bugün

yapılacak en iyi davranışlardan biridir. evde yıllarca atıl duran eşyalar belki birileri için faydalı olur.
karşı komşumuzun yaptığı güzelliktir. sağolsunlar 5 senedir eşyaya bir kuruş para vermedik.
hayır dua aldıracak harekettir. çok eskiyse verilmemelidir. yok yere küfür yemeye ne gerek var.
"alın pis fakirler, siz kullanın" derse bunu yapan cuk oturur.

yalnız unutmaması gereken bir şey var. o eşya eğer erkek öğrenci evine veriliyorsa bir kaç hafta sonra satılıp iddaa parası yapılır.
hayır işlemek.
öğrenciyken oturduğumuz ev sahibidir.teyze evde ne varsa kullanmadığı verirdi allah razı olsun ondan.
sıklıkla yaptığım paylaşım modelidir.

şimdi, sıklıkla derken aklınıza ''bu arkadaş her ay eşya mı değiştiriyor'' fikri gelmesin sakın. kendi evimde fazla gördüğüm ne varsa biriktirmek yerine paylaşmayı seçen bir insanım. ama bunun yeterli olmayacağını bildiğim için, bu tür yardım ve paylaşımlarda komşularıma da başvurduğum olmaktadır. bildiğim, tanıdığım, evinde fazla eşya gördüğüm çevreme de bu tür davranışları tavsiye etmekteyim.

üstelik, öğrenci denilen insan türüne yardım etmek, normal fakirlere, düşkünlere yardım etmekten daha kolay. bildiğin, tanıdığın bir öğrenci vatandaşa söylüyorsun, adamlar grup olarak gelip ne var ne yok taşıyorlar. sana da zahmet ettirmiyorlar. daha ne olsun.
Bunu görüp aklına letgo gelmeyen var mıdır acaba. Düşünüp öğrenciyeeşya kategorisi açmışlar ki bayağı da ilgi görüyor. helal olsun.
en keyifli eylemlerden birisi olsa gerek. letgodan verdiğin öğrencilerin mutluluğunu görmek güzel.
Kesinlikle en güzel hareket. Eğer vereceğiniz öğrenciyi bulamıyorsanız koyun letgoya onlar sizi bulsun.