bugün

gizem hali, net olmama durumu, bir şeylerin netliğini engelleyen bilinmeyenler kuşatması.
esrardan yapılmış perde. * *
kaldırması çok zevkli olsa da Sarıp içmesi kanunen suçtur.
bir selahattin özdemir şarkısıdır.

galiba aklımı aldı giderken
düşünmez oldum unuttum dünü
gönlümde gün be gün aşkı solarken
gayesizce gezdim allah'ın günü

nedir allah'ım bu esrar perdesi
bir iyi bir kötü insan nesnesi
hep böyle acımı aşkın meyvesi
delirtecek beni esrar perdesi

yar vardı beynimin kıvrımlarında
güneşli gecemin sabahlarında
şimdi bir dumandır dudaklarımda
içiyorum aşkı allah'ın günü
yurdumuzun güney illerinde ***** michael jackson muamelesi yapılan selahattin özdemir adlı arabesk şarkıcısının en çok bilinen deyim yerinde ise en baba şarkısıdır. selahttin baba tarafından yanılmıyorsam 2002 yılında "gençlik yıllarımın verdiği gazla bestelediğim son derece sakıncalı bir şarkıdır." gerekçesi ile kendisi tarafından mahkemeye verilerek radyo tv'lerde yayınlanmasını yasaklatmıştır.
kafası dumanlı(!) insanların gördüğü perdedir.
özellikte nakaratında üst üste esrar diye vurgulayıp gözümüze gözümüze sokulmaktadır şarkı. ne pis şarkıymış be.
yanlışlıkla dinler de ağzınıza falan dolanırsa sizi zor duruma bırakır...

+esrarr esrarr esrarr esrarrr perdesiii
-ne diyon olum ne zaman başladın lan
+bsg ya
esrar çarşafından perdeye terfi etmek...
o delirdikçe benide delirten şarkısı , insanı anti arabeskçilere nefret ettiren şarkı, şarkı değil daha güzel bişey ondan.
hep böyle acımı aşkın meyvesi
delirtecek beni esrar perdesi

dizelerine sahip;

bir selahattin özdemir eseridir.
sigara içilen ortamlarda sararır.
sağlam parçadır. arabeskin dibidir. arabeskin amına koyayım şarkı güzel.

bu parçayı kaan tangöze okusa ortalaığın amına gor.
delirtecek beni esraaaaar, esrar perdesi...
Kova yapılan oda içersinde oluşan duman bulutuna verilebilecek isim titrek müptezeller rahatsız.
esrar kokan perdelerin yanında bir şey değildir. olum geçen perdeleri bir kokladım resmen tekrar kafama geldi yani.
Kalın Kalın Kırdılar, ince ince Sardılar, Derin Derin Çektiler, Bir Köşede Öldüler. ESRAR'dır Dedikleri Dumandır Çektikleri, Çok Hoşuma Gidiyor Yapıştır Dedikleri..