bugün 909 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

eti yenen kuşlar

 1. 1 1
  yiyebildiğimiz kuşlardır.
  (bkz: piliç)
  #6275594
 2. 1 -1
  içinde aaaa o kuş da yeniyormuymuş diye hayretler içinde kaldığımız kuşlardır.

  --spoiler--
  Eti yenen kuşlar:
  iğrenç olmayan, leş yemeyen, avını pençesiyle yakalamayan kuşlar yenir.

  Saksağan, kumru, bülbül, kanarya, muhabbet kuşu, keklik, sülün, bağırtlan kuşu, güvercin, bıldırcın, tarla kargası, tavus, kırlangıç, baykuş, papağan, turna, saka kuşu, çalı kuşu, ispinoz, serçe ve sığırcık gibi kuşlar helaldir. Hüthüt [ibibik] mekruhtur. [Martı Hanefi ve Hanbelî’de yenmez. Maliki’de martı ve balıkçıl yenir. Şafii’de kırlangıç, tavus, hüthüt, papağan yenmez. Martı, balıkçıl gibi deniz kuşları yenir.]

  Eti yenen kümes hayvanlarının yabanileri sayılan karatavuk, yabani ördek, yabani kaz, kuğu gibiler yenir. Hindinin yabanisi sayılan deve kuşu yenir.

  --spoiler--
  *
  #18829473
 3. 1 1
  eti yenen kuşlar leş yemeyen kuşların genelde hepsi yenir. gagası eğri olan kuşlar genelde yenmez. papağanlar bu gruba dahil. gagası düz ve sivri olan kuşlar genelde yenir ve bu gruba yalnız karga dahil değildir. çünkü karga leş yiyenler grubuna dahildir. dikkat edilirse yenen kuşların gagası genelde düz olur.
  #18829663
eti yenen kuşlar ile alakalı başlıklar