bugün

(bkz: manyak mısın sen) olayıdır.
(bkz: ay bak tahsin geliyolar soldan soldan)
(bkz: intihar etmek)
titanic in batış hikayesini baştan yazmaktır.
dedim sana, biri bizi izliyor diye.
(bkz: narkotik yat yat yat)
yapanların, bunu çeşitli ortamlarda dillendirmekle karizmatik ve aslında ben hayatı hiç s.klemiyorum, eğlenceme bakarım hacı edalarında durduklarını sandıkları eylem.

bir de bunların, aga bizim çocuklarda ne bok ararsan var, en yakın arkadaşım damardan alıyor lan diye ortalıkta gezip marjinal ve çevresi geniş bir adamım, her türlü arkadaşım vardır mesajını vermeye çalışan arkadaşları vardır ki, ele avuca gelip değer verilme adına bokumla yarışır.

içenlere ve içenlerin marjinal arkadaşlarına saygılıyız tabi, kendi hayatlarını boka sardırırken ciddi ciddi karizmatik duruyorlar.

demedi deme ibrahim: birazdan buralar hep o arkadaşlarla dolacak, biz de karizmalarına bakıp büyüleneceğiz.

edit: şimdiden büyülerine kapılıp bozuk anlatımlı cümleler kurmuşum bile ben. büyüye kapılmak derken, kız değilim lan, tehlikeli erkeklere veremiyorum haliyle, sevinmeyin.
kendi uyuşturan bizden değildir sözüne mahal veren eylemdir.
uzunca bir süre ağızda kalıcı bir tat bırakır. uzunca bir süreyse kalıcıdır zaten. benimki de bok yemek işte.
herkesin o kafayı taşımayacağını bildiğim için tekrar tekrar aynı diyaloğa girmek istemiyorum zira sonra uyuşturucuyu savunuyor oluyorum.

bir kaç bakınızla durumu özetlemek istiyorum,

(bkz: arabam mavi üflerim abi)
(bkz: ne kadar duman o kadar randıman)
(bkz: bakma bana güzelim ölümüne üflerim)
(bkz: vur dumana gel imana)
(bkz: boş kafalar mezara)

yok mu bir şey?
bob marley üstadın alasını yaptığı aktivite.
(bkz: marijuana)
evinden uzak genç aksesuarı. kişi üniversiteden mezun olmasına rağmen düzenli olarak hala kullanmaya devam ediyorsa 'looser' olma yolundaki evrimini kısa zamanda başarıyla tamamlayacaktır.
fiziksel olarak sigaradan daha az zararlı olan eylem. hatta bazı hastalıklarda ağrı kesici, gevşetici olarak kullanılır.
sigaraya gelen onca zamdan sonra insanların yapmasının muhtemel olduğu eylem.
bu fahiş sigara fiyatlarında yapılabilecek olaydır. 10liralık torba herkesi çokta iyi memnun eder.
esrar keyif maddesidir. genellikle zengin çocuklarının eğlencesidir. bu şahıslarda paranın çokluğu ilk başlarda içkiye yönlendirir istediği her içkiyi rahatca temin edebildiklerinden artık değişik zevkler peşinde koşarlar. ve kendilerini esrar içmek gibi bir bataklığın içerisinde bulurlar.
gariban için durum farklıdır o her içkiyi rahatca temin edemez, tatmadığı daha bir çok içki vardır onun yegane içkisi şarab bira rakıdır. uyuşturucu onu bozar zaten ddertleri parasızlığı nedeni ile her zaman moral bozuklu içerisindedir haliyle 3 bira ile kafayı kurtarır ülkemizde esrar maddesi pkk nın şehir yapılanmasının elindedir alınan her fişek mehmetciğe bir fişek olarak geri gitmektedir.
türkiye'nin bulundurma ve içilme rahatlığı bakımından dünya ortalamasının altında olduğu konu.

http://www.webehigh.com/c...etail.php?CITYID=Istanbul
aynı kelimeyi yüzlerce kez söyletip insanı tribe sokan durum. kelimeler kelime olmaktan çıkıp şekle dönüşüp tarifsiz bir hal aldığında nirvanaya ulaştım zannedersin lakin mevzu basittir kafan güzeldir.
(bkz: ne anlatıyordum ben)
içtikten belirli zaman sonra;

-abi bize iki tane beş litrelik su, 30 tane browni, 25 tane zırt vırt.. sen ordan cips falanda at torbaya, yaa ekmek arası kaşar falanda yolla sen, tarzı siparişler verdirebilen hobidir.

Sanıldığı gibi bağımlılık yapmaz. uyuşturucu değil uyarıcı bir maddedir.
uzun vadede zeka geriligi ve sizofreni yapar. * *

(bkz: Tasvip etmiyoruz)
''merak'', her maddenin başlangıc evresi.

amerikan film eserleri ilk esrara merak uyandıran yerler. gerci şimdilerin çocukları öyle değil, anasından doğar doğmaz öğreniyor neyin ne olduğunu. öncelerini söylüyorum ben; lise günlerinde başlar, bunalmış ergen sendorumuyla. ah bi gitsem şu evden, nidalarıyla yükselir istek ve sanır ki içindeki dumanın tadında özgürlük. eğer ortamı yoksa ergenin mecbur bekler üniverste yollarını ve gider sonunda özgür olmuştur artık. izlediği filmlerdeki gibi yaşayabilme potensiyelinin olduğunu sanır hep ama yaşarda aynı zamanda. ilk tanışma fasıllarından sonra yırtılan ergen, sivilcelerini de bir kenara bırakmış olur ve ortama dalar amacsızca. ne olduğunu ve belki kim olduğunu bilmediği bir çok insanla türlü münasebetler içine girer. merak ettiklerini tadar bir çok kere. sonuca yaklaşırken ergene bağlıdır her sey. eğer önünü görebilense merakta kalır her sey ama önünü göremeyenlerdense coktan ziyan olmuştur zaten.

işte esrar kullanmak böyle bir şey.
bazen gereklidir, bazen değil.
kafa yapar. *
zeki vede hayal kurmayı becerebilen insanların gerçekleştirmesi gereken bir eylemdir. Bunlardan biri eksikse eğer tıkanıp kalırsın. Sadece çenen falan uyuşur,zaman kavramını yitirirsin..
bir çok kez yazmayı deneyip, nasıl giriş yapacağıma karar veremediğim hissiyattır. hani çoğu zevk tarifsizdir ya işte buda öyledir. içilir, kafa yaşanır, tribe girilir, yemek yenir ama anlatılmaz.
her ne kadar illegal olsada ülkemizin filmlerinde rastlanan bir eylemdir. (bkz: kolpaçino) (bkz: gemide) vs.
amerikan filmlerinde sıkça karşımıza çıkabilir. ülkemizde en çok bilinen örneği süper ot filmidir, bolca tüketilir.

amerikada ikamet eden, kocaman kolyeleri olan, hayvan gibi arabalara binen, en güzel manitalarla 3er 5er takılan hiphopçu ağabeylerin kliplerinde sürekli esrar içmek eylemi gerçekleşmektedir.