bugün

Ankara da 18 kmdir. Otobüs ile 45-50 dakika. Araba ile 25 dakika felan sürüyor. Lakin araç ile gidersem hafta da 100 tl cebimden gidiyor. Otobüs, çalıştığım şirketin verdiği kart ile beleşe geliyor. Neticede benim en büyük kaybım zamanım. 5 dakika da gelip gidenlere hep imrendim.
balkondan atlasam ofise düşerim.
Gaziosmanpaşa ikitelliarası...
70 kilometreye yakın bir mesafe var günümün 10 da 2si yolda geçiyor hayat mı lan bu.
Büyük şehirlerde kısa mesafe olmalıdır. Aksi takdirde sinir hastası olursunuz.
7 km olan mesafedir.
Avcılar- zeytinburnu .hesap edin.
Bundan önceki iş yerimde 1 km kadardı. Yürüyerek gidip geliyordum.

Şimdi 17.5 km. Gidiş geliş 35 km günlük. Basmadan sakin sakşn 80'i hiç geçmeden gidip geliyorum.
orta mesafe her zaman idealdir. bazen 5 km olur bazen 10 20 km. 5 km 'i 20-25 dakikada trafikte anca gidersiniz belki. yada 15-20 km yi trafiksiz 10-15 dakikada.
20 km.den fazladır maalesef.

(bkz: ne yapalım ekmek parası)
sıfır metre. ( home office )
1.8 kilometre.

onca yokuşu iki kilometre inip çıksam ders anlatacak kudretim kalmaz.
sehir icinde 1 km
köyden gidersem 28 km.
21 km.

arada bide deniz var.
4-5 km. arasındadır. yürüme mesafesinde olsa tadından yenmezdi ama bunun da kendince güzellikleri, avantajları var. küçük şehirde yaşayınca sorun olmuyor.
50 metre mesafe var hiç erken gidemiyorum.
tahminen 150 metredir.
hayatın doğal akışı çerçevesinde ( işe gelip gitmek ) kat edilirken başa gelen kaza iş kazası sayılmaktadır.
kadıköy yeldeğirmeninden, haydarpasa öğrenci yurduna olan 1.5kmlik mesafedir.
1.6 km.
Başlı başına tercih sebebi.
Havalar güzelleşsin bisikletle gideceğim.
1.1 km.

8.55 de evden çıkıyorum arabayla 9.00 da işe giriyorum aminiyum harika bir şey.
12 km cik.
metro ile 2 durak.
otobüs+metro 1 saat.
en iyi okul ve iş evine yakın olandır bence. hadi iş yine neyse ama okul gerçekten yakın olmalı. işte eve yakınsa tadından yenmez çünkü yorgun oluyorsun ve bir de yol gözünde büyüyor yakın olunca hemen eve gidip dinlenme şansı oluyor.