bugün

En azindan toplu alanlara girildiginde bomba patlar mi dusuncesi olmuyordu insanlarda.
şimdide parayla ekmek alıyoruz.
Kimlikle ekmek alınması?

Neye bakıyorlardı merak ettiğim husus.

sen reşit değilsin sana ekmek yok!
Sen kadınsın ekmek yok!
Sen yaşlısın ekmek yok!
Sen bekarsın ekmek yok!
Sen evli, reşit, doğum yerin izmir al sana ekmek var, mı diyorlardı?
Paranın neredeyse açmadığı kapının kalmadığı şu dönemde kimlikle ekmek almaktan bahsetmek ne kadar gereksiz ve ahmakça.
çok net hatırladığım zamanlardır. sene 1950 ikinci dünya savaşından yeni çıkmışız..

bu kadar saçmalayana kadar o zamanın şartlarını bir araştırsalar böyle rezil olmayacaklar ama nerede o pratik zeka..
Sen önce karne ile kimliğin farkını öğren sonra sakin kafayla tahlil ederiz durumu beraber ama bundan sonraki ilk prensibin birinden duyduğunla değil okuduğun ile amel etmek olsun. .
aynısını günümüzdede istiyoruz göster kimliği kap ekmeği ne israf olur nede aç kalan bi tc vatandaşı.
türkiye 2.dünya savaşına girmese bile ekonomik yükünü tüm ağırlığı ile çekmiştir zaten moskova düşse savaşa mecburen giriyorduk.
aksi durumda nazilere götünü siktirmek isteyen ahmak oğlu ahmak beyanı olan başlık. ayrıca rusya yerine hitler, türkiye'yi de seçebilirdi.
Kıtlık günleri, alman ordusu Edirne'ye dayanmış, erkekler askerde, kadınlar perişan, saraçoğlu'yla inönü'nün arası bozuk, ingiliz baskısı.

Gerçekten zor yıllardı.
2.dunya savası doneminde sinira tam 1.5 milyon aakerin yıgılmasıdır neden acaba comarciklar hic düşundünuzmu
Ben size söykeyeyim avrupanın anasını aglattan ve sınirimiza sayanan naziler topraklarımiza girmessin diye
Ismet inönüye beni ac biraktınız diyen cocuga verdigi su cevabı unutmayın
+ben seni ekmeksiz bıraktim ama babasız bırakmadim
keşke deden ekmek alamayıp açlıktan geberseydi de seni burada görmeseydik dedirten saçmalık.
Eskiden annesinin malum organıyla ekmek almış çomar beyanı.

Dünyanın yerle bir olduğu 2. dünya savaşı döneminde, karneyle ekmek aldık diye ağlıyor hödük.