bugün

Uyuyamama nedenidir. Ahsap malzemenin bolca kullanIldIgI evlerde ekseriyetle olur. Her yerden farenin ciYIstIsI gelir, strese ve gerilime neden olur, huzursuzluk verir.
bir odaya peynir konulmasıyla hedef şaşırtıp rahat uyuyabilinir.
en azından yalnız olunmadığının bir göstergesidir.

(bkz: pollyannacılık)
aslında empati kurulursa evde insan vardır. asıl tehlikeli olan hem ona göre hem gerçekte de insan yani bizizdir.
fare zehri kullanılarak kesin çözüm elde edilebilecek sorun.
çocukluğumda, yıllarca -fare korkusu yüzünden- mickey mouse bile izlettirmeyen canım annemin ilgili evin semtine dahi uğramayacağı durumdur. Başlığı okuduğumda dahi koltuğun en üst köşesine tünediğini hayal edebiliyorum. *
gecenin bi yarısı mutfakta fare boku görmekle ruh hastası olunabilir. aslında bir bakıma iyi, insan ne kadar yaratıcı olduğunun farkına varıyor, içindeki cevheri senaryo ruhunu keşfediyor velev ki kurulan senaryonun haddi hesabı ucu bucağı yok. mesela ben kol kadar fare düşündüm, böle holde yürüyüşünü filan. gelip ısırıyormuş neyin, durduk yere orman kuduzu olup kuduruyorum ağzımdan konfeti gibi köpükler saçılıyor . belki yalnız değil, şimdi eşini çağırmış dolabın altında cha cha dansı yapıyorlar. hayat çok zor bazen. ibne.
yılan olmasından iyidir.
(bkz: bardağın dolu yanını görmek).
Normalde fare girecek bi evde oturmuyorum fakat bi kedim var yavruladığı zaman eve fare taşıyor üstelik canlı kısacası ben alıştım doğal bişeymiş gibi geliyor.
Evi terkedip, tapuyu farelere bırakmaya kadar gidebilecek ürkünç bişeydir.
Allahım allahım!!!
evde kedi olmasının avantajlarını ortaya çıkaracak durumdur.
sıkıntı yapmaz. takılır kendi kendine. evet.
olabilir neden olmasın. mesela yerin kulağı vardır diye bir söz var bunu farslar duvarın kulağı var seklinde kullaniyor sebebiyse duvarlarda farelerin yaşaması. Farelerin evde yasamasi normal bir şeymiş ki böyle bir söz ortaya çıkmış. tabi 30. kattaki evde fare varsa büyük ihtimal fare akli dengesini yitirmistir ya da klinikten kaçmıştır.
Yaklaşık 1 aydır bizimle yaşıyor.
Tek gördük kendisi sonra birisini daha almış gelmiş geziniyor mutfakta.
Sanırım eşi. Ev gezmesine getirmiş xd.
Yapıştırıcı denedik, fare fakı kurduk yakalanmadı şerefsiz kemirgen.
Son olak zehirli keki denedik.
Baktık yiyor.
3 5 güne iç kanamadan gidecek garibim.
Edit: her gün fare boku temizliyorum bıktım.
Edit 1: fındık faresi değil. Bulaşık falan bırakmıyoruz her gün çöp bile hâlâ bizde.
5 gündür zehir yemesine rağmen ölmeyen iğrenç hayvan.
Napcaz biz lan?
Edit: bi aya kalmaz yeni bir eve taşınıyoruz. Amaç allah korusun yavruları bizimle gelmezsin*.
Zehir değildir o zehir olsa duramazdı.
Evde, timsah, dinazor hatta öküz başlı antilop olması tercih edilebilecek, korkunçlu, tiksinçli bir durumdur.
Delirip, taşınma kararı alabilirsiniz!
Pencereden atlayabilirsiniz!
Allahım! Diye başlayan milyon tane cümle kurabilirsiniz.
Pılıyı pırtıyı toplayıp, dönüş tarihi belirsiz bir misafirlik sürecini başlatabilirsiniz!
Ciğerim söndü, daha fazla yazamayacağım sözlük!
gerçek bir sokak kedisini eve salma zamanıdır.
(bkz: çatı katında yaşamak)

Evinizde kedi besliyorsanız muhtemelen sabahleyin ayağınızın önüne ölüsünü bırakıp sizden şımartılmasını isteyecektir. Sonrası çığlık kıyamet. Based on a true story.
minik tatlı ayakları olan bir misafirinizin olması demektir.

görürsem çığlık atarım o ayrı.
ingiltere'de sıradan bir gün..
Böcek örümcek gibi haşerat olmasından evladır.

Edit: bu entryden bir kaç dakika sonra hamam böceğiyle yatakta göz göze gelmem...

Senin ne işin var geçmişini siktiğim aklım gitti!!!!
Şükür sebebi. Evde bir timsah da olabilirdi çünkü.
yatağımın altında dolasırken çıkardığı pıtı pıtı sesler ile beni geren fareyi hatırlattı.
güncel Önemli Başlıklar