bugün

Ev yapımı kek de pastaneye şirk koşmaktır.
niye olm aldığın aromanın içine kattığın suyun şekerin vergisini vermiyon mu mk?
şimdi burada dalga geçiyorsunuz ama liberal mantığa göre senin evde şarap yapman son derece yanlış bir şey. çünkü bu yaptığın piyasa tanrısına karşı gelmek gibi bir şey. ona karşı gelip kendi bireysel çıkarını koruduğunu düşünüyorsun ama bu aslında hepimizi köle haline getiriyor. piyasa dışında ekonomik faaliyet yapmayacaksın. bunlara göre uzmanlaşma ve iş bölümü esastır. yani sen en iyi yaptığın şeyi yapıp piyasaya sunacaksın. şarabı da uzmanından, yani piyasadan temin edeceksin. evde yemek yapmana bile karşı bir ideolojidir bu.
Düşünce prensibin bir ineği öldürebilir.
Artık hayvanları bıçakla doğramayacağız bu düşünce prensibiyle kulaklarına cümleler kurup onları öldürebiliriz.
yakında başlayacağım ve itina ile vergi kaçıracağım.

hem içecem, hem de kaçıracam amonyum

baron organik şarapları.
geçen akşam çorba yaptım, çorbacılara ayıp oldu ama.
Evde et pişirdim affet nusret.
Bomboş bir iddia.

Elektrik hırsızlarına, yeşil kartçılara söyleyin bence siz bunu.

içkiye hayvan gibi vergi koymasın o zaman devlet. Almanya'da azıcık parayla bir sürü içki alabiliyorsun. Bizde bir şişe bira, 17 lira oldu. Çoğunluğu da sırf vergi. Sigara da bu durumda. Başlarım liboşizme. O mantıkla evde yemek yapmam bile vergi kaçırmak olur?? O şarap yapımı için de para veriyorsun ve vergi ödüyorsun yine. Ama şaraba vereceğin paradan daha ucuza geliyor. Ben kaçakçılığa kesinlikle karşıyım ama devlet böyle vergi koymanın suyunu çıkarmaya devam ederse kaçakçılık alacak başını gidecek. Ondan sonra ekonomi daha da zarar görecek. insanların evde içki yapması, tamamiyle devletin suçu.
güncel Önemli Başlıklar