bugün

marmara üniversitesi anadolu hisarı kampüsünün maskotu gri kedi..masaya oturup laf dinleyen, bazen verilen ciğere bile tenezzül etmeyen, özellikle kampüsteki bayan nüfus tarafından şımartılarak kucaktan inmeyen, inse de derhal bir koltuğa oturup asla yerde gezmeyen ağır abi.* * * * *
asl adı eşref abidir. hamile olduğundan şüphelenmekteyiz, pek yüz vermiyor bu aralar.
kampusteki arkadasların yakıstırmaları sonucu adı esref olan, ancak dişi olan müthiiş ilginç, oturup izlenesi *, üzerine tez yazılası kedidir. gelip kendini sevdiren, canı sıkılınca gitmek isteyen, gitmesine izin vermeyenleri tırmalamak yerine ısıran kedi cinsine ait olan ancak kedi gibi kedi olmayan kedidir.
kampüste bankta oturup ders çalışırken yanıma sinsice gelen benimle beraber uslu uslu oturup güneşlenen kedidir. en çok sevdiği yiyecek peynirli sandviçtir. **
türkiye'ye gelmiş, en büyük komutanlardan birinin adı.
"ya bana zamanında biblo eşref derlerdi zaten...sevmem fazla hareketi ben...ne gerek var kardeşim...oooh...yayıl kalıbı dinlendir...anasını satim zaten soğuk hava..."
şeklinde açıklamalara sahip kedi. **
(bkz: insanın bir eşref saati bir de eşek saati vardır)
(bkz: eşref saati)
eski dilde en şerefli, en onurlu anlamına gelen kelime.
bir zaman dilimidir. diğer bir zaman dilimi olan eşşek ile rotasyonlu olarak çalışır, boğaz tokluğuna hem de...