bugün

okuyan kişiye göre değişir.
ingilizce bilmeyen bir kişi "evanescence" diye okur.
sanmayın ki ingilizce bilenler tek şekilde okurlar. bu arkadaşların sarf ettikleri isimler:
-ivanesens
-ıvaneysıns
-evancencen
-evanesens
-evaneyşın
-evan..evanes..evayş...ev-eeeeehhhh yeter lan!
şeklinde sıralanabilir. en iyisi, biz konunun ehli olan bir uuser ın yardımını bekleyelim.
(bkz: evanescence)
(bkz: SANIRIM TEK DERDiMiZ BUYDU)
evaneska.. *
(bkz: arçelik demek yenilik demek)
-evınesıns şeklinde telaffuz edilir.
"evanesıns" diye okunur. hatta illa kanıt diye tutturanlara, anywhere but home isimli konser dvd sinde, kapı açılışını bekleyen insanlar bas bas "eeevanesııınss!" diye bağırmaktadır.
yazıldığı gibi okunur. *
(bkz: ibrahim tatlıses diyebilmek yürek ister)
evaneskenç diye okuyanlar da görülmüştür.
kaçınılmaz bakınız : ne diyem mahmut mu diyem ?
evanescent kelimesinin isim formudur.
gözden kaybolma, yok olma anlamına gelir.(gradually diappearing)öbeğinden de anlaşılacağı gibi kademe kademe yok oluş gibi bir anlam taşır.
grupla, grubun şarkılarıyla ne alakası vardır bilinmez en azından ben bilmem.
gözden kaybolma, yok olma, yavaş yavaş kaybolma..vb manaları bulunur.
hayatın anlamıdır... *
evanesıns..*
ya da deyememek!!! hiç doğru telaffuz edememe, edeni de görmeme ya da doğru telaffuz eden varsa bunu da anlamama *
amy lee'dir. zaten o hatun olmasa o grubu kimsenin takacağını veyahutta dinleyeceğini sanmıyorum.
şu turkcell konser reklam kayıtlarında -sanırım okan görgün'ün sesi- duyulabilen telaffuzlu kelimedir.
şu sıralar radyolarda okan bayülgen'in grubn konser reklamlarında evanesıns diye tanlış telafuz etmesine benzer bir durum.
ivınısins şeklinde okunur.
evanescence demek, evanescence olmaktir.

--spoiler--
sen evanescence'sin, buyuk dusun!
--spoiler--
"evançeska" derdi bir arkadaş. belki de ivan ceska diye doğu avrupalı birinden bahsediyordu, bilinmez..
haykonun makina programında doğru okunuşunu söylemiştir.ahahaha`
herkesin bir ayrı okuduğu, bazen okuyamadığı ve " hani abi varya şu amy lee' nin solisti olduğu grup" diye anlattığı süper ötesi bir müzik grubudur.
Amy Lee kendisi grubun ismini "evinisıns" diye telaffuz etmiştir. Ben de bu telaffuzu duyana kadar "ivanısens" diyenlerdendim ama artık "evinisıns" diyorum
güncel Önemli Başlıklar