yapmışımdır. yok abin sana pc oynatsın yok abin seninle ilgilensin. bi siktir git ya.
saklanılan odadan, annenizin "ayıp oluyor ama!" ısrarlarıyla çıkmanızla son bulacak olan küçük macera.
kurtulus degildir. bilgisayarla oynamak isteyen bir cocuk o kapiyi aralar illa.
Bu konuda uzmanlaşmış biri olarak diyorum ki saklanmayınız. Hemen gelir gelmez hoşgeldin deyiverin sarılcak mısınız öpücek misiniz ne yapacaksınız yapın sonra odaya saklanın. Çünkü eninde sonunda anneniz sizi çimdikleyerek o odadan çıkartacak ve misafirlerin garip ve hoşnutsuz bakışlarına daha çok maruz kalacaksınız.
Bunu yapacagim sozluk.

Evin ergen ve genc kizi olarak ya odama kapanicam ya da evden kacip disari cikicam.

Cekemem bu misafir muhabbetini.
ne kadar saklansan da çocuklarından kurtulamazsın.
yeni nesil ergen veletlerin yaptığı şeydir.

tutulacak o kolonya!
saklanmak değildir o aslında. misafir gelince odana çekilmekti. yani bu bana göre açıklamasydı.

anneye göre evet saklanmak olabilir. hatta ' lazım oluyorsun ya yoksun' gibi cümlelerdi..

vay be...
yarın yapacağım olay...
yurdum gençlerinin kalabalik misafir grubundan kaçmak için genelde başvurduğu yöntemdir. odada hapis kalinir. salonda börekler, kısırlar dolmalar uçuşurken, sen aç karnına bilgisayarda takilirsin. anne kocaman tabak hazirlayip gelir ve ekler 'iki insan içine çiksan ölürmüsün cok yabani oldun kime benzedin sen' diye ayak üstü ayari da verip gider.
çocukluğun gerilim sahnesidir.

+ gel buraya abdurrahman.
- boşver hanım ismini söyleyene kadar gidiyor zaten.