bugün

Katı meyve sıkacağı.
2. Çekmecedeki şeyler.
Buharlı mop.
Tost makinası.

Ha birde tuvalet kapısı eşyadan sayılıyor ise tuvalet kapısıdır.
Misafir icin ayrılan hersey.
Tozluktur. Hani böyle renkli tüylü ucunda da sopa olan zerzevat. Yalandan toz alır zannedersiniz aslında yaptığı, tozu odaya dağıtmaktır. Tozluk yasaklansın.
Fiskos sehpası.
Kendi evim için hangi kafayla aldığımı bilmediğim ürünler:

- fondü seti: insallah bir gün tek derdimin muzu çikolataya batırmak olduğu bir hayatım olur.

- patlamış mısır makinesi: yağ ve tuz konmuyor makineye, tencerede çok daha kolay ve lezzetli.

- yoğurt makinesi: tencerede yoğurt yapamayan da, ne bileyim?

- yumurta haşlama makinesi: iyi de ben haşlanmış yumurtayı ağzıma sürmem ki.
Vitrin ve içindeki zibilyon tane gereksiz bardak, orta yerde duran ve ortamın huzurunu bozan o büyük dikdörtgen siyah sehpa, mutfak tezgahının yarısını kaplayan kahve makinesi, masanın üstünde duran zibilyon adet süs eşyası, kırılması an meselesi olan büyük vazolar, kapının girişinde ya da mutfak kapısına asılan makrome ipinden yapılan o lanet perde.
halı, kilim, fritöz, gırgır.
katalitik soba az daha durursa antika diye satacağım. benle yaşıt ve kullanılmayalı yıllar oldu. ama evin unutulan bir köşesinde duruyor.

birde dedemin almanyadan getirdiği arkopal mi ne garın ağrısı fincan takımı yıllarca vitrinde durdu ben onu süs sanıyordum meğerse o kullanıla biliyormuş ve önceden herkeste olan moda birşeymiş.
Birgun gelir de lazim olur diye saklanan esyalardir. Ya da sus eşyaları olabilir. Mesela eskiden yemek odası takımında onu camlı dolap olurdu, içine süsler, fincan takımı vs . Konurdu. Hala olabilir. Bence çok gereksiz. Hem yer kaplıyor hemde temizliği zor. En sevdiğim şeylerden birisi gereksiz eşya vs. Atmaktır. Ortalık sade ve rahat hareket edilebilir, kolay temizlenebilir olmalıdır. Ömrümuzu eşya silmeye harcamalıyız.
Duvara asılı olan 15 sene önce ortaokulda yapmış olduğum ipleri hafif sarkmış makrome örgü.
Bizim evdeki en gereksiz eşya televizyon başka bir şey olamaz.
Turksat bağlı Televizyon bunlardan biri.