bugün

eskişehirdeki 2 hattan oluşan tramvay hattıdır kendileri.

bu kadar yavaş bir ulaşım aracı görmedin arkadaş. bir de utanmadan ekranlara elektronik hız göstergesi koymuşlar. ortalama 15 km hızla gidiyorsun la işte. senin yüzünden trenimi kaçırdım.

bilsem koşarak giderdim. pislik.
Gar çalışmasının bitmesiyle biraz daha hızlanan tramvay. Espark durağında bana yandan çarpmışlığı var. O gün yavaş gitmesine ne kadar sevinmiştim.
ya üniversite öğrencisi ya çok yaşlı emekli kesim. Ara yaştan kimseyi göremediğimiz toplu taşıma aracı
(bkz: vay ki ki vay vay bu nasıl tramvay)
çarşı-osmangazi,çarşı-ssk ve ssk-otogar yönleri her daim dolu tramvay. özellikle ssk yönü ileri derece akrabalık ilişkileri kurabilmeniz açısından oldukça elverişli. Ha tabii teyzelerimizi de unutmamak lazım. O minnacık pofuduk sevimli varlıklar tramvaya binerken kaplan kesiliyo. o kadar etli butlu kızım beni bile ezip geçiyolar maşallah.
Allahtan eskişehirde olan tramvaydır. Medeniyet seviyesi daha az olan bir yurdum ülkesinde olsa 'oksijensizlikten hamile kaldı' haberlerini duymamız kaçınılmaz olacaktır.
kısacası estram olarak adlandırılır.26 tane durağı vardır.
birinci hattı otogardan ssk' ya kadar devam edendir.
ilk açıldığında istasyonda beklerken aynası bir çocuğun kafasına çarpmıştı. yardım ettik. elimizle 2 yapıyoruz bu kaç diyoruz 4 diyor. doktor çağıralım bunun kafa gitmiş dedik kalktı gerek yok ben tıp öğrencisiyim deyip yürüdü gitti. Aynı yurtta kalıyorduk. Aradan on yıl geçtikten sonra erzincanda bir dinlenme tesisinde karşılaştık. ne ilginç değil mi?
güncel Önemli Başlıklar