bugün

lan kurban bayramından sonra bir kez et yemedim ben amk! kim yiyor lan bu etleri!
Geçen pazartesi tek adana yemiştim onu duydular demekki.
alayınıza be bıktık ulan .
bana kuru ekmek yeter benim yaş pastam gibidir.
Sayın orman bakanının Bu sözü 5 kilo bonfileyi mideye indirdikten sonra söylemiş olması muhtemeldir.
millet eti az yesin, ama kendi masalarında bir tek kuş sütü eksik.
Ekonomi dalında kesinlikle Nobel almalı diye insanın içinden düşünce geçirmesine kendi kendine söylenmesine ve hatta çığlık çığlığa bağırmasına neden olan açıklama.

Allah'ım, konuyu sen biliyorsun...
bazıları normal yese, zaten sorun çözülecek.
bizim yılda yediğimiz et, taş çatlasa 3-5 bilemedin 7 kilo et yiyoruz; onun da çoğu yağlı zaten.
Yıllık 15kg ortalama için nasıl et tüketiyor o yüzde 10-15 kesim, anlayabilmiş değilim. Ortalama 150kg mı?
Hava kirliliği konusuna da el atmasını istediğim bakandır.

Hani Orman bakanıymış ya.

Mesela "ormanlarımız yeterli ama hep nefes aldığınız için oluyor bu kirlilik" dese. nefes almamayı önerse. Bir kesim de buna uysa.
Sadece 4 dakika.
Ben sadece eti tutku ve etibör yiyorum.
Geçen rastladığım "sık sık hastalanmayın malzemeler euro dolarla falan alınıyor" bakan beyanına benzerdir.
Yandaş medya ortamında meydanı çok boş bulup sürekli konuşunca ağızdan kaçan garip sözlere bir örnek dahadır.
Az yemekle çözülmez, kıyma-kuşbaşı-pirzola yerine kasaptan kedi payı alalım. Kaynatır, köpeklerle beraber yeriz.

Öneriye bak amk.
Kamu malını az yeseler sorun çözülecek.
(bkz: ağam bizimle eğleniy)
akpli bakan çözümü. ne beklenirdiki zaten.
https://i.hizliresim.com/Gmn2qy.jpg
https://i.hizliresim.com/Wq29lq.jpg

Çok yeme imkanımız var mı amına kodumun nimetini bakanım? Millet evine et almayı unuttu. Arada bir yerse dışardan yiyor hepsi o.
Vahim bir çözüm önerisi.

Bunu bir bakanın söylemi olması daha da vahimdir.
Sayısız akılcı, bilimsel, ekonomik çòzüm önerisi sunmak yerine, " et yemeyin" önerisi güldüren, güldürürken de endişelendiren talihsiz ve korkutucu bir açıklamadır.

Yani bu öneri, bir bakandan ziyade, bir kreş çocuğuna daha yakışırdı kanaatimce.
Gülümser, saçını filan okşardık...
Komple vejetaryen olursak sorun çözülecek gibi. Sayın bakan haklı. Bence eti hiç düşünmememiz bile gerekiyor. Enerji ihtiyacımızı orman bitkilerinden karşılamamız gerekiyor. Bitkisel beslenmeye evet. Zaten ekmeği de azalttık sayılır.
Zaten hepsini onlar yiyor. Halk en fazla tavuk yiyor. Niye üzülüyorki.
Başlıca geçim kaynağı "hayvancılık ve tarım" olan bir ülkede tarım ve ormancılık bakanının enterasan önerisi. Afferin lan bu malların önüne birazda ithal saman koydunuzmu bu iş tamam. Siz bu işi biliyorsunuz.
eti bırak eti'yi bile yiyemiyoruz artık. hangi sorunun çözülmesinden bahsediyoruz?